Cinijos yra mėgstami sodo augalai, todėl nenuostabu! Jų yra įvairių ryškių spalvų, dydžių ir formų, todėl bet koks sodas gali atrodyti įspūdingas. Jei norite savo sodui suteikti gyvybės ir spalvų, cinijų sodinimas yra puikus pasirinkimas! Pateikiame 5 patarimus, kurie padės auginti nuostabias cinijas savo sode.
Turinys
Zinnias apžvalga
Dėl ryškių spalvų, ilgo žydėjimo sezono ir lengvai prižiūrimos gamtos, cinijos yra vienos populiariausių vienmečių gėlių soduose visoje Šiaurės Amerikoje. Šios linksmos gėlės yra įvairių atspalvių: nuo ryškiai geltonos, oranžinės ir raudonos iki giliai violetinės, rožinės ir baltos spalvos. Cinijos taip pat yra gana atsparios kenkėjams ir ligoms ir gali toleruoti tiek karštą, tiek šaltą temperatūrą.
Cinnių auginimo privalumai
Cinijų auginimas yra puikus būdas suteikti sodui gyvybės ir spalvų. Jie ne tik gražiai žydi visą sezoną, bet ir pritraukia į jūsų sodą naudingus vabzdžius, pavyzdžiui, bites ir drugelius. Be to, įsitvirtinus cinnijoms, jas reikia palyginti mažai priežiūros ir jas reikia labai mažai rūpintis, išskyrus retkarčiais nuskinimą ir lengvą genėjimą per visą sodo sezoną.
Zinnių planavimas ir sodinimas
Pasirinkite tinkamą veislę
Pasirinkdami tinkamą Gvaizdūnė veislę savo sodui, atsižvelkite į tai, kur planuojate jas sodinti ir kokiomis sąlygomis turite (ty saulė ar šešėlis, drėgna ar sausa dirva). Pavyzdžiui, aukštų Gvaizdūnė veisles gali tekti sodinti saulėtoje vietoje, o kai kurios trumpos ir žemaūgės veislės gali klestėti daliniame pavėsyje. Kai susiaurinsite norimą sodinti Gvaizdūnė tipą, apžiūrėkite netoliese esančius kiemus ar sodo centrus, kad sužinotumėte, ar nėra naujų veislių, kurios neseniai buvo išleistos.
Pasirinkite tobulą sodinimo vietą
Pasirinkite vietą savo sode, kur daug saulės (mažiausiai 6 valandas per dieną) ir gerai nusausinančią dirvą. Venkite sodinti cinijas šlaitų apačioje arba įdubose, kur vanduo linkęs stovėti, nes jos nemėgsta šlapių kojų.
Paruoškite dirvą sodinimui
Prieš sodinant cinijas, svarbu paruošti dirvą kasant 10–15 cm (4–6 colių) ir įmaišant organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto, kad būtų pagerintas drenažas. Kad jūsų cinijos gautų pakankamai maistinių medžiagų, į viršutinį paruošto dirvožemio 15 cm (6 colių) dalį įberkite subalansuotų trąšų.
Pasodinkite sėklas arba sodinukus
Kai jūsų dirvožemis bus paruoštas, galite sėti sėklas tiesiai lauke arba pradėti sodinti viduje. Sodinant lauke, sėklas padėkite maždaug 30 cm (12 colių) atstumu ir lengvai uždenkite 1 cm (0,5 colio) dirvožemiu. Pasodinus dirvą laikykite drėgną, o plonus sodinukus iki 15 cm (6 colių), kai jie pasiekia 5–7 cm (2–3 colių) aukštį.
Rūpinimasis Zinniais
Tinkamas augalų laistymas
Norėdami paskatinti energingą augimą ir gausų žydėjimą, reguliariai ir giliai laistykite cinijas. Kiek ir kaip dažnai laistysite savo augalus, priklausys nuo jūsų turimo dirvožemio rūšies, temperatūros, drėgmės ir kt. Apskritai stenkitės, kad žemė visada būtų šiek tiek drėgna; jei dirva tampa per sausa, giliai laistykite, kol įmirks pirmieji 2,5 cm (1 colio) dirvožemio.
Augalų tręšimas
Tręškite cinijas du kartus per mėnesį žydėjimo sezono metu skystomis trąšomis. Nepamirškite pertręšti, nes tai gali sugadinti ar net nužudyti jūsų augalus.
Kenkėjų valdymas
Nors cinnijas paprastai yra atsparios ligoms ir kenkėjams, kartais jas gali varginti tam tikri kenkėjai. Kad padėtumėte kontroliuoti kenkėjus, tokius kaip amarai, voratinklinės erkės ir baltasparniai, naudokite insekticidinį muilo purškiklį arba neemo aliejų.
Pašalinimas ir amp; Genėjimas
Deadhead reguliariai leisdavo gėles, kad skatintų nuolatinį žydėjimą ir apsaugotų nuo ligų plitimo. Jei reikia, nugenėkite šakeles ar sumedėjusias augalo dalis.
Pabaigai
Patarimų, kaip auginti nuostabias cinijas savo sode, santrauka
Užauginti nuostabias cinijas savo sode lengva ir naudinga. Vykdydami šiuos penkis paprastus veiksmus – pasirinkdami tinkamą veislę, parinkdami idealią sodinimo vietą, paruošdami dirvą sodinimui, tinkamai pasirūpindami augalais, pašalindami ir genėdami – galėsite mėgautis gražiais, spalvingais žydėjimais visą sezoną. !