Kaip Ginura savo sode

Kaip Ginura savo sode

Purpuriniai aksominiai augalai yra unikalus ir gražus bet kurio sodo priedas. Šie augalai kilę iš Centrinės Amerikos ir JAV pietų, o unikalų pavadinimą jie įgauna dėl aksominės tekstūros, kai juos liečia. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai planuoti į priekį, pasodinti ir prižiūrėti Ginura , kai jį turėsite savo sode.

Ginura (Gynura aurantiaca) yra daugiamečių žolinių krūmų gentis, kilusi iš Centrinės Amerikos ir JAV pietų. Jo lapai yra lancetiški, kurie viršuje yra ryškiai žali, o apačioje – purpurinis atspalvis. Palietus lapai jaučiasi aksominiai, taigi ir jų pavadinimas. Ginura žydi ryškiai geltonomis ir oranžinėmis gėlėmis, dažniausiai vasarą arba ankstyvą rudenį.

Ginura auginimas savo sode gali atnešti daug naudos. Jie puikiai atrodo ištisus metus, reikalauja mažai priežiūros ir pritraukia apdulkintojus, pavyzdžiui, bites ir drugelius. Be to, jie prideda jūsų kraštovaizdžiui aukščio ir susidomėjimo.

Planavimas į priekį

Prieš įsodindami į savo sodą Ginura , svarbu iš anksto suplanuoti, kad jūsų augalas augs ir klestės.

Vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi vietą savo Ginura, atsižvelkite į vietas, kuriose yra pilna saulė iki dalinio pavėsio. Tokio tipo aplinka leis jūsų augalui gauti daug šviesos, nesudeginus tiesioginių saulės spindulių.

Dirvožemio poreikiai

Norėdami gauti geriausius rezultatus, rinkitės sodinimo vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu, pavyzdžiui, priesmėliu arba vazonų mišiniu. Kad augimas būtų optimalus, įsitikinkite, kad dirvožemio pH lygis yra nuo 6,5 iki 7,0.

Optimalus klimatas

Jų natūralios buveinės yra 8–11 zonose, o tai reiškia, kad jos turėtų išgyventi iki -10 °C (14 °F) temperatūroje. Bet koks šaltesnis augalas gali numirti.

Ginura sodinimas

Kai pasirinksite tinkamą vietą Ginura, laikas paruošti dirvą sodinimui.

Dirvos paruošimas sodinimui

Norėdami sėkmingai pasodinti Ginura, įsitikinkite, kad toje vietoje nėra piktžolių ir šiukšlių. Taip pat galbūt norėsite papildyti dirvą organinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kompostas ar mėšlas, kad pridėtumėte maistinių medžiagų.

Skylės kasimas

Iškaskite duobutę, kuri yra dvigubai didesnė už šaknies rutulį ir pakankamai gili, kad ji būtų šiek tiek virš aplinkinio dirvožemio. Įsitikinkite, kad skylės šonai yra laisvi ir trupiniai. Švelniai padėkite šaknies rutulį į skylės apačią ir vėl užpildykite dirvožemio mišiniu. Lengvai sutvirtinkite rankomis.

Laistymas po pasodinimo

Gerai laistykite naujai pasodintą Ginura , kol dirva bus prisotinta. Duokite jai 1 colio vandens per savaitę, priklausomai nuo jūsų vietovės klimato. Jei oras ypač sausas, padidinkite laistymo dažnumą, kad dirva būtų drėgna.

Ginura priežiūra

Norint išnaudoti visas savo Ginura galimybes, svarbu tinkamai juo rūpintis. Štai ką turite padaryti:

Vandens reikalavimai

Dirvožemis turi būti nuolat drėgnas, tačiau būkite atsargūs ir neperlaistykite. Per daug drėgmės gali sukelti šaknų puvimą. Paprastai duokite augalui 2,5 cm (1 colio) vandens per savaitę, atsižvelgiant į jūsų vietovės klimatą.

Apkarpymas

Pavasarį arba vasaros pradžioje genėkite Ginura , kad būtų vešli lapija ir jūsų augalas atrodytų gerai. Nupjaukite visas negyvas, ligotas ar pažeistas šakas, kai tik jas pamatysite.

Tręšimas

Kas šešias savaites auginimo sezono metu Ginura subalansuotomis trąšomis. Venkite tręšti po vidurvasario, kad vėlyvuoju sezono metu augalas neišleistų naujų, kuriuos gali pakenkti šaltas oras.

Kenkėjų valdymas

Turite reguliariai tikrinti, ar Ginura nėra kenkėjų ar ligų požymių. Jei pastebėsite kokių nors problemų, pabandykite apdoroti augalą insekticidiniu muilu arba neem aliejumi.

Pabaigai

Į savo sodą įtraukus Ginura , jūsų kraštovaizdis bus gražus ir nereikalaujantis priežiūros. Norint užtikrinti, kad jūsų augalas sėkmingai pradėtų veikti, svarbu iš anksto planuoti ir pasirinkti tinkamą vietą, dirvą ir klimatą. Sodinant nepamirškite iškasti du kartus didesnę duobę už šaknies gumulėlį ir užpilti dirvožemio mišiniu, tada giliai laistyti, kol jis bus prisotintas. Kad jūsų Ginura būtų sveikas, palaikykite pastovią drėgmę, genėkite pavasarį arba vasaros pradžioje, reguliariai tręškite auginimo sezono metu ir, jei reikia, atlikite kenkėjų kontrolę.

Tikimės, kad šis Ginura priežiūros vadovas jūsų sode buvo naudingas! Dabar pats tinkamiausias metas išeiti ir mėgautis naujojo sodo priedo grožiu.