5 priežastys pridėti Hovėja į savo sodą!

5 priežastys pridėti Hovėja į savo sodą!

Kentijos palmės yra lėtai augantis, visžalis medis, kilęs iš Australijos. Jis geriausiai atpažįstamas iš aukštų žalių lapų, kurie grakščiai išsilenkia iki žemės, todėl Graikinis riešutmedis papildys bet kurį sodą. Hovėja pridėjimas prie lauko erdvės suteikia daugiau nei tik estetinę vertę; turėti daug privalumų.

Priežastys pridėti Hovėja į savo sodą

1. Suteikia jūsų sodui grožio ir tekstūros

Hovėja grožis slypi jo paprastume ir tekstūroje. Ilgi vėduoklės formos lapai puikiai tinka bet kokiai sodo aplinkai – nuo tradicinės iki modernios. Tai taip pat suteikia pusiausvyrą per šviesiai arba per daug spalvų sričiai. Savo statulos forma Hovėja yra akį traukiantis bet kokio sodo dizaino priedas, nes jis iškilęs virš kitų augalų.

2. Reikalinga mažai priežiūros

Išsaugoti savo Hovėja grožį yra gana lengva, jei tik žinote apie jo priežiūros poreikius. Hovėja yra lėtai auganti rūšis, todėl jums nereikia jaudintis, kad jūsų sodo aukštis užvaldys. Juos reikia apipjaustyti minimaliai, nebent nuspręsite juos genėti estetiniais tikslais. Periodiškai galima lengvai tręšti ir laistyti.

3. Toleruoja vidaus / lauko sąlygas

Vienas geriausių Hovėja savybių yra jos gebėjimas augti tiek patalpoje, tiek lauke. Dėl to jis yra labai universalus svarstant, kur jį įdėti. Nors šios palmės mėgsta dalinį pavėsį, jos gali atlaikyti visą saulę, jei duodama pakankamai vandens. Žiemos mėnesiais Kentia palmes reikia įnešti į vidų, jei temperatūra nukrenta žemiau 10 °C (50 °F).

4. Tinka mažoms erdvėms

Kentijos delnai suteikia vizualinio susidomėjimo neužimdami daug vietos. Vidutinis Hovėja užaugs iki 6 metrų (20 pėdų) aukščio, bet tik 25 cm (10 colių) per metus greičiu. Dėl to jis Graikinis riešutmedis tinka mažiems sodams ar lauko terasoms, nes neužgoš ploto. Kadangi didžioji jo augimo dalis vyksta vertikaliai, ji neatsitraukia nuo jūsų pėsčiųjų takų ar pastatų.

5. Pagerina oro kokybę

Kaip ir visi augalai, Hovėja vaidina svarbų vaidmenį gerinant ją supančio oro kokybę. Tai padeda filtruoti mūsų namuose esančius ore esančius teršalus, tokius kaip azoto dioksidas ir formaldehidas. Be to, tyrimai parodė, kad žmonės, kurie laiką leidžia augalų apsuptyje, jaučiasi geriau tiek protiškai, tiek fiziškai.

Kaip Hovėja

Sodinant Hovėja, geriausia pasirinkti vietą, kurioje dalinė saulės šviesa. Jei sodinate jį lauke, įsitikinkite, kad jūsų dirvožemis yra gerai nusausintas, purus ir šiek tiek rūgštus (pH diapazonas 6–7). Hovėja, iškaskite duobutę, kuri yra dvigubai didesnė už šaknies rutulį, ir užpildykite ją durpių samanomis arba kompostu. Pasodinę įsitikinkite, kad šaknies rutulio viršus yra lygus su dirvožemio paviršiumi. Nedelsdami laistykite ir toliau darykite tai su pertraukomis.

Hovėja priežiūra

Kad jūsų Hovėja atrodytų geriausiai, turite atlikti keletą veiksmų. Genėjimas būtinas norint pašalinti negyvus lapelius ar šakas. Turėtumėte nupjauti lapelius ne trumpiau kaip 30 cm (12 colių). Kalbant apie laistymą, prieš papildydami papildymą turėtumėte palaukti, kol dirva išdžius. Esant karštam klimatui, vasarą duokite savo Hovėja papildomo vandens. Tačiau venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Galiausiai palaikykite temperatūrą nuo 16°C (60°F) iki 24°C (75°F). Kartą ar du per metus maitinkite savo Hovėja subalansuotomis trąšomis.

Pabaigai

Hovėja pridėjimas į savo sodą yra naudingas daugeliu atžvilgių. Tai ne tik pagerina jūsų lauko erdvės grožį ir tekstūrą, bet ir pagerina oro kokybę, nes filtruoja ore esančius teršalus. Geriausia, kad Hovėja reikia mažai priežiūros ir jis telpa į mažus plotus. Dabar, kai žinote, kodėl Hovėja puikiai papildo jūsų sodą, peržvelkime, kaip sodinti ir prižiūrėti jūsų sodą. Pirmiausia pasirinkite tinkamą Hovėja vietą, tada paruoškite dirvą ir užpildykite šaknies kamuoliuku. Nepamirškite reguliariai laistyti, palaikyti temperatūrą ir tręšti kartą ar du per metus. Jei į savo sodą Hovėja , jūsų gyvenimo lauke patirtis neabejotinai suteiks papildomo grožio ir gaivumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *