Užauginkite nuostabius Irisas savo sode: sėkmės patarimai ir gudrybės

Užauginkite nuostabius Irisas savo sode: sėkmės patarimai ir gudrybės

Aš. Įvadas
A. Irisas apibrėžimas
Irisas yra gražiai žydintis augalas, galintis suteikti spalvų ir tekstūros bet kuriam sodui. Jie būna įvairių formų ir dydžių, todėl Graikinis riešutmedis papildo kraštovaizdžio dizainą. Irisas turi stiprius, tvirtus stiebus ir ryškius, ryškius žiedus, kurių spalva svyruoja nuo tamsiai violetinės iki baltos spalvos.

B. Irisas sodinimo sode pranašumų apžvalga
Irisas lengva prižiūrėti ir prižiūrėti, ypač tinkamai pasodinus. Sėkmingai Irisas, galėsite mėgautis nuostabiu kiemo priedu. Be savo grožio, jie suteikia daug privalumų, pvz., yra gana mažai priežiūros reikalaujantys, padidina sodo apdulkinimą, suteikia vizualinio susidomėjimo ir suteikia sodui spalvą bei tekstūrą.

II. Irisas sodinimo planas
A. Tinkamos rainelės vietos pasirinkimas
Prieš pasirenkant vietą Irisas sodinti, reikia atsižvelgti į kelis svarbius veiksnius, įskaitant dirvožemio tipą, saulės šviesos reikalavimus ir drenažo poreikius.
1. Dirvožemio tipas
Geriausia pasirinkti vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu, nes vilkdalgių augalai netoleruoja stovinčio vandens. Jei jūsų dirvožemis nepakankamai nusausinamas, rekomenduojama dirvą pakoreguoti arba išbandyti kitų rūšių augalus.
2. Reikalavimai saulės šviesai
Norint optimaliai augti, Irisas reikia mažiausiai 6 valandų saulės šviesos per dieną. Graikinis riešutmedis sodinti augalus toje vietoje, kur šviečia ryto saulė, nes tai leis jiems greitai išdžiūti po laistymo ar lietaus.
3. Drenažo poreikiai
Irisas reikia pakankamai drenažo, kad jie klestėtų, todėl jų negalima sodinti tose vietose, kur telkšo vanduo. Jei pasirinktoje vietoje yra prastas drenažas, gali tekti pastatyti paaukštintas lysves, kad būtų užtikrintas geras drenažas.

B. Irisas rūšys
Pasirinkę idealią vietą Irisas, laikas nustatyti, kokio tipo Irisas norėtumėte auginti. Yra trys pagrindiniai tipai; Typhon, Olandijos ir Spuria.
1. Taifūnas Irisas
Taifoniniai Irisas yra aukšti ir didingi, užauga iki 90 cm (35 colių) aukščio. Šios veislės dažnai atsidaro vėlai, tačiau žydi dideliais, kvapniais.
2. Olandiški Irisas
Olandiški Irisas yra hibridinių vilkdalgių tipas, pasižymintis įspūdingais, ryškiaspalviais žiedais. Jų dydis svyruoja nuo 7 iki 10 cm (3–4 colių) aukščio ir paprastai žydi anksčiau nei taifūniniai Irisas.
3. Spuria Irisas
Spuria Irisas yra trumpesnės, kompaktiškesnės tradicinių Irisas versijos. Paprastai jie užauga iki maždaug 20 cm (8 colių) aukščio ir pasižymi mažomis gėlėmis, kurios gali būti dviejų atspalvių.

C. Irisas pirkimas
Kai nuspręsite, kokio tipo Irisas norite, kitas žingsnis – juos įsigyti. Priklausomai nuo sezono, galite nusipirkti Irisas ar svogūnėlių vazonuose.
1. Irisas
Pavasarį arba rudenį vazonuose sodintus Irisas galima nedelsiant pasodinti. Rinkdamiesi Irisas, atkreipkite dėmesį į sveiką žalią lapiją ir nesuteptus pumpurus.
2. Lemputės
Jei norite įsigyti svogūnėlių, geriausia jas pirkti ankstyvą rudenį, kol žemė neužšąla. Šios svogūnėlės turi būti pasodintos iš karto po atvežimo ir laikomos vėsioje, tamsioje vietoje, kol bus paruoštos sodinti.

III. Irisas priežiūra
Kai jūsų Irisas bus pasodinti, juos reikės reguliariai prižiūrėti, jei norite, kad jie išnaudotų visas savo galimybes. Štai keletas patarimų, kaip rūpintis savo Irisas:
A. Tręšimo rekomendacijos
Irisas nereikia daug trąšų, tačiau galite juos sustiprinti tręšdami subalansuotas 10-10-10 trąšas du kartus per metus, pavasarį ir rudenį. Užtepkite ¼ puodelio trąšų vienam kvadratiniam metrui (10 kv. pėdų) dirvožemio ir lengvai palaistykite.

B. Laistymo poreikiai
Vasaros mėnesiais Irisas reikia giliai laistyti kartą per savaitę. Laistymo kiekis priklausys nuo kritulių, dirvožemio tipo ir temperatūros, todėl gali tekti atitinkamai pakoreguoti laistymo grafiką.

C. Žiemos priežiūra
Vietose, kuriose žiemos drėgnos, žieminis mulčias gali padėti apsaugoti jūsų Irisas nuo drėgmės pertekliaus. Mulčio sluoksnis aplink kiekvieną augalą gali padėti išvengti puvimo ir grybelio.

D. Kenkėjai ir amp; Ligos kontrolė
Irisas gali būti paveikti kenkėjų, ligų ir grybelių. Kad išvengtumėte problemų, prireikus augalus nedelsdami apdorokite tinkamais insekticidais ir fungicidais.

IV. Priežiūra ir dauginimas
Kad rainelės lova atrodytų kuo puikiausiai, turėtumėte reguliariai prižiūrėti ir prireikus dauginti naujus augalus.
A. Irisas persodinimas
Būtinai persodinkite Irisas kas 3–5 metus, kad pagerintumėte žydėjimą. Tai apima Irisas pašalinimą iš žemės, šakniastiebių padalijimą ir persodinimą į kitą vietą.

B. Irisas dalijimasis
Padalinkite Irisas kas 2–3 metus, kad geriau žydėtų. Tai turėtų būti daroma praėjus maždaug dviem savaitėms po žydėjimo ir reikia pašalinti gumulą iš dirvožemio ir atskirti šakniastiebius į mažesnius gabalėlius.

C. Deadheading ir genėjimas
Galvų kirpimas ir genėjimas yra svarbūs veiksmai, norint išlaikyti jūsų Irisas sveikatą. Deadheading apima nudžiūvusių žiedų ir stiebų pašalinimą, kad būtų skatinamas nuolatinis žydėjimas. Genėjimas turėtų būti atliekamas kasmet, kad būtų pašalinti visi nukritę, pažeisti ar sergantys lapai ir stiebai.

V. Išvada
A. Patarimų ir gudrybių, kaip auginti nuostabius Irisas , santrauka
Užauginti nuostabius Irisas nėra sunku, laikantis tinkamo plano. Pasirinkite saulėtą vietą su gerai drenuojančiu dirvožemiu, nuspręskite, kokio tipo Irisas norėtumėte sodinti, įsigykite ir pasodinkite Irisas, pasirūpinkite jų tręšimu, laistymu ir apsauga nuo kenkėjų ir galiausiai atlikite reguliarias priežiūros ir dauginimo darbus.

B. Pastabos apie tinkamą Irisas priežiūrą, kad jie būtų gražūs ištisus metus
Vadovaudamiesi šiais patarimais, galite sukurti nuostabią rainelės lovą, kuri tarnaus ilgus metus. Nepamirškite tręšti du kartus per metus, reguliariai laistyti, persodinti kas 3–5 metus, dalyti kas 2–3 metus, reguliariai genėti ir genėti, saugoti nuo kenkėjų. Tinkamai prižiūrint, galite išlaikyti savo Irisas gražius ir žydėti visą sezoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *