Kaip prižiūrėti orchidėjas: pradedančiųjų sodininkystės vadovas

Kaip prižiūrėti orchidėjas: pradedančiųjų sodininkystės vadovas

Orchidėjos yra puikus augalas ir žaliasparniams, ir pradedantiesiems sodininkams, nes jas galima lengvai auginti tiek patalpoje, tiek lauke. Dėl savo ilgalaikio žydėjimo, plačios spalvų ir formų gamos bei universalumo orchidėjos bet kurią gyvenamąją erdvę paverčia ramiu, gražiu rojumi. Jei norite pradėti sodininkystę augindami orchidėjas, ši jų priežiūros apžvalga parodys teisinga kryptimi.

Pagrindiniai orchidėjų auginimo reikalavimai

Norint, kad orchidėja klestėtų, jai reikia kelių svarbių veiksnių: šviesos, temperatūros, drėgmės ir vandens.

Saulės šviesa

Norint tinkamai augti ir žydėti, orchidėjos turi gauti bent 8 valandas natūralios saulės šviesos per dieną. Įsitikinkite, kad orchidėjos padėtis yra tokia, kad ji gautų tiesioginę ryto šviesą, o vidurdienį būtų šiek tiek saulėta, vengiant tiesioginės intensyvios popietės saulės.

Temperatūra

Orchidėjos mėgsta 18–24 °C (64–75 °F) temperatūrą ir neturėtų būti veikiamos žemesnėje nei 10 °C (50 °F) temperatūroje. Atkreipkite dėmesį į staigius temperatūros pokyčius, ypač nešant orchidėjas į patalpą ir lauką; judinkite juos tik tada, kai reikia, ir darykite tai palaipsniui, kad išvengtumėte šoko.

Drėgmė

Drėgmės lygis turėtų išlikti 50–80 %, o tai paprastai nesunku pasiekti, jei gyvenate labiau atogrąžų klimate. Vietose, kuriose yra sausas klimatas, turėsite naudoti drėkintuvą, kad išlaikytumėte tinkamą orchidėjų drėgmės lygį.

Vanduo

Laistymas yra bene svarbiausias orchidėjų priežiūros aspektas. Vandens kiekis, kurį duodate savo orchidėjai, priklauso nuo jūsų auginamos orchidėjos tipo ir laikymo vietos (patalpoje ar lauke), tačiau paprastai orchidėjas reikia laistyti kartą per 7–14 dienų, naudojant apie 250 ml (1 puodelį) kaskart drungno vandens.

Dirvožemio tipai ir trąšos

Kalbant apie dirvą, yra daug rūšių, tinkamų orchidėjoms; tai žievės mišinys, organinis vazonų mišinys, perlitas, durpių samanos, kokoso pluoštas, lavos uolos ir anglis. Svarbu pasirinkti gerai vėdinamą dirvą ar mišinius, nes orchidėjos nemėgsta permirkusios dirvos. Kalbant apie trąšas, ieškokite tų, kurios pažymėtos „orchidėjoms“, nes jose paprastai yra tinkamas N-P-K maistinių medžiagų santykis, reikalingas optimaliam augimui.

Sodinimas ir sodinimas vazonuose

Kai pasirinksite tinkamą dirvą ir trąšas savo orchidėjai, laikas sodinti ir sodinti vazonus. Pasirinkite vazoną, šiek tiek didesnį už šaknies gumulėlį, ir įsitikinkite, kad jo apačioje yra drenažo angos. Norėdami sodinti orchidėją, pirmiausia padėkite akmenų arba žvyro sluoksnį apačioje, tada įpilkite dirvožemio mišinio. Orchidėją galite persodinti kas 1–2 metus, kad užtikrintumėte nuolatinį augimą, o jei ji žydi, galite padalyti orchidėjų atšakas ir pasodinti atskirai.

Dažnos problemos

Dažniausiai orchidėjoms kenkiantys kenkėjai yra sraigės, amarai, sraigės, šliužai, žvynai, erkės, vikšrai ir tripsai; bet kuris iš šių kenkėjų gali padaryti didelę žalą jūsų orchidėjai. Kad taip nenutiktų, reguliariai apžiūrėkite savo orchidėjas, ar nėra kenkėjų požymių, tokių kaip kramtyti lapai ar juostelės. Tinkama higienos praktika taip pat padeda sumažinti kenkėjų užkrėtimą, pvz., nedelsiant išmesti negyvas gėles, lapus ir kitas šiukšles.

Išvada

Orchidėjų auginimas gali būti naudingas, ypač pradedantiesiems sodininkams. Vykdydami čia aprašytus veiksmus – užtikrindami reikiamą saulės šviesą, temperatūrą, drėgmę ir vandenį, parinkdami tinkamą dirvą ir trąšas bei reguliariai tikrindami, ar nėra kenkėjų ir ligų – tikrai greitai išauginsite gražias ir sveikas orchidėjas!