Užauginkite „ Inkarvilėja “, kad jūsų sode žydėtų spalvingai, lengvai prižiūrimi

Užauginkite „ Inkarvilėja “, kad jūsų sode žydėtų spalvingai, lengvai prižiūrimi

Inkarvilėja (Sinningia speciosa) – įspūdingas ir spalvingas augalas, žinomas dėl savo ryškiaspalvių piltuvėlio formos žiedų žydėjimo. Šios gėlės yra susitelkusios ant palyginti aukštų stiebų, todėl puikiai tinka kotedžui ar alpinariumams suteikti aukščio ir tekstūros. Inkarvilėja auginimo paprastumas daro jį puikiu pasirinkimu pradedantiesiems ir patyrusiems sodininkams.

Planuoja Inkarvilėja

Prieš sodinant reikia atsižvelgti į kelis svarbius veiksnius.

Saulės šviesos ir dirvožemio reikalavimų supratimas

Kalbant apie saulės šviesą, Inkarvilėja teikia pirmenybę daliniam pavėsiui ir apsaugotoms vietoms. Renkantis tinkamą vietą, pasirinkite vietą, kurioje kiekvieną dieną bus bent 4 valandos tiesioginės saulės. Kalbant apie dirvą, Graikinis riešutmedis terpė turėtų būti smėlinga ir gerai nusausinta. Jei jūsų dirvožemis neatitinka šių standartų, visada galite jį papildyti organinėmis medžiagomis, pvz., kompostu.

Tinkamos vietos pasirinkimas ir dirvožemio paruošimas

Rinkdamiesi tinkamą vietą Inkarvilėja, įsitikinkite, kad joje yra pakankamai vietos augimui ir oro cirkuliacijai. Atminkite, kad augalai gali užaugti iki 40–50 cm (15,7–19,7 colio) aukščio. Kalbant apie dirvos paruošimą, geriausias būdas yra iškasti maždaug 15 cm (5,9 colio) gylio duobę ir tris savaites prieš sodinimą ją gausiai mulčiuoti. Taip turėsite laiko įvertinti dirvožemio drenažo kokybę ir prireikus atlikti pakeitimus.

Sėti Inkarvilėja

Sėklų pakelius arba gyvus gumbus galite įsigyti iš daigynų ar internetinių mažmenininkų. Abu pasodinti tinkamai, duos gausybę gražių gėlių.

Sėklų arba gumbų gavimas

Lengviausias būdas įsigyti Inkarvilėja yra užsakymas paštu; tačiau kai kuriuose medelynuose gali būti tiek sėklų, tiek gumbų šaknų. Ieškodami sėklų pakelių, būtinai ieškokite ne hibridinių veislių, kad įsitikintumėte, jog gausite tą pačią augalų įvairovę, kurią užaugino sėklų gamintojas. Taip pat protinga pasirinkti sėklas, kurios buvo apdorotos fungicidais, kad jos nesupūtų žemėje. Kalbant apie gyvus gumbus, įsitikinkite, kad jie yra tvirti, sausi ir sveiki.

Gumbų sodinimas

Pirmiausia užpilkite sodinimo vietą dirvožemiu, kuriame gausu komposto arba gerai pasenusio mėšlo. Tada švelniai įdėkite mažą gumbą maždaug 3–4 cm (1,2–1,6 colio) giliai į dirvą. Padėję gumbą uždenkite likusia žeme ir lengvai apspauskite. Galiausiai gerai laistykite gumbą ir pažymėkite vietą kuoliuku arba etikete, kad žinotumėte, kur jis yra.

Sėklų sodinimas

Siekdami optimalių rezultatų, pasėkite sėklas patalpoje likus dviem mėnesiams iki paskutinės šalčio datos. Pradėkite užpildydami pradinius padėklus ar vazonus žeme ir švelniai pabarstykite 1–6 sėklas viename vazone. Nepamirškite perpildyti vazonų ir tvirtai suspausti dirvą. Talpyklas padėkite netiesioginėje šviesoje ir laikykite 18–21 °C (64–70 °F) temperatūrą. Indų viršūnes uždenkite plastikine plėvele, kad išlaikytumėte aukštą drėgmės lygį. Norėdami sutaupyti vietos, netgi galite naudoti skaidrius plastikinius maišelius.

Laistymo būdai

Pasodinus Inkarvilėja pirmuosius metus reikia dažnai laistyti. Vazoninius augalus laistykite kartą per porą dienų, o pasodintus į žemę – po kiekvieno lietaus, kol pasieks žydėjimo fazę. Kai tik jie tai padarys, laistykite juos tik tada, kai žemė jaučiasi išdžiūvusi (maždaug kas 2–3 savaites).

Priežiūra ir priežiūra

Kai jūsų Inkarvilėja bus pasodinta ir klesti, svarbu reguliariai atlikti priežiūros darbus, kad gėlės žydėtų visą sezoną.

Tręšimas

Norėdami sveiko augimo ir ryškių spalvų, nuo vėlyvo pavasario kas mėnesį ar du tręškite savo Gloksinija . Naudokite subalansuotas skystas 10-10-10 NPK (azoto-fosforo-kalio) trąšas ir atidžiai laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų.

Galvos pašalinimas ir genėjimas

Siekiant paskatinti naujus žydėjimus periodiškai per visą auginimo sezoną, žydėjimas kuo greičiau išmetė gėles su genėtuvėmis. Be to, kadangi Gloksinija linkusi tapti kojomis ir apsunkinti, retkarčiais suspauskite stiebo galiukus, kad išlaikytumėte tvarkingą formą.

Kenkėjų valdymas

Kaip ir kiti augalai, Inkarvilėja gali pritraukti amarus ir kitus kenkėjus, pvz., šliužus ir sraiges. Kad išvengtumėte kenkėjų žalos, apdorokite jį česnako aliejaus purškalu, neem aliejumi arba insekticidiniu muilo purkštuvu.

„Inkarvilėja “ yra universali, įspūdinga gėlė, kurią stebėtinai lengva prižiūrėti. Turėdami gerą dirvą ir pakankamai saulės šviesos, galėsite mėgautis gražiais, spalvingais žydėjimais visą vasarą. Keletas sėkmingo auginimo patarimų: naudoti fungicidais apdorotas sėklas, suteikti pakankamai atstumo augimui ir reguliariai nupjauti galvą bei genėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *