Kaip sodinti ir prižiūrėti džiunglių Pelargonija savo sode
Džiunglinės Pelargonija yra universalios augalų rūšys, žinomos dėl savo ryškios spalvos ir unikalios formos. Jie ypač tinka tiems, kurie nori savo sodui, balkonui ar terasai suteikti atogrąžų dvelksmo. Džiunglių Pelargonija ne tik žydi ir žydi, bet ir žalumynai reikalauja minimalios priežiūros ir gali lengvai išgyventi atšiauriausiu klimatu. Šiame straipsnyje pateiksime džiunglių Pelargonija apžvalgą ir pažiūrėsime, kaip jas sodinti ir prižiūrėti savo sode.
Turinys
Džiunglinės Pelargonija (Pelargonium x hortorum) yra daugiamečiai žydintys augalai, augantys daugelyje pasaulio regionų. Nors džiunglių Pelargonija priklauso tai pačiai šeimai kaip ir paprastosios Pelargonija , jos skiriasi keliais aspektais. Jie turi nuostabias dideles gėles, kurių spalva svyruoja nuo raudonos ir Gvazdikas iki baltos ir oranžinės spalvos. Jų lapai yra blizgūs ir aromatingi su citrinos kvapo atspalviu. Priklausomai nuo veislės, džiunglių Pelargonija užauga iki 60–90 centimetrų aukščio ir pločio, todėl Graikinis riešutmedis tinka sodininkystei ir kitoms mažoms erdvėms.
Džiunglių Pelargonija yra ne tik puikūs dekoratyviniai augalai, bet ir naudingi aplinkai. Jie pritraukia apdulkintojus, pavyzdžiui, drugelius ir bites, didina biologinę įvairovę ir skatina sveikas ekosistemas. Be to, džiunglių Pelargonija yra labai atsparios sausrai ir reikalauja mažai priežiūros, todėl jums nereikės praleisti per daug laiko jas tvarkyti ir prižiūrėti.
Žingsnis po žingsnio Iksora sodinimo vadovas
Prieš sodinant džiunglių pelargoniją, svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Ieškokite vietos, kurioje šviečia saulė ir yra geras drenažas – reikėtų vengti vietų, kuriose yra daug drėgmės arba stovinčio vandens. Dirvožemis taip pat turi būti šiek tiek rūgštus, o tai galima pasiekti pridedant komposto arba mėšlo.
Paruošę dirvą, laikas sodinti pelargoniją. Iškaskite du kartus didesnę už šaknies rutulį duobutę – maždaug 8 cm gylio ir 15–20 cm pločio – ir įdėkite augalą į duobutę. Užpildykite likusią skylės dalį dirvožemiu ir tvirtai paspauskite. Tada savo pelargonijai galite įpilti apie 5 cm vandens.
Pasodinus Iksora reikia reguliariai laistyti ir tręšti. Laistykite du ar tris kartus per savaitę, kol jis gerai įsitvirtins; nuo tada laistymą sumažinkite iki 1 kartą per 10 dienų. Tręškite pelargoniją kartą per mėnesį, naudodami subalansuotas trąšas.
Kaip Iksora
Norėdami užtikrinti geriausią Iksora sveikatą, turite atlikti kelis paprastus veiksmus. Svarbu, kad pelargonija būtų tinkamai laistoma, bet ne per daug prisotinta. Vasaros mėnesiais siekkite 20-25 litrų vandens vienam kvadratiniam metrui, o žiemos mėnesiais sumažinkite kiekį iki 10 litrų.
Jos auginimo sezono metu pelargoniją taip pat turėtumėte periodiškai nupjauti ir genėti, kad išvengtumėte perpildymo ir išlaikytumėte bendrą formą. Genėjimas sumažina įtampą augalui ir skatina tvirtesnį augimą.
Taip pat svarbu apsaugoti Iksora nuo vabzdžių ir kenkėjų, tokių kaip amarai, tripsai ir voratinklinės erkės. Vandenyje praskiesto neemo aliejaus tirpalas yra veiksmingas prieš šiuos organizmus. Be to, piktžolių kontrolė aplink pelargoniją ir ligų prevencija padės skatinti sveiką augimą.
Išvada
Džiunglinės Pelargonija yra mažai priežiūros reikalaujantis augalas, suteikiantis ryškių spalvų ir įdomių lapų bet kokiai lauko erdvei. Kai sodinate Iksora, nepamirškite pasirinkti vietos, kurioje būtų daug saulės ir geras drenažas, ir prieš sodindami paruoškite dirvą kompostu arba mėšlu. Norėdami užtikrinti optimalią priežiūrą, pasirūpinkite pakankamu kiekiu vandens, reguliariai genėkite ir nuskabykite pelargoniją bei apsaugokite nuo vabzdžių ir kenkėjų. Tinkamai dėmesingai ir prižiūrint, jūsų Iksora išliks sveika ir graži daugelį metų!
Ištekliai
- Naujasis augalo tėvas: ugdykite savo žalią nykštį ir rūpinkitės savo kambarinių augalų šeima, Darryl Cheng
- <a href=" https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/geranium/jungle-geranium-care.htm „>Sodininkystės žinios
- <a href=" https://www.organicgardening.com/learn-and-grow/how-to-grow-jungle-geraniums „>Ekologinė sodininkystė