Kaip sodinti ir prižiūrėti Glažutė: Sodininkystės vadovas pradedantiesiems

Kaip sodinti ir prižiūrėti Glažutė: Sodininkystės vadovas pradedantiesiems

Glažutė (Cerastium tomentosum) yra greitai augantis, mažai priežiūros reikalaujantis žydintis vienmetis augalas, suteikiantis sodui grožio ir tekstūros. Pavasarį žydi sidabriniai žalumynai ir baltos gėlės, todėl tai Graikinis riešutmedis pasirinkimas tiems, kurie nori savo kraštovaizdžiui suteikti spalvų ir įdomumo. Tinkamai pasodinus ir prižiūrint, Glažutė gali būti puikus bet kurio sodo priedas. Šiame vadove pradedantiesiems bus pateikta visa informacija, kurios jiems reikia norint sėkmingai sodinti ir prižiūrėti Glažutė.

Dirvožemio paruošimas

Pirmas žingsnis auginant Glažutė – pasirinkti tinkamą vietą savo sode. Pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės spindulių ir kurioje yra derlingas, gerai nusausinantis dirvožemis. Iškaskite žemę iki 20–30 cm gylio ir į 10 kvadratinių metrų komposto ar mėšlo įmaišykite 2–3 kg. Grėbkite dirvą, kad susidarytumėte lygų paviršių sodinimui.

Glažutė

Paruošę dirvą, galite nusipirkti arba gauti sėklų, skirtų Glažutė. Sėklas sodinkite į paruoštą dirvą 8 mm gyliu. Sėklas šiek tiek pabarstykite papildoma žeme ir švelniai, bet kruopščiai laistykite. Laikykite dirvą drėgną, kol augalai įsitvirtins, paprastai per dvi savaites. Įsikūrus, mulčiuokite aplink augalus, kad išsaugotumėte drėgmę ir naikintumėte piktžoles.

Vandens reikalavimai

Kai auginama lauke, Glažutė reikia laistyti kartą ar du per savaitę. Kiekvieną kartą stenkitės duoti augalams maždaug 4 litrus vandens vienam kvadratiniam metrui. Per daug arba per mažai vandens gali sukelti problemų, todėl prireikus pakoreguokite laistymo grafiką. Per didelio vandens kiekio požymiai yra nuvytę lapai arba pageltusi lapija.

Trąšų poreikis

Glažutė naudinga tręšti kartą per keturias savaites auginimo sezono metu bendrosios paskirties trąšomis. Tręškite granuliuotas trąšas pagal pakuotės nurodymus, atsižvelgdami į dirvožemio tipą ir klimato sąlygas. Leisdami augalams per ilgai nenaudoti trąšų, gali trūkti maistinių medžiagų.

Dažni kenkėjai ir ligos

Dažni kenkėjai ir ligos, paveikiančios Glažutė , yra amarai, šliužai, miltligė, rūdys ir šaknų puvinys. Anksti nustatyti problemą yra svarbiausia norint ją kontroliuoti. Pavyzdžiui, su amarais galima kovoti genint pažeistas šakas ir purškiant insekticidiniu muilu. Miltligę galima gydyti fungicidais. Organinių mulčių, tokių kaip žievės drožlės ar durpių samanos, naudojimas taip pat gali padėti išvengti kai kurių kenkėjų ir ligų.

Apkarpymas ir pašalinimas

Nebūtina genėti arba nugriauti „Glažutė“ , nors tai gali padėti pagerinti oro cirkuliaciją ir paskatinti augimą. Jei nuspręsite tai padaryti, aštriomis žirklėmis nupjaukite negyvus ar sergančius žiedus. Nukirpimas po žydėjimo taip pat padės išlaikyti augalą tvarkingą ir tvarkingą.

Galimas naudojimas Glažutė

Be to, kad „ Glažutė“ galima auginti apvaduose ir lysvėse, jis taip pat gali būti sodinamas konteineriuose ir vazonuose. Visžaliai žalumynai ir sniego baltumo gėlės gražiai atrodo pasodintos grupėmis, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori savo lauko erdvėje suteikti papildomos spalvos.

Pabaigai

Glažutė yra universalus ir lengvai prižiūrimas žydintis vienmetis augalas. Sodinti ir rūpintis Glažutė nereikalauja daug pastangų, tačiau vadovaudamiesi šiais patarimais jūsų augalai klestės ištisus metus. Savo sode pasirinkite saulėtą vietą su gerai drenuojančiu dirvožemiu ir paruoškite dirvą kompostu arba mėšlu. Kad jūsų „ Glažutė sveika, reguliariai laistykite, prireikus tręškite ir stebėkite, ar nėra kenkėjų ir ligų požymių. Galite mėgautis „ Glažutė “ žavesiu ir apvaduose, ir puoduose.