Stebuklingas Guzmanija kambarinių augalų grožis: patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti šias egzotiškas grožybes

Stebuklingas Guzmanija kambarinių augalų grožis: patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti šias egzotiškas grožybes

Guzmanijos yra egzotiškos kambarinės gėlės, kurių grožis yra nepakartojamas, todėl jas mėgsta daugelis. Jie būna įvairių spalvų, dydžių ir tekstūrų, kurios gali suteikti didelį vizualinį susidomėjimą bet kokiam interjero dizainui. Tinkamai prižiūrint ir laikantis tinkamų sąlygų, guzmanijos gali žydėti ištisus metus, todėl jos tampa dar geidžiamesnės. Šiame straipsnyje apžvelgsime šių nuostabių augalų auginimo ir priežiūros pagrindus ir parodysime patarimus, kaip pradėti.

Guzmanija paprastai randama kaip epifitinė rūšis, kuri paprastai auga atogrąžų džiunglėse arba atogrąžų miškuose. Jo mokslinis pavadinimas yra Guzmanija lingulata ir jis priklauso bromeliadų šeimai. Jame yra blizgių, margų lapų rozetė su ryškiais šluotelėmis. Norint auginti Guzmanija patalpose, reikės kelių atsargų, planavimo ir tinkamos priežiūros.

Yra daug privalumų, jei jūsų namuose turite gražių guzmanijų! Jų vaškiniai žalumynai suteikia ryškios spalvos ir tekstūros bet kokiam kambariui – jie taip pat klesti be didelio dėmesio. Jas gana lengva prižiūrėti, reikia tik retkarčiais laistyti ir kartais gerai cirkuliuoti. Be to, jiems nereikia daug vietos; mažas puodas yra viskas, ko jiems reikia.

Planavimas ir pasirengimas

Prieš įsigydami „ Guzmanija“ įsitikinkite, kad turite visas reikalingas prekes. Štai pavyzdinis kontrolinis sąrašas, ko jums reikės:
– Mažas (6 colių arba 15 cm gylio) plastikinis puodas su drenažo angomis
– Bekvapis vazoninės žemės mišinys
– Durpių samanos
– Perlito arba pušies žievė
– Plonas žvyro sluoksnis
– Laistytuvas/purškimo butelis
– Lėtai išsiskiriančios trąšos

Rinkdamiesi savo Guzmanija vietą, pasirinkite tokią, kurioje būtų vidutinė šviesa arba netiesioginė saulės šviesa. Venkite tiesioginių saulės spindulių, nes tai gali pakenkti augalui. Norėdami paruošti dirvožemio mišinį, sumaišykite lygiomis dalimis durpių samanų, perlito ir vazoninio dirvožemio. Šis mišinys turi būti lengvas ir porėtas, tuo pačiu aprūpindamas jūsų augalo šaknis daugybe maistinių medžiagų. Kai dirvožemio mišinys bus paruoštas, įdėkite augalą į puodą ir užpildykite likusią vietą žvyru. Jei konteineryje nėra drenažo angų, padarykite jas atsuktuvu.

Guzmanija priežiūra

Guzmanija laistymas yra jos sveikatos ir ilgaamžiškumo pagrindas. Švelniai laistykite kas 10–14 dienų ir venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Laistydami leiskite vandeniui laisvai pasklisti po visą vazoną, bet niekada neleiskite augalui sėdėti stovinčiame vandenyje.

Šviesos poreikiai skiriasi priklausomai nuo veislės, tačiau paprastai augalui reikia mažiausiai 4 valandų tiesioginių saulės spindulių ir 8–12 valandų netiesioginės šviesos. Padėkite puodą prie gerai apšviesto lango arba naudokite dirbtinį apšvietimą, jei negalite suteikti pakankamai natūralios šviesos.

Guzmanija turėtumėte šerti lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis kartą per mėnesį auginimo sezono metu. Naudokite specialiai bromeliadams skirtas trąšas ir atidžiai laikykitės instrukcijų.

Pabaigai

Guzmanija auginimas ir priežiūra yra paprasta, tačiau naudinga. Lengva prižiūrėti, jų didingas grožis vertas pastangų! Jei patenkinsite jų dirvožemio, vandens ir šviesos poreikius, pamatysite, kad jie klestės. Nepamirškite daugiau ištirti jų augimo poreikių ir paprašyti patarimo iš patyrusių sodininkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *