Japoninė kamelija yra visžalis krūmas su gražiais, dideliais žiedais, kurie gali padaryti bet kokį sodą patrauklų. Yra daugiau nei trys šimtai skirtingų Japoninė kamelija augalų veislių, todėl jie Graikinis riešutmedis tinka jūsų sodui paįvairinti. Prieš sodinant ir prižiūrint Japoninė kamelija, svarbu suprasti optimalias sąlygas, reikalingas šios rūšies augalams auginti.
Turinys
Japoninė kamelija apibrėžimas
Japoninė kamelija (Camellia japonica) yra visžalis žydintis krūmas, kilęs iš Kinijos, Japonijos, Korėjos ir Indijos. Jo gėlės svyruoja nuo baltos iki Gvazdikas iki raudonos ir gali būti viengubo arba dvigubo žiedlapio, priklausomai nuo veislės. Suaugę šie augalai gali užaugti iki šešių metrų aukščio ir penkių metrų pločio. Lapai yra blizgiai žali ir ovalo formos.
Japoninė kamelija auginimo privalumai
Japoninė kamelija auginimas gali suteikti jūsų sodui ir vizualinio patrauklumo, ir aromatų. Be to, dėl tankios lapijos jie dažnai naudojami kaip privatumo gyvatvorės. Galiausiai, jie paprastai nereikalauja priežiūros, juos reikia genėti tik kartą per metus ir paprastai nenaudojama trąšų. Tinkamai prižiūrint, japoninės kamelijos turėtų žydėti nuo žiemos pabaigos iki ankstyvo pavasario.
Japoninė kamelija veiksmai
Vieta ir klimatas
Ieškodami geriausios vietos Japoninė kamelija sodinti, norėsite rasti vietą, kurioje būtų filtruojama šviesa (pvz., iš dalies užtemdyta medžių ar kitų augalų) arba dalinė saulės šviesa. Šie augalai teikia pirmenybę aplinkai, kurioje nebūtų per karšta ar per šalta; 15–27 °C (59–81 °F) temperatūra yra Graikinis riešutmedis.
Dirvožemio tipas
Japoninėms kamelijoms reikalingas tinkamas drenažas ir šiek tiek rūgštus pH nuo 5,5 iki 6,5. Jei jūsų dirvožemis neatitinka šių kriterijų, galite lengvai jį pakeisti įpildami organinių medžiagų, pvz., komposto arba seno mėšlo. Taip pat sodinimo metu į dirvą rekomenduojama įmaišyti šiek tiek lėtai išsiskiriančių granuliuotų trąšų.
Sodinimas
Suradę tinkamą vietą ir sutvarkę dirvą, laikas sodinti Japoninė kamelija. Iškaskite duobutę, dvigubai didesnę nei šaknies rutulys, kuri būtų pakankamai gili, kad šaknies rutulio viršus būtų lygus su žeme. Įdėkite augalą į skylę ir užpildykite pašalintu dirvožemiu, švelniai sutrumpinkite jį aplink augalo pagrindą, kad pašalintumėte oro kišenes. Po pasodinimo kruopščiai laistykite. Jaunų augalų šakas rekomenduojama laisvai surišti, kad padėtų jiems augant.
Japoninė kamelija priežiūra
Vanduo
Pirmaisiais metais Japoninė kamelija giliai, bet retai; maždaug kartą per savaitę turėtų pakakti. Sukūrę, giliai laistykite kas dvi savaites. Sprendžiant, kiek laistyti, reikia atsižvelgti į kritulius; niekada neleiskite dirvožemiui visiškai išdžiūti. Be to, reikėtų vengti naudoti minkštą vandenį (pvz., lietaus vandenį arba perdirbtą vandenį), nes jis gali palikti nuosėdas ant augalo lapijos.
Saulės šviesa
Suteikus reikiamą saulės šviesos kiekį, Japoninė kamelija gali panaudoti savo energiją gausiai žydėti. Idealiu atveju augalai turėtų gauti nuo keturių iki šešių valandų filtruojamos saulės kiekvieną dieną. Labai karštomis dienomis reikia pasirūpinti, kad augalai nepatektų per daug tiesioginių saulės spindulių, nes tai gali pakenkti gėlėms.
Trąšos
Paprastai tręšti nereikia dažniau nei kartą per vienerius ar dvejus metus, nes per daug tręšiant gali pakenkti augalo žiedpumpuriams. Tręšdami naudokite lėtai atpalaiduojančias trąšas, skirtas rūgštį mėgstantiems augalams. Pavasario pradžioje tolygiai pabarstykite juo aplink krūmo pagrindą.
Apkarpymas
Japoninę Japoninė kamelija reikia genėti kartą per metus, kad išlaikytumėte savo formą, pašalintumėte negyvas ar pažeistas šakas ir sumažintumėte perpildymą. Tai turėtų įvykti vasaros pabaigoje – ankstyvą rudenį, kai krūmas yra ramybės būsenoje. Naudokite aštrius, dezinfekuotus įrankius ir nupjaukite nuo ketvirtadalio iki trečdalio kiekvieno stiebo ilgio. Negenėkite visų stiebų iš karto, genėkite tik tuos, kuriems reikia dėmesio.
Pabaigai
Japoninė kamelija yra vizualiai stimuliuojantis krūmas, kurį gana lengva prižiūrėti. Sodinimo ir priežiūros veiksmai apima tinkamos vietos ir klimato radimą, tinkamo dirvožemio tipo ir tekstūros nustatymą, tinkamą sodinimą ir jaunų augalų priežiūrą, taip pat laistymą, optimalių apšvietimo sąlygų užtikrinimą, šėrimą ir tinkamą genėjimą. Tinkamai kreipiant dėmesį ir rūpestingai Japoninė kamelija, jūsų sodas ištisus metus bus užpildytas daugybe gražių, kvapnių žiedų.