Japoninis Puošmedis medžių nauda jūsų sodui

Japoninis Puošmedis medžių nauda jūsų sodui

Japoninis Puošmedis medžiai yra lapuočių medžiai, priklausantys Cercidiphyllum genčiai, aptinkamai Japonijoje, Kinijoje ir Himalajų kalnų grandinėje. Jie auga lėtai ir gali siekti iki 10-15 metrų (arba 33-49 pėdų) aukščio ir 5-8 metrų (16-26 pėdų) skersmens. Japoninis Puošmedis medis turi suapvalintą vainiką, širdelės formos lapus, kurie rudenį nusidažo įvairiais geltonos, oranžinės arba raudonos spalvos atspalviais, ir maloniai kvepia, kai lapai sutraiškyti. Rūpinantis šiuo nuostabiu medžiu reikia šiek tiek apgalvoti ir įdėti pastangų, tačiau tai turi daug naudos. Žemiau aptarsime savo Japoninis Puošmedis medžio planavimo ir sodinimo veiksmus, taip pat kaip tinkamai jį prižiūrėti, kai jis bus sukurtas.

Japoninis Puošmedis medžio planavimas ir sodinimas

Spręsdami savo sode pasodinti Japoninis Puošmedis medį, reikia atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. Labai svarbu nustatyti tinkamus saulės šviesos ir dirvožemio poreikius konkrečioms Japoninis Puošmedis Tree rūšims, nes jų poreikiai skiriasi priklausomai nuo to, kur jie pasodinti. Be to, turite užtikrinti tinkamą drenažą, kad jūsų medžio šaknys išliktų sveikos ir stiprios. Atlikę šiuos veiksmus, galėsite pasirinkti tinkamą sodinimo dydį ir vietą.

Svarbu palyginti skirtingas Japoninis Puošmedis medžių rūšis. Yra du pagrindiniai tipai: Cercidiphyllum japonicum ir Cercidiphyllum magnificum. Cercidiphyllum japonicum yra labiau paplitusi soduose ir gali siekti iki 15 metrų (49 pėdų) aukščio. Geriausiai auga daliniame pavėsyje iki pilnos saulės ir mėgsta drėgnas, gerai drenuojančias, priesmėlio dirvas. Kita vertus, Cercidiphyllum magnificum yra daug retesnė rūšis, dažnai naudojama dideliuose kraštovaizdžiuose. Jis paprastai būna trumpesnis, siekia iki 10 metrų (33 pėdų) aukščio ir teikia pirmenybę vėsesniam klimatui, kuriame yra dalinis pavėsis, o ne pilna saulė. Nepriklausomai nuo pasirinktos rūšies, jūsų Japoninis Puošmedis medžio vieta turėtų sudaryti sąlygas jo šaknų sistemai tinkamai išplisti ir įsisavinti reikiamas maistines medžiagas.

Pasodinti Japoninis Puošmedis medį yra gana paprasta. Pradėkite iškasdami skylę, kurios plotis yra dvigubai didesnis už šaknies rutulio plotį ir tiek pat gilios. Atlaisvinkite bet kokį sutankintą dirvą ir įdėkite transplantaciją į skylės centrą. Užpildykite plotą iškastu dirvožemiu ir sutankinkite, kad pašalintumėte oro kišenes. Būtinai giliai laistykite medį, kad jis įsitvirtintų, ir mulčiuokite aplink pagrindą, kad išlaikytumėte drėgmę ir atbaidytų piktžoles.

Japoninis Puošmedis medžio priežiūra

Kai reikia rūpintis Japoninis Puošmedis medžiu, reguliarus laistymas ir tręšimas padės išlaikyti jį sveiką ir energingą. Priklausomai nuo klimato, naujai pasodintus medžius auginimo sezono metu paprastai reikia laistyti kas savaitę, nors įsitvirtinusius medžius gali prireikti mažiau. Gera nykščio taisyklė – laistyti tol, kol viršutinė 20 cm (8 colių) dirvožemio dalis tampa drėgna. Tręšti taip pat naudinga, ypač kai kalbama apie jaunus medžius; tačiau subrendusiems medžiams šio žingsnio nereikia taip reguliariai. Jei reikia, naudokite lėtai atpalaiduojančias trąšas su subalansuotu NPK santykiu 3-1-2 (azoto-fosforo-kalio).

Japoninis Puošmedis medžio genėjimas, formavimas ir dydžio palaikymas yra svarbūs norint, kad jis atrodytų kuo geriau. Genėjimas padeda užtikrinti, kad visame baldakimu būtų daug šviesos ir oro cirkuliacija. Formuojant nuo medžio pašalinamos visos nudžiūvusios ar mirštančios šakos, tuo pačiu metu stengiantis negenėti per daug. Galiausiai, pradžioje nustatę norimą dydį ir neatsilikdami nuo reguliarių apipjaustymų, galėsite išlaikyti norimą ūgį.

Galiausiai, norint turėti sveiką ir ilgalaikį egzempliorių, svarbu apsaugoti Japoninis Puošmedis medį nuo kenkėjų ir ligų. Dažnos problemos gali būti baltasparnis, amarai, miltligė ir rūdys. Norėdami kontroliuoti bet kokius užkrėtimus, naudokite atitinkamas chemines medžiagas pagal gamintojo instrukcijas. Norint išvengti tolesnės žalos, labai svarbu atidžiai stebėti savo medį ir imtis atitinkamų veiksmų.

Pabaigai

Japoninis Puošmedis medžiai siūlo daugybę privalumų sode. Tinkamai planuodami, sodindami ir prižiūrėdami, galėsite mėgautis nuostabiais Japoninis Puošmedis medžio žalumynais, nuostabiais kvapais ir sodriu privatumu daugelį metų. Tinkamas Japoninis Puošmedis medžio išmanymas ir priežiūra yra labai svarbūs norint pasiekti puikų ir džiaugsmingą rezultatą, kurio trokštate – nuostabų ir gyvybingą gamtos vaizdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *