7 būdai, kaip Herbsto Irezinė į savo sodą įtraukti jau šiandien!

Herbsto Irezinė yra unikalus ir naudingas žydintis augalas, galintis suteikti gyvybės ir spalvų kiekvienam sodui. Šiame vadove rasite keletą naudingų patarimų, kaip į savo erdvę įtraukti šią gražią ir kvapnią gėlę.

A. Herbsto Irezinė
Herbsto Irezinė (Stachys byzantina) yra dekoratyvinė daugiametė žolelė, kilusi iš Azijos, Europos ir Vidurio Rytų. Pirmą kartą jis buvo pristatytas Šiaurės Amerikoje 1800-ųjų pabaigoje. Augalas turi ryškiai žalią lapiją ir ryškiai violetines gėles, kurios žydi nuo vasaros vidurio iki ankstyvo rudens. Kvepiančios gėlės pritraukia bites ir drugelius, o žalumynai atsparūs elniams.

B. Herbsto Irezinė auginimo privalumai
Auganti Herbsto Irezinė yra puikus būdas bet kuriai lauko erdvei suteikti grožio, kvapų ir laukinės gamtos veiklos. Augalas taip pat nereikalauja priežiūros ir yra atsparus, todėl Graikinis riešutmedis tinka pradedantiesiems ir patyrusiems sodininkams.

Susipažinimas su Herbsto Irezinė

A. Kas yra Herbsto Irezinė?
Herbsto Irezinė yra patraukliai žydintis augalas su minkštais, neryškiais stiebais ir lapais bei aukštais, spygliuotais violetiniais žiedais. Geriausiai auga saulėtoje vietoje ir gerai nusausinančiame dirvožemyje, tačiau gali toleruoti dalinį pavėsį ir vidutiniškai drėgnas sąlygas. Jis užauga iki 75 cm (30 colių) aukščio ir plinta iki 60 cm (24 colių) pločio.

B. Kaip Herbsto Irezinė
Norint pasiekti geriausių rezultatų, Herbsto Irezinė reikėtų sodinti pavasarį, praėjus visam šalčio pavojui. Iškaskite duobutes, kurios yra dvigubai platesnės už šaknies rutulį ir pakankamai gilios, kad šaknies rutulio viršus būtų lygus su dirvožemio paviršiumi. Švelniai sutrinkite dirvą aplink šaknis ir gerai laistykite. Jei sodinate kelis augalus, palikite juos mažiausiai 15 cm (6 colių) atstumu.

C. Tinkamos vietos pasirinkimas
Renkantis vietą Herbsto Irezinė, ieškokite vietos su saulėta ir gerai nusausinančiu dirvožemiu. Venkite vietų, kuriose bloga oro cirkuliacija ir per daug drėgmės, nes tai gali paskatinti ligas. Įsitikinkite, kad pasirinkote pakankamai didelę plotą, kad atitiktų subrendusio augalo dydį.

Pasiruošimas sodinti

A. Konteinerių pasirinkimas
Jei planuojate Herbsto Irezinė auginti konteineryje, ieškokite ne mažesnio kaip 30 cm (12 colių) skersmens vazonų, pagamintų iš gerai drenuojančios medžiagos, pavyzdžiui, molio ar plastiko. Puodo apačioje gali tekti išgręžti drenažo angas, jei jų dar nėra.

B. Dirvožemio mišinio paruošimas
Užpildykite puodo dugną žvyro sluoksniu arba skaldytų terakotos gabalėlių sluoksniu, kad būtų galima tinkamai nusausinti. Užpildykite likusią puodo dalį maistinių medžiagų turtingu, gerai nusausintu dirvožemio mišiniu. Būtinai naudokite lengvą dirvožemio mišinį, nes sunkus dirvožemis gali sukelti šaknų puvinį.

C. Srities paruošimas ir konteinerio nustatymas
Išsirinkus tinkamą indą ir pripildžius jį reikiamu dirvožemio mišiniu, laikas indą pastatyti į norimą vietą. Norėdami apsaugoti augalą nuo ekstremalių oro sąlygų, padėkite konteinerį ant storos mulčio lovos. Aplink augalo pagrindą įpilkite 1 cm (1/2 colio) komposto, kad užtikrintumėte tinkamą mitybą. Baigę indą gerai laistykite.

Vaistažolių auginimas Herbsto Irezinė

A. Laistymo tvarkaraščiai
Karštesniais mėnesiais „ Herbsto Irezinė“ reikėtų kas kelias dienas giliai laistyti. Norėdami išsaugoti drėgmę, venkite laistymo virš galvos, o laistykite tiesiai prie augalo pagrindo. Vėsesniais mėnesiais laistykite tik tada, kai dirva išdžiūvo.

B. Tręšimas ir piktžolių naikinimas
Herbsto Irezinė subalansuotomis trąšomis, pvz., 10-10-10, kartą per sezoną. Norėdami suvaldyti piktžoles ir sumažinti konkurenciją dėl maistinių medžiagų, reguliariai pašalinkite piktžoles nuo augalo pagrindo.

C. Genėjimas, treniruotės ir kalimas
Genėjimas Herbsto Irezinė padeda išlaikyti formą ir skatina sveiką augimą. Pašalinkite negyvus stiebus ir, jei reikia, nupjaukite žalumynų perteklių. Kad augalas neapvirstų, sudėkite aukštesnes veisles. Stiebui paremti naudokite tvirtos špagato ar vielos gabalus, pritvirtintus prie į žemę įkištų kuoliukų.

Herbsto Irezinė priežiūra

A. Dažnos problemos
Iš daugelio galimų problemų, kurios gali kilti auginant Herbsto Irezinė, miltligė yra viena iš labiausiai paplitusių. Kad išvengtumėte šios būklės, įsitikinkite, kad augalams yra pakankamai saulės šviesos ir jie yra atskirti vienas nuo kito, kad būtų užtikrinta gera oro cirkuliacija. Taip pat gali atsirasti vabzdžių užkrėtimų, todėl būtinai reguliariai apžiūrėkite augalus, ar nėra kenkėjų požymių.

B. Kaip apsaugoti augalus nuo vabzdžių
Norėdami apsaugoti savo augalus nuo vabzdžių, pabandykite naudoti natūralius vabzdžių repelentus, tokius kaip neem aliejus arba eteriniai aliejai. Saugokite, kad aplink augalus nebūtų šiukšlių ir organinių medžiagų, kuriose gali atsirasti nepageidaujamų klaidų. Stebėkite, ar augaluose nėra streso požymių, pvz., pageltusių lapų ar sulėtėjusio augimo, kurie gali rodyti užkrėtimą.

C. Sėklų derliaus nuėmimas ir išsaugojimas
Herbsto Irezinė yra valgomi ir gali būti renkami kulinariniam naudojimui. Gėlėse yra mažų sėklų, kurias galima surinkti ir išsaugoti būsimam sodinimui. Rinkdami sėklas stenkitės nepažeisti augalo stiebų ir lapijos.

Pabaigai

A. Pagrindinių punktų santrauka
Herbsto Irezinė įtraukimas į savo sodą yra puikus būdas suteikti kraštovaizdžiui spalvų ir tekstūros. Norėdami pradėti, pasirinkite vietą su saulėta, paruoškite dirvožemio mišinius konteineriams ir sudėkite aukštesnes veisles, kad jos neapvirstų. Stebėkite įprastas problemas, tokias kaip vabzdžiai ir miltligė. Galiausiai nepamirškite nuimti žydinčių galvų ir surinkti sėklų būsimam sodinimui.

B. Skatiname sodininkus išbandyti „Herbsto Irezinė“.
Herbsto Irezinė yra universalus ir lengvai prižiūrimas augalas, kuris bet kokiai lauko erdvei suteikia grožio ir kvapo. Tinkamomis sąlygomis ir šiek tiek kantrybės kiekvienas gali sėkmingai įkomponuoti Herbsto Irezinė į savo sodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *