Japoninė kerija (Kerria japonica) yra lapuočių krūmas, kuris pavasarį žydi ryškiais geltonais žiedais. Šis augalas suteikia grožio ir susidomėjimo bet kokiam sodui, todėl yra populiarus pasirinkimas namų sodams visame pasaulyje. Šiame vadove aptarsime, kaip paruošti, sodinti ir prižiūrėti Japoninė kerija, taip pat įvertinsime jos unikalias savybes.
Turinys
Japoninė kerija yra Rožė šeimos dalis, kuri vasaros mėnesiais gali pasigirti tankiai augančia vešlia žaluma. Pavasarį ant stiebų galiukų atsiranda 2–3 colių ryškiai geltonų žiedų sankaupos, todėl tai yra akį traukiantis jūsų sodo kraštovaizdžio papildymas. Jis yra atsparus USDA 4–8 zonoms, teikia pirmenybę daliniam pavėsiui ir drėgnam, rūgštingam dirvožemiui.
Pasiruošimas sodinti
Prieš sodinant Japoninė kerija svarbu įsitikinti, kad pasirinkote tinkamą vietą. Spręsdami, kurioje sodo vietoje dėsite šiuos krūmus, įsitikinkite, kad jie gaus daug netiesioginės saulės ir apsaugos nuo atšiaurių, džiovinančių vėjų. Sukurkite dirvožemio aplinką, idealiai tinkančią Japoninė kerija. Naudokite dirvožemio testerį, kad patikrintumėte dirvožemio pH balansą ir, jei reikia, sureguliuotumėte rūgštingumą. Graikinis riešutmedis diapazonas turėtų būti nuo 5,5 iki 6,5. Nustatykite savo augalų vandens poreikį. Nors jai labiau patinka drėgna dirva, įsitikinkite, kad ji neužmirksta, nes kitaip šaknys gali pūti.
Japoninė kerija sodinimas
Geriausias metas sodinti Japoninė kerija yra ankstyvas pavasaris, kai nebijoma itin šaltos temperatūros. Pradėkite kasdami duobę, kurios plotis yra dvigubai didesnis nei šaknies rutulys. Sukurkite dirvožemio ir komposto mišinį, kad užpildytumėte apatinę skylės pusę, todėl dirvožemis bus lengvas ir erdvus. Įdėkite augalą į skylę ir švelniai sutrinkite dirvą aplink šaknis. Graikinis riešutmedis atstumas tarp augalų turi būti bent 3 pėdos (0,9 m). Po pasodinimo kruopščiai laistykite.
Japoninė kerija priežiūra
Reguliarus genėjimas yra labai svarbus norint, kad Japoninė kerija atrodytų tvarkinga ir soti. Nupjaukite stiebus atgal 3–4 colius (7,6–10 cm), nupjaukite tiesiai po šakų mazgais. Taip pat pašalinkite nulūžusias ar pažeistas šakas. Tręšimas kas dvi savaites gali padėti jūsų augalams išlaikyti vešlią lapiją. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite subalansuotas trąšas, skirtas sumedėjusiems dekoratyviniams augalams. Galiausiai reguliariai tikrinkite savo augalus, ar nėra kenkėjų ir vabzdžių, nes žinoma, kad japonų kerra yra jautri ligoms ir kenkėjų užkrėtimams. Jei reikia, nedelsdami apdorokite tinkamu pesticidu arba insekticidu.
Pabaigai
Sodo auginimas su Japoninė kerija suteikia grožiu ir spalvų bet kokiam kraštovaizdžiui. Ryškiai geltonos spalvos išryškina vizualinį susidomėjimą tiek saulėtose, tiek pavėsingose vietose, o dėl nedidelio priežiūros poreikio lengva prisitaikyti. Paruošdami tinkamas dirvožemio sąlygas, sodindami tinkamu laiku ir atitinkamai prižiūrėdami savo augalus, taip pat galėsite mėgautis nuostabiais Japoninė kerija žalumynais ir žiedais.