Augantys Gudobelė : viskas, ką reikia žinoti gražiam sodui

Augantys Gudobelė : viskas, ką reikia žinoti gražiam sodui

Gudobelė puikiai papildo bet kurį sodą. Jie yra tvirti ir ilgaamžiai, kai kurios rūšys gyvena iki 200 metų! Be to, jie naudojami įvairiems medicininiams tikslams, įskaitant širdies sveikatos gerinimą ir cholesterolio kiekio mažinimą. Šiame straipsnyje pateiksime informaciją, kurios reikia norint sėkmingai auginti ir prižiūrėti savo Gudobelė medį.

Gudobelė (Crataegus monogyna) yra kilusios iš Didžiosios Britanijos, Šiaurės Afrikos ir kai kurių Europos dalių. Jis dažnai randamas gyvatvorėse ir miškuose, nes mėgsta pusiau drėgnas sąlygas ir gali toleruoti dalinį pavėsį. Pavasarį medis žydi baltais žiedais, o rudenį – rausvomis uogomis. Gudobelė yra puikus dekoratyvinis sodo medis, suteikiantis privatumo ir grožio.

Pasvarstymai prieš sodinimą

Prieš pradėdami sodinti, reikia atsiminti keletą dalykų. Pirmiausia pasirinkite vietą, kurioje kiekvieną dieną bent 6 valandos yra tiesioginių saulės spindulių ir kurioje yra gerai nusausintas dirvožemis. Gudobelės klesti esant 17°C–23°C temperatūrai, o šaltesnio klimato zonose jiems nesiseks. Ruošdami dirvą, prieš sodindami būtinai įmaišykite daug komposto.

Gudobelė medį geriausia sodinti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį. Tai suteikia šaknims pakankamai laiko įsitvirtinti prieš prasidedant vasaros karščiams.

Gudobelė medžio sodinimas

Siekdami užtikrinti sėkmę, pradėkite nuo geros kokybės atsargų iš patikimo darželio. Paruoškite maždaug 25 cm gylio ir pakankamai pločio skylę vazonui, į kurį sodinukas pateko. Į angą įberkite saują organinių trąšų. Tada švelniai atlaisvinkite šaknies gumulėlį iš vazono ir įstatykite medį į skylę, užpildydami aplink jį. Kruopščiai laistykite ir uždėkite 5 cm mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę. Nepamirškite reguliariai laistyti pirmą sezoną ir, kai reikia, nugenėkite nulūžusias šakas.

Gudobelė medžio priežiūra

Giliai ir nuosekliai laistykite savo Gudobelė medį per visą auginimo sezoną. Papildykite kritulių kiekį laistydami 1,5 cm kas savaitę karštu oru ir 0,75 cm vėsesniu laikotarpiu. Nuo kovo mėnesio kas 3–4 savaites maitinkite savo Gudobelė subalansuotomis sodo trąšomis. Genėti reikia žiemos pabaigoje arba pavasarį, pašalinant tik nudžiūvusias ar nusilpusias šakas.

Kenkėjai ir ligos

Paprastai gudobelės nėra labai jautrios kenkėjams ir ligoms. Tačiau svarbu reguliariai apžiūrėti medį, ar nėra užkrėtimo požymių. Stebėkite lapų dėmių, amarų, žvynuotų vabzdžių ir kitų įprastų kenkėjų. Jei pastebėjote dėmių, nedelsdami apdorokite tinkamu insekticidu arba fungicidu pagal etiketės nurodymus.

Džiaukitės savo Gudobelė medžiu

Išnaudokite visas savo Hawthorn elegantiškumo galimybes. Pasodinkite juos į grupes, kad būtų patraukli užtvara, ant jų šakų pakabinkite lesyklėles ir apnuoginkite nuostabius Gvazdikas žiedus, kad visi galėtų džiaugtis. Kaip premiją nuimkite vaisius kepimui ar medicininiais tikslais. Tiesiog nepamirškite, kad spygliai gali susižaloti, todėl nuimdami ir genėdami mūvėkite pirštines ir dėvėkite apsauginius drabužius.

Pabaigai

Gerai prižiūrėdami ir dėmesingi savo Gudobelė medžiu galėsite džiaugtis daugelį metų. Nesvarbu, ar naudosite jį kaip gyvatvorę, ar tiesiog žavitės jos grožiu, ji suteiks jūsų sodui nepamirštamą atmosferą ir sezoninį žavesį. Norėdami gauti daugiau informacijos apie patarimus ir išteklius, kaip prižiūrėti Gudobelė medžius, kreipkitės į vietinius sodininkystės ekspertus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *