Kaip sodinti ir prižiūrėti hiacintus savo sode
Turinys
Hiacintai yra graži gėlė, kuri žydi pavasario mėnesiais, pasižymi nuostabiomis spalvomis ir nuostabiais aromatais. Hiacintų auginimas gali būti naudingas ir malonus, tačiau yra tik tinkama šių gėlių sodinimo ir priežiūros technika, kad būtų galima gauti naudos. Čia išnagrinėsime, kaip sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti hiacintus savo sode.
Hiacintai (Genis: Hyacinthus) yra svogūninių žydinčių augalų rūšis, kilusi iš Viduržemio jūros regiono ir apima daugybę spalvingų daugiamečių augalų rūšių. Jie plačiai naudojami kaip dekoratyviniai sodo augalai ir siūlo platų spalvų asortimentą nuo Gvazdikas iki violetinės, mėlynos ir net baltos spalvos. Be to, jie turi malonų aromatą, kuris suteikia jiems žavingo žavesio ir puikiai papildo kursus ar sodus.
Hiacintų sodinimas
Kai išsirinkote, kokią hiacintų veislę norėtumėte papildyti savo sodu, pirmiausia svarbu pasirinkti tinkamiausią vietą. Hiacintams reikia pilnos saulės iki dalinio pavėsio ir jie renkasi drėgnesnę, gerai drenuojančią dirvą. Suradę gerą vietą – iškaskite duobes maždaug 15 centimetrų gylio ir 10 centimetrų atstumu viena nuo kitos, kad liktų pakankamai vietos augimui.
Prieš įdėdami svogūnėlius į duobutę, būtinai paruoškite dirvą įpildami komposto arba mėšlo, kad užtikrintumėte jos derlingumą. Taip pat į skylę galite įberti kaulų miltų, kad gautumėte papildomų maistinių medžiagų hiacintams. Dabar atsargiai įdėkite kiekvieną gėlių svogūnėlį į tam skirtą skylę, kad ji būtų visiškai uždengta ir būtų nukreipta į viršų. Švelniai nuvalykite dirvą aplink svogūnėlį ir gausiai laistykite vietą.
Hiacintų priežiūra
Dabar, kai pasodinote svogūnėlius, būtina reguliari priežiūra, kad šie puikūs augalai klestėtų. Hiacintus laistykite nuosekliai ir įsitikinkite, kad aplink juos esanti žemė visą auginimo sezoną išliks tolygiai drėgna. Nors hiacintai mėgsta drėgmę, per didelis vandens kiekis gali sukelti svogūnėlių puvimą, todėl stenkitės jų neperlaistyti.
Lėto išsiskyrimo trąšų, pvz., azoto turinčių granulių, pridėjimas naudingas skatinant didesnį žydėjimą ir žalesnę lapiją. Trąšas būtinai paskirstykite po visą lysvę, kurioje sodinami hiacintai, taip užtikrindami, kad šaknys gautų pakankamai maistinių medžiagų.
Mulčiavimas taip pat naudingas norint išlaikyti dirvą aplink hiacintus drėgną ir vėsią. Optimaliam augimui aplink augalus paskleiskite maždaug 3 centimetrų storio mulčio sluoksnį.
Pagaliau žiūrėkite, ar nėra kenkėjų ar ligų. Įprastos grybelinės ligos, tokios kaip botritas, gali pažeisti hiacintų lapus ir pumpurus, jei jų nekontroliuojama. Jei aptinkama greitai, priešgrybelinis purškalas turėtų padėti. Taip pat vabzdžių, tokių kaip amarai, tripsai ir šliužai, užkrėtimas reikalauja nedelsiant atkreipti dėmesį ir gydyti insekticidais, specialiai skirtais hiacintams.
Džiaukitės savo hiacintų sodu
Kai jūsų hiacintai pradės žydėti, galėsite mėgautis jų grožiu ir kvapu. Atkreipkite dėmesį į tai, kada žydėjimas pasiekia aukščiausią tašką, ir tiesiog nupjaukite atskirus stiebus, kad galėtumėte juos panaudoti puokštėje. Kai žydėjimas išnyks, leiskite jūsų hiacintams vėl žūti, kol lapija nuvys ir paruduos. Tada nupjaukite nudžiūvusius lapus ant žemės, kad kitais metais būtų vietos naujagimiui.
Arba, kai jūsų Hiacintas nustos žydėti, galite surinkti sėklų ankštis ir padėti gėles išdžiūti. Taip galiausiai bus sukurtos gražios džiovintų gėlių kompozicijos, kurios suteiks kerinčios dekoracijos bet kuriam jūsų namų kambariui.
Pabaigai
Apibendrinant galima pasakyti, kad sodinti ir prižiūrėti hiacintus savo sode reikia šiek tiek apgalvoti ir pasiruošti. Pasirinkite saulėtą vietą ir prieš sodindami būtinai pataisykite dirvą. Rūpindamiesi hiacintais, reguliariai laistykite, įberkite mulčio ir trąšų ir nedelsdami spręskite kenkėjų ar ligų problemas. Galiausiai mėgaukitės hiacintų grožiu, nupjaudami šviežius jų žiedus arba naudodami džiovintas gėles namų dekoravimui. Turėdami šias žinias ir informaciją, esate pasiruošę sėkmingai auginti sodą su hiacintais!