Kaip pasodinti ir Indinis Laukras savo sode

Kaip pasodinti ir Indinis Laukras savo sode

Indinis Laukras, dar žinomas kaip kininis Sausmedis arba Quisqualis indica, yra visžalis vynmedis, kuris nuo gegužės iki rugpjūčio skleidžia baltus ir Gvazdikas malonaus kvapo gėles. Jis kilęs iš Pietryčių Azijos, tačiau auga daugelyje tropinių ir pusiau atogrąžų pasaulio vietų. Augalas gali būti naudojamas įvairiems tikslams ir dekoravimui. Juo galima uždengti sienas ir groteles, suteikti pavėsį pastatams ir sodams, sukurti privatumo ekranus, pritraukti paukščius ir aprūpinti drugelius. Be to, iš jo gėlių galima gaminti arbatą, kuri turi daug naudos sveikatai. Indinis Laukras ir priežiūrai reikia tinkamo paruošimo, konkrečių nurodymų ir reguliarios priežiūros.

Indinis Laukras pasirinkimas ir sodinimas

Tinkamos sodinimo vietos pasirinkimas

Pasirinkdami, kur sodinsite savo Indinis Laukras, pasirinkite vietą, kurioje didžiąją dienos dalį šviečia nuo saulės iki visiškos saulės, o dirvožemis yra gerai nusausintas. Kalbant apie dirvožemio poreikius, jai reikia maistinių medžiagų turinčio priemolio arba priesmėlio dirvožemio, kurio pH lygis yra nuo 5,5 iki 7,5. Venkite sodinti į uolėtą dirvą ar molį.

Kada sodinti

Rangūniniai vijokliai paprastai turėtų būti sodinami pavasarį, kai išnyksta šalčio pavojus. Jei sodinate kelis augalus, palikite juos bent 1 metro atstumu.

Kaip sodinti

Idealiu atveju prieš sodinant vijoklio šaknis pamirkykite per naktį. Tai padės greičiau įsitvirtinti šaknims. Prieš įdėdami augalą į duobutę, švelniai išskleiskite šaknis ir įsitikinkite, kad šaknų sistema liečiasi su dirvožemiu. Įdėjus į skylę, gerai užpilkite dirvožemiu ir laistykite. Galiausiai mulčiuokite aplink naujai pasodinto Indinis Laukras pagrindą, kad dirva būtų drėgna ir padėtų išlaikyti drėgmę.

Priežiūros patarimai, kaip auginti Indinis Laukras

Laistymas

Visus vasaros mėnesius laikykite dirvą drėgną. Sausuoju laikotarpiu laistykite kas antrą dieną, užtikrindami, kad visa šaknų sistema būtų prisotinta. Žiemą sumažinkite laistymą, nes šaltas oras sulėtina Indinis Laukras augimą.

Genėjimas ir priežiūra

Kai reikia, genėkite vynmedžius. Norėdami išlaikyti jų formą, reguliariai nuplėškite visus negyvus ar pažeistus stiebus ir lapus. Be to, naudodamiesi žirklėmis arba žirklėmis, nukirpkite kiekvienos šakos galus, kad jie sudarytų vazos formą.

Tręšimas

Indinis Laukras kartą per mėnesį ankstyvą pavasarį iki vėlyvo rudens. Naudokite organines subalansuotas trąšas, tokias kaip žuvų emulsija arba sendintas kompostas.

Kenkėjų kontrolė

Reguliariai tikrinkite, ar Indinis Laukras nėra kenkėjų ar ligų požymių. Vabzdžiai, tokie kaip vabzdžiai ir voratinklinės erkės, gali užpulti augalus, todėl naudokite insekticidinius purškalus, kad juos nužudytumėte. Amarus galima kontroliuoti purškiant neemo aliejų ant žalumynų. Jei yra kokių nors ligos požymių, apipurkškite augalą fungicidiniu purškalu, kad išvengtumėte tolesnės žalos.

Pabaigai

Pasodinti ir prižiūrėti Indinis Laukras yra gana paprasta, jei tai daroma teisingai. Sodinant būtinai pasirinkite tinkamą vietą, laiką ir dirvą. Tada ir toliau rūpinkitės juo, aprūpindami pakankamai saulės spindulių, vandens ir trąšų optimaliam augimui ir sveikatai. Be to, atkreipkite dėmesį į kenkėjus ar ligas, kurios gali užpulti augalą. Vadovaudamiesi šiomis instrukcijomis ir rūpindamiesi savo Indinis Laukras pagerinsite savo sodo išvaizdą ir funkcionalumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *