Kaip auginti Hebė: šių universalių amžinai žaliuojančių krūmų auginimo vadovas

Kaip auginti Hebė: šių universalių amžinai žaliuojančių krūmų auginimo vadovas

Hebė yra Plantaginaceae šeimos augalų gentis, kilusi iš Naujosios Zelandijos ir kitų salų. Tai visžaliai krūmai, besitęsiantys ar besiskleidžiantys, užaugantys iki 1,2 metro aukščio ir pločio. Hebes lengva prižiūrėti ir padaryti patrauklias kraštines gyvatvores ar akcentus bet kuriame sode. Hebė auginimas gali būti naudingas, o šiame vadove rasite patarimų, kaip auginti šiuos universalius visžalius krūmus.

Kas yra Hebė?

Hebai yra amžinai žaliuojantys krūmai, kilę iš kelių salų tautų, įskaitant Naująją Zelandiją ir Čilę. Yra daugiau nei 80 Hebė rūšių ir jų dydžiai skiriasi nuo žemai besiskleidžiančių žemės dangos tipų iki didesnių vertikalių krūmų. Dauguma veislių turi mažus žalius lapus ištisus metus, kurie žiemos mėnesiais gali nusidažyti violetiniais arba raudonais, priklausomai nuo veislės. Šiltesniais metų mėnesiais Hebes gamina mažas purpurinių, mėlynų, Gvazdikas arba baltų gėlių grupes.

Kodėl kas nors turėtų apsvarstyti galimybę auginti Hebė?

Hebai daro puikias gyvatvores, todėl ištisus metus sukuria gyvą žalumą. Priklausomai nuo veislės, jie gali toleruoti druskos purškimą iš pakrančių zonų ir netgi šiek tiek toleruoti sausrą. Įvairioms Hebė rūšims gali prireikti skirtingų genėjimo metodų, tačiau dauguma jų puikiai veikia su minimalia priežiūra. Hebes taip pat yra atsparūs kenkėjams, todėl juos lengva prižiūrėti bet kokiame kraštovaizdyje.

Pasiruošimas

Prieš įtraukiant Hebė į savo kraštovaizdį, reikia atlikti keletą svarbių veiksmų ruošiant plotą sodinti.

Kur sodinti Hebė

Hebai klesti saulėje arba šviesiame pavėsyje ir renkasi gerai nusausintą dirvą. Venkite labai drėgnų vietų ir stenkitės rasti vietą su daliniu popietės šešėliu, kad išvengtumėte lapų nudegimo. Rinkdamiesi vietą atminkite, kad Hebes gali užaugti gana dideli, todėl įsitikinkite, kad tarp esamų funkcijų ir jūsų Hebė yra pakankamai vietos.

Dirvožemio tikrinimas

Prieš sodinant visada naudinga patikrinti dirvožemio pH. Naudokite namų dirvožemio tyrimo rinkinį ir vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis, siekdami, kad pH būtų 6–7,5. Jei įmanoma, išbandykite kelias vietas, kad geriau suprastumėte savo dirvožemio derlingumą.

Dirvožemio pakeitimai

Jei jūsų dirvožemyje trūksta organinių medžiagų, sodindami įpilkite komposto arba pasenusio mėšlo. Jei drenažas yra problema, prieš sodindami į dirvą įpilkite smėlio ar perlito. Be to, jei jūsų dirvožemio tyrimo rezultatai atskleidė mažą kalio ir fosforo kiekį, į dirvą įpilkite kaulų miltų.

Sodinimas

Kai jūsų dirvožemis bus pakeistas ir išbandytas bei pasirinksite vietą, būsite pasiruošę sodinti.

Persodinimas

Iškaskite duobę, kuri yra dvigubai platesnė už šaknies gumulėlį ir ne gilesnę už patį šaknies gumulėlį. Įdėkite Hebė į skylę ir užpildykite žeme. Po pasodinimo būtinai gerai laistykite ir mulčiuokite aplink augalą.

Plitimas

Hebes galima dauginti auginiais arba sluoksniuojant. Norėdami dauginti auginiais, vasaros pabaigoje pasirinkite pusiau prinokusius stiebo galiukus, nupjaukite stiebo segmentą ir įkiškite į sudrėkintą įsišaknijimo terpę. Kai auginys įsišaknijęs, pasodinkite jį į vazoną ir padėkite į pavėsingą vietą, kol jis bus paruoštas sodinti į nuolatinę vietą.

Hebė priežiūra

Tinkama Hebė priežiūra yra būtina sveikam augimui.

Laistymas

Reguliariai laistykite naujai pasodintą Hebė , kol ji įsitvirtins. Nusistovėjus, Hebes paprastai reikia tik retkarčiais laistyti užsitęsusios sausros laikotarpiais.

Mulčiavimas

Mulčio pridėjimas aplink Hebė pagrindą padeda išlaikyti drėgmę dirvoje, vėsina šaknis karštu oru ir slopina piktžoles. Paskleiskite 2–3 colių (5–7,5 cm) mulčio sluoksnį aplink Hebė perimetrą, vengdami sąlyčio su kamienu ar stiebais.

Apkarpymas

Genėjant Hebes, jie tampa dailesni, skatinamas naujas augimas ir žydėjimas. Kad lapija būtų tankesnė, nupjaukite kiekvienos šakos galą, kad paskatintumėte augimą iš šono. Geriausias laikas genėti hebes yra vėlyvą pavasarį, kai jie pražydo, arba žiemos pabaigoje, kol jie vėl pradeda aktyviai augti.

Tręšimas

Į dirvą įterpkite subalansuotų trąšų, pvz., 8-8-8, arba sodindami naudokite lėtai išsiskiriančias trąšas. Ankstyvą pavasarį įpilkite azoto turinčių trąšų, pvz., 15–15–15, kad būtų skatinama vešli lapija.

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Piktžolių šalinimas

Pasirūpinkite, kad vietovė aplink Hebes nepiktžolėtų. Tai ne tik padeda išsaugoti išteklius, pvz., vandenį ir maistines medžiagas, kurios kitu atveju būtų naudojamos piktžolėms maitinti, bet ir lengviau atpažinti kenkėjus ir ligas, kurios gali paveikti jūsų Hebė.

Kenkėjų kontrolė

Įprasti kenkėjai, galintys paveikti jūsų Hebė , yra amarai, erkės, žvyneliai, vikšrai ir auskarai. Reguliariai stebėkite savo Hebė , ar neatsirado užsikrėtimo požymių, ir atitinkamai gydykite tinkamu insekticidu.

Ligos atpažinimas

Hebes paprastai yra atsparūs kenkėjams, tačiau yra keletas grybelinių ir bakterinių ligų, kurios gali paveikti jūsų krūmą. Ieškokite lapų vytimo, pageltimo, spalvos pakitimo, dėmių ar dėmių ženklų. Nedelsdami apdorokite sergančius augalus fungicidu.

Pabaigai

Auginti Hebė gali būti naudinga ir gana lengva patirtis. Tinkamai pasiruošę ir tinkamai prižiūrėdami, savo Hebė galėsite džiaugtis ilgus metus. Nepamirškite pasirinkti vietos, kurioje būtų dalinis popietinis pavėsis, pakoreguokite dirvą pagal dirvožemio tyrimo rezultatus, reguliariai laistykite, kol įsitvirtins, mulčiuokite, pavasarį patręškite azoto turinčiomis trąšomis ir stebėkite, ar Hebė nėra kenkėjų ar ligų požymių. . „ Hebė “ pranašumai apima jos universalumą; jis toleruoja įvairų klimatą, yra lengvai prižiūrimas ir suteikia tekstūros, gėlių susidomėjimo ir spalvos ištisus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *