Kaip sodinti ir prižiūrėti kukurūzų lelijas savo sode
Kukurūzinės lelijos puikiai papildys bet kurį sodą. Kompaktiški, laisvai žydintys ir lengvai prižiūrimi šio tipo augalai yra būtini tiems, kurie ieško mažai priežiūros reikalaujančio papildymo savo lauko erdvei. Suprasdami šių gėlių sodinimo ir priežiūros pagrindus, galėsite užtikrinti, kad jūsų sodas būtų kuo gražesnis.
Turinys
Kukurūzų lelijos taip pat vadinamos Lycoris radiata ir yra žiemai atsparios gėlės, žydinčios vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį. Šios gėlės yra Gvazdikas, baltos, raudonos, oranžinės ir violetinės atspalvių, todėl galite pasirinkti spalvų derinį, kuris sudomins jūsų sodą. Kukurūzinės lelijos ne tik patrauklios, bet ir pakankamai atsparios, kad išgyventų tiek šaltas žiemas, tiek karštas vasaras.
Kukurūzinių lelijų sodinimo ir priežiūros privalumai
Be daugybės gražių spalvų sodui, kukurūzų lelijų sodinimas ir priežiūra suteikia ir kitų privalumų. Įsikūrus, jiems reikia mažai priežiūros ir jie yra atsparūs elniams ir kitiems kenkėjams. Be to, jiems nereikia drožlių, todėl juos dar lengviau prižiūrėti.
Kukurūzų lelijų sodinimas
Yra tam tikrų reikalavimų, kai reikia sodinti kukurūzų lelijas savo sode.
Reikalavimai
Pirmiausia šiems augalams reikia gerai nusausintos dirvos, kurios pH yra nuo 6,0 iki 8,0. Kalbant apie klimatą, jie geriausiai auga esant temperatūrai nuo vidurio 20 °C (68 °F) iki žemos 30 °C (86 °F). Jie turėtų būti sodinami saulėtoje vietoje, nes tai skatina sveiką augimą.
Pasiruošimas
Pasirinkę vietą kukurūzų lelijų auginimui ir įsitikinę, kad yra pirmiau nurodytos sąlygos, turėsite įsigyti svogūnėlių, skirtų sodinti. Geriausias laikas svogūnėliams įsigyti ir sodinti yra kovo arba balandžio mėn. Rinkdamiesi lemputes įsitikinkite, kad jos yra apkūnios ir niekaip nepažeistos.
Sodinimas
Kai reikia sodinti kukurūzines lelijas, svarbus laikas. Svogūnelius norite palaidoti bet kur nuo 4 iki 7 colių (10–17 cm) gylio ir 6–12 colių (15–30 cm) atstumu vienas nuo kito. Įsitikinkite, kad lemputės smailioji pusė būtų nukreipta į viršų, kai įdedate ją į angą. Po to užpildykite skylę nešvarumais ir tvirtai, bet švelniai suspauskite. Laistykite vietą aplink svogūnėlius, kad dirva būtų drėgna ir nauji augalai įsitvirtintų.
Kukurūzinių lelijų priežiūra
Nors kukurūzų lelijos yra gana mažai prižiūrimos, jas reikia šiek tiek prižiūrėti, kad jos išliktų sveikos ir klestėtų jūsų sode.
Laistymas
Šiuos augalus reikia reguliariai laistyti, kad dirva būtų drėgna. Sausros laikotarpiais laistykite bent kartą per savaitę, o karštesniais mėnesiais – dažniau. Neleiskite dirvai visiškai išdžiūti, nes galite pažeisti šaknis.
Tręšimas
Tręškite pavasarį arba rudenį. Kukurūzinėms lelijoms tinka universalios trąšos su subalansuotu santykiu, pvz., 10-10-10. Kiekvienam augalui užtenka saujos lėtai atpalaiduojančių trąšų.
Kenkėjų kontrolė
Kadangi kukurūzų lelijos nėra paveiktos daugelio vabzdžių kenkėjų, jums nereikės naudoti cheminių pesticidų. Paprastai tariant, šie augalai išlaiko savo natūralią apsaugą nuo ligų ir kenkėjų, todėl jums nereikės jaudintis dėl užkrėtimo.
Ligų prevencija
Jei paliekamos šlapios, kukurūzų lelijose gali išsivystyti šaknų puvinys dėl grybelinių ligų, todėl neturėtumėte jų perlaistyti. Jei manote, kad jūsų augalai gali būti užkrėsti, nupjaukite visas sergančias dalis ir nedelsdami išmeskite jas, kad išvengtumėte grybelio plitimo. Kad ateityje išvengtumėte ligų, pasirūpinkite, kad jūsų augalų plotas būtų gerai vėdinamas, pridedant mulčio ar komposto.
Išvada
Kukurūzinių lelijų sodinimas ir priežiūra yra puikus būdas suteikti sodui spalvingumo. Laikydamiesi tinkamų reikalavimų, paruošimo ir sodinimo žingsnių, jūsų kukurūzų lelijos gražiai žydės. Jų priežiūra apima laistymą, tręšimą, kenkėjų kontrolę ir ligų prevencijos priemones. Reguliariai prižiūrint, jūsų sodas bus papuoštas spalvingomis kukurūzų lelijomis.