Unikalios veislės auginimas: kaip prižiūrėti savo Gyvatbarzdė augalą

Unikalios veislės auginimas: kaip prižiūrėti savo Gyvatbarzdė augalą

Unikalaus augalo, pavyzdžiui, Gyvatbarzdė augalo (Dracaena Marginata Sanderiana), auginimas kelia savo iššūkių ir atlygių. Nors ne visada lengva prižiūrėti šią egzotišką veislę, dėl įspūdingos lapijos verta stengtis. Šiame vadove rasite patarimų, kaip planuoti ir prižiūrėti savo Gyvatbarzdė augalą.

Gyvatbarzdė augalas yra amžinai žaliuojanti rūšis, kilusi iš Madagaskaro, kur paprastai auga sausų miškų buveinėse. Jo lapai ilgi, ploni, prie pagrindo dažnai būna ryškiai žalios spalvos, o link galiukų krašto tampa purpuriniai arba kartais net Gvazdikas . Dėl lėto augimo ir lankstumo, atsižvelgiant į dirvožemio tipus ir šviesos reikalavimus, jis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie turi mažesnius sodus ir turi mažiau sodo patirties.

Gyvatbarzdė augalo auginimas turi daug privalumų. Jis gali veikti kaip natūralus oro gaiviklis, išskirdamas deguonį per dieną, be to, žinoma, kad jis valo orą nuo pavojingų toksinų. Tinkamai prižiūrint, šis nuostabus kambarinis augalas gali tarnauti kelerius metus ir puikiai papildyti bet kurią patalpų erdvę.

Planavimo ir vietos svarstymai

Rinkdamiesi vazoną augalui, rinkitės tokį, kuris būtų šiek tiek didesnis už šaknies gumulėlį. Jauniems augalams turėtų pakakti 15 cm skersmens vazono. Įsitikinkite, kad vazono apačioje yra drenažo angos, nes stovintis vanduo gali sukelti šaknų puvinį.

Dirvožemiui naudokite priemolio pagrindo vazoninę žemę ar ką nors panašaus. Jei norite sukurti savo mišinį, sumaišykite dvi dalis komposto, dvi dalis perlito ir vieną dalį durpių samanų.

Gyvatbarzdė augalai teikia pirmenybę vietoms, kuriose visą dieną yra daug netiesioginių saulės spindulių. Suteikite bent 6 valandas ryškios, bet ne tiesioginės šviesos, kad jie gautų pakankamai energijos augti.

Priežiūros patarimai

Gyvatbarzdė laistyti yra gana paprasta; leiskite viršutinei 2,5 cm dirvožemio daliai išdžiūti, prieš vėl laistydami. Žiemos mėnesiais gali tekti dar labiau sumažinti laistymą. Norėdami išvengti perlaistymo, naudokite drėgmės matuoklį arba patikrinkite pirštą – jei pirmieji keli centimetrai dirvos jaučiasi drėgni, kol kas laistykite.

Tręškite augalą kas antrą mėnesį naudodami subalansuotas trąšas. Arba naudokite paprastą kompostą su azotu, fosforu ir kaliu – 1 arbatinį šaukštelį įmaišykite į 4 litrus vandens ir kartą per mėnesį patręškite.

Norėdami paskatinti sveiką augimą ir lapų vystymąsi, genėkite augalo stiebus. Paimkite švarias žirkles ir nupjaukite nudžiūvusius lapus pačioje stiebo apačioje. Negyvų ar pažeistų lapų pašalinimas leidžia klestėti naujiems.

Bendrosios problemos

Jei užklumpa liga, patikrinkite šaknis, ar jos nėra išsipūtusios ir nepuvusios. Gali tekti persodinti į šviežią dirvą. Be to, apžiūrėkite apatinę lapų pusę, ar nėra kenkėjų, tokių kaip erkės ar amarai, kurie gali sukelti lapų pageltimą. Išspręskite šias problemas pesticidų purškalais arba insekticidais.

Pabaigai

Prižiūrint Gyvatbarzdė augalą reikia skirti dėmesio detalėms ir reguliariai prižiūrėti. Jam reikia tinkamo kiekio šviesos, vandens ir trąšų, o kartais ir genėti. Imdamiesi atsargumo priemonių, pavyzdžiui, pasirinkdami tinkamą dirvą ir vazoną, galite sumažinti ligų ir kenkėjų riziką. Savo ruožtu galite mėgautis nuostabia šio nuostabaus augalo spalva ir gražiai papuošti savo namų dekorą.