Sodininkystė su Heichera: kaip auginti ir prižiūrėti šį unikalų augalą

Sodininkystė su Heichera: kaip auginti ir prižiūrėti šį unikalų augalą

Heichera yra vietinė daugiametė laukinė gėlė, kuri ištisus metus suteikia sodams susidomėjimo ir grožio. Jis pavadintas dėl labai sūrios sulos dėl didelės alūno šaknų koncentracijos. Tinkamai prižiūrint, aliuminio šaknis žydi vėlyvą pavasarį baltais žiedais, Heichera ant kaskadinių blizgių žalių lapų. Pažiūrėkime, kaip sėkmingai pradėti ir puoselėti Heichera sodą.

Heichera (Heuchera sanguinea) yra pavėsį mėgstantis dekoratyvinis augalas. Iki 45 centimetrų aukščio Heichera turi plonus stiebus ir gležnus, visžalius žalumynus, kurie yra tamsiai žalios arba purpurinės spalvos. Vėlyvą pavasarį virš žalumynų pražysta nedideli laivelio formos gėlių spygliukai ir išsišakoja ilgai išliekantys balti žiedai.

Heichera auginimo privalumai:
– Suteikia unikalų sodo papildymą
– Gėlės yra puikus nektaro šaltinis bitėms, drugeliams ir kolibriams
– Lapai suteikia natūralią žemės dangą

Planavimas ir pasiruošimas sodinimui

Prieš sodinant Heichera, svarbu nustatyti, ar jūsų dabartinės sąlygos yra tinkamos augalams augti.

Dirvožemio, saulės šviesos ir vandens reikalavimai

Alūno šaknims reikalinga turtinga, drėgna dirva, kuri būtų gerai nusausinta ir lengvai rūgšti. Heichera taip pat reikia dalinio pavėsio arba dėmėtos saulės šviesos. Sausomis sąlygomis augalus reikia reguliariai laistyti, tačiau jų šaknų negalima palikti stovinčiame vandenyje.

Sėklų pasirinkimas

Heichera galima išauginti iš sėklų, įsigijus pakuotes iš patikimo tiekėjo ir laikantis ant pakuotės pateiktų nurodymų. Jei gaunamos granuliuotos sėklos, jos turi būti tinkamai laikomos, kad būtų išvengta daigumo.

Sodinimo laikas

Alūno šaknis pasodinkite, kai žemė atšyla ankstyvą pavasarį, praėjus bet kokiam kieto šalčio pavojui.

Heichera sodinimas

Kai pasiruošę sodinti, pasirinkite vietą, kurioje yra dalis saulės arba dalinio pavėsio, apsaugota nuo vėjo ir kurioje yra drėgna, bet gerai drenuojanti dirva.

Sodinimo instrukcijos

  1. Atlaisvinkite dirvą maždaug 1 kvadratinio metro plote. Tada prieš grėbdami lygiu į dirvą įmaišykite 2 centimetrus komposto.
  2. Padėkite sėklas 7,5–10 centimetrų atstumu viena nuo kitos, paskleiskite jas ant paruošto paviršiaus.
  3. Sėklas užberkite 3 milimetrais dirvožemio, švelniai sutvirtinkite.
  4. Tolygiai laistykite lovą.

Geriausia praktika

  • Vandens viršutinis dirvožemio sluoksnis, kad jis būtų drėgnas
  • Aplink augalus mulčiuokite naudodami organines medžiagas drėgmei išlaikyti
  • Nepažeiskite šaknų sistemos, būkite atsargūs ravėdami ar kultivuodami lysvę.

Heichera priežiūra ir priežiūra

Heichera reikalauja minimalios priežiūros ir priežiūros

Tręšimas

Norėdami optimalaus augimo, alūno šaknį pavasarį patręškite subalansuotomis trąšomis, tokiomis kaip 10-10-10. Naudokite 4,5 gramo 9 kvadratiniams metrams. Vasarą netręšti.

Reguliariai laistykite augalus

Lastykite giliai ir retai, kad paskatintumėte tinkamą šaknų vystymąsi. Visą auginimo sezoną laikykite dirvą šiek tiek drėgną.

Piktžolių kontrolė

Piktžolės konkuruoja su Heichera dėl maistinių medžiagų ir drėgmės, todėl rekomenduojama nuosekliai naikinti piktžoles rankiniu būdu. Mulčiavimo technikos naudojimas taip pat padeda natūraliai sumažinti piktžoles.

Kenkėjų valdymas

Nors kenkėjai retai pažeidžia Heichera, retkarčiais gali išsivystyti amarai. Dažniausiai pasiteisins tiesiog nuplovus šiuos kenkėjus stipria vandens srove. Jei kenkėjai išlieka, naudokite insekticidinį muilo purškiklį.

Pabaigai

Heichera auginimas yra naudingas ir gana lengvas prižiūrėti. Būdamas sausrai atsparus, mažai priežiūros reikalaujantis augalas, Heichera gali suteikti jūsų sodui grožį ištisus metus.

Apibendrinant galima pasakyti, kad planuodami Heichera sodą turėtumėte atsižvelgti į dirvožemio, šviesos ir vandens reikalavimus. Įsigykite sėklų iš patikimo tiekėjo ir sėkite, kai praeis žiema. Pasodinus įsitikinkite, kad dirva lieka šiek tiek drėgna, nepertręškite, rankiniu būdu pašalinkite piktžoles ir vabzdžius ir, jei reikia, nuplaukite amarus. Turėdami šias žinias ir šiek tiek kantrybės galėsite augti ir džiaugtis vienu gražiausių gamtos augalų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *