Japoninis ožekšnis: šio unikalaus augalo auginimo ir priežiūros vadovas

Japoninis ožekšnis: šio unikalaus augalo auginimo ir priežiūros vadovas

Japoninis ožekšnis yra unikalus dekoratyvinis krūmas, galintis suteikti jūsų sodui grožio ir susidomėjimo. Jis sudaro stačią, krūminę formą, o ryškiai žalia lapija laikui bėgant subręsta iki gilios violetinės-juodos spalvos. Šiame vadove aptarsime Japoninis ožekšnis sodinimo ir priežiūros pagrindus, įskaitant: paruošimą, sodinimą, genėjimą ir. mokymas, tręšimas, mulčiavimas, dažnos ligos ir kenkėjai ir išvada.

A. Japoninis ožekšnis apibrėžimas
Japoninis ožekšnis (Euonymus japonicus) yra visžalis krūmas su blizgiais, ovaliais lapais, kurie pavasarį parausta, o vasarą ir rudenį įgauna sodriai violetinę-juodą spalvą. Žiemos mėnesiais augalas rodo mažus geltonų gėlių pumpurus, kurie vėliau užaugina raudonus vaisius.

B. Japoninis ožekšnis kilmė
Japoninis ožekšnis , kilusi iš Japonijos, Kinijos ir Korėjos, yra plačiai žinoma kaip populiarus dekoratyvinis krūmas. Geriausiai auga šiltuose regionuose ir reikalingas dalinis pavėsis arba pilna saulė ir gerai nusausinantis dirvožemis.

C. Augalų savybių ir privalumų apžvalga
Dėl Japoninis ožekšnis universalumo ir kompaktiškos struktūros jis yra puikus pasirinkimas sodams ir kraštovaizdžiams. Jo ištisus metus vizualinis patrauklumas suteikia bet kokiai lysvei tekstūros, spalvos ir aukščio. Be to, gamykla užtikrina puikų privatumo patikrinimą, suteikia saugumo jausmą ir natūralų garso barjerą aplink jūsų namus.

Sėjos procesas

A. Paruošimas
1. Jūsų sodinimo vietos ir dirvožemio supratimas
Prieš pradėdami, pasirinkite savo sodo sritį, kuri geriausiai tiks velenui. Graikinis riešutmedis vieta būtų ta, kurioje yra dalinis pavėsis arba pilna saulė ir drėgnas, bet gerai nusausinamas dirvožemis. Išbandykite dirvožemio pH lygį ir supraskite, kokių pakeitimų gali prireikti, kad jūsų naujajam velenui būtų sukurtos Graikinis riešutmedis augimo sąlygos.

 1. Tinkamo puodo dydžio ir formos pasirinkimas
  Kai nuspręsite, kur turėtų būti jūsų verpstė, pasirinkite puodo dydį ir formą, atitinkančią jūsų aplinkos dydį ir stilių. Pavyzdžiui, jei norite aukšto ir liekno išvaizdos, rinkitės aukštesnį, siauresnį puodą, palyginti su platesniu ir trumpesniu variantu, kuris gali labiau tikti krūminei formai.

 2. Gerai drenuojančio dirvožemio mišinio pirkimas arba gamyba
  Renkantis arba maišant dirvožemio terpę, įsitikinkite, kad dirvožemis tinkamai nusausina. Gerame mišinyje turėtų būti organinių medžiagų, pvz., durpių samanų, vermikulato ir komposto, kad vanduo nutekėtų nuo šaknų ir sumažintų ligas.

B. Sodinimas
1. Šaknų kamuoliuko laistymas
Prieš sodindami, šaknų gumulėlį gerai pamirkykite vandeniu ir palaukite, kol iš vazono dugno nutekės drėgmės perteklius. Tai suteiks augalui pakankamai hidratacijos, kad išgyventų persodinimo procesą.

 1. Japoninis ožekšnis į puodą
  Norėdami įdėti verpstę į puodą, apatinį vazono trečdalį užpildykite dirvožemio mišiniu ir padėkite šaknų kamuolį ant viršaus. Užfiksavę, paskleiskite likusį dirvožemio mišinį aplink šaknų kamuoliuką ir lengvai patapšnokite dirvą aplink augalo pagrindą.

 2. Palieskite puodą, kad įsitikintumėte, jog jis gerai apsaugotas
  Tada tvirtai bakstelėkite vazono šonus, kad augalas būtų pritvirtintas prie talpyklos. Atsargiai sutrinkite dirvą aplink vazono kraštą, kad neliktų oro kišenių ir suteiktumėte labai reikalingą stabilumą naujai persodintam verpstui.

 3. Laistymas aplink augalą
  Kai augalas bus gražiai įkištas į vazoną, dar kartą gausiai laistykite dirvą aplink augalo pagrindą. Įsitikinkite, kad visas šaknies rutulys ir aplinkinis dirvožemis buvo pakankamai prisotinti.

Genėjimas ir amp; Treniruotė

A. Genėjimas
1. Negyvų šakų pašalinimas
Nugenėjusias šakas genėkite bet kuriuo metu ištisus metus, kai pastebėsite. Tai paskatins naują augimą ir išlaikys norimą veleno formą ir formą.

 1. Naujų stiebų nukirpimas norint gauti pageidaujamą formą
  Atsiradus naujam augimui ir pradėjus ilgėti šakoms, jas galima genėti atgal, kad verpstė būtų tvarkinga ir tvarkinga. Norėdami gauti estetišką formą, nupjaukite stiebus 30 laipsnių kampu virš į išorę nukreipto pumpuro.

 2. Nepageidaujamų pumpurų sugnybimas
  Nuimdami nepageidaujamus pumpurus ir sukryžmindami šakas, padėsite pagerinti bendrą augalų sveikatą. Tai skatina veleną tapti pilnesniu ir krūmiškesniu, sukuriant tolygiai paskirstytą augimą.

B. Treniruotės
1. Grotelių pridėjimas
Jei planuojate treniruoti verpstę, už jos pritvirtinkite grotelę, kad išlaikytumėte augančių šakų svorį. Pritvirtinkite groteles prie žemės ir pritvirtinkite mažus špagato gabalus nuo veleno prie grotelių, kai augalas toliau auga.

 1. Šakų pynimas per groteles
  Toliau pynkite dvi šonines šakas per groteles, periodiškai surišdami jas prie grotelių, kad suteiktumėte papildomo stabilumo. Ši procedūra neleis šakoms lūžti dėl jų pačių sunkumo ir vėjo žalos.

Tręšimas ir mulčiavimas

A. Tręšimas
1. Trąšų plano kūrimas
Aktyvaus auginimo sezono metu Japoninis ožekšnis kas aštuonias savaites. Norėdami pamaitinti žydintį krūmą puikia mityba, naudokite bendros paskirties trąšas arba lėtai išleidžiamas alternatyvas. Vadovaukitės pakuotės instrukcijomis, kad nustatytumėte tinkamą kiekį.

 1. Bendrosios paskirties trąšų naudojimas
  Prieš tręšdami dirvą, šaknų zoną prisotinkite vandeniu. Tada išbarstykite trąšas aplink vazono perimetrą. Būtinai laikykitės pakuotės nurodymų dėl tikslaus kiekio ir nedėkite trąšų arčiau nei 10 cm (4 colių) nuo augalo kamieno.

B. Mulčiavimas
1. Medžiagos pasirinkimas
Mulčiavimui pasirinkite medžiagą, pvz., žievės drožles, medžio drožles, žvyrą, pušų spyglius ir kt. Galima apsvarstyti bet kokią medžiagą, kuri apsaugo nuo piktžolių ir sulaiko drėgmę. Venkite tokių medžiagų kaip plastikinės plėvelės, nes jos sulaiko per daug šilumos, nesuyra ir nepadeda pagerinti dirvožemio.

 1. Mulčio klojimas aplink augalo pagrindą
  Paskleiskite mulčią aplink augalo pagrindą ne giliau kaip 2 coliai (5 cm). Tai padės išsaugoti drėgmę, sumažinti piktžolių konkurenciją ir slopinti ligas.

Įprastos ligos ir kenkėjai

A. Prevencija
1. Gerų augimo sąlygų kūrimas
Gera sodo higiena yra būtina norint išvengti ligų ir kenkėjų, kurie paveiktų jūsų verpstę. Laikykite savo augalus šviesioje temperatūroje ir kuo greičiau pašalinkite sergančius lapus iš vazono ar sklypo.

 1. Pristatome naudingas klaidas
  Skatinkite naudingus vabzdžius apsigyventi jūsų sode, kad padėtumėte natūraliai kontroliuoti kenkėjus. Ladybugos, raištelės ir parazitinės vapsvos yra puikūs natūralūs plėšrūnai, mintantys amarais, miltukais, erkėmis ir kitomis augalus žalojančiomis vabzdžiais.

B. Ligų nustatymas ir gydymas & Kenkėjai
Jei susidūrėte su atsparių kenkėjų ar ligų problemomis, greitai nustatykite priežastį, kad sužinotumėte, kaip geriausiai tęsti gydymą. Įsitikinkite, kad naudojate tik sertifikuotus ekologiškus produktus, tinkamus valgomiesiems augalams, arba kreipkitės į profesionalus.

Pabaigai

A. Pagrindinių punktų apžvalga
Šiame vadove aptarėme Japoninis ožekšnis sodinimo ir priežiūros pagrindus. Tai apima paruošimą, sodinimą, genėjimą & mokymas, tręšimas, mulčiavimas, įprastų ligų ir kenkėjų prevencija ir gydymas, taip pat pagrindinių dalykų apžvalga.

B. Papildomos informacijos šaltiniai
Norėdami gauti daugiau informacijos apie japoniškus verpstes, galite kreiptis į internetinius išteklius ir ekspertus, susipažinusius su dekoratyviniais krūmais. Taip pat galite įsigyti knygų, skirtų sodo technikoms ir sėkmingo kraštovaizdžio kūrimo patarimams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *