Kaip sodinti braškes: žingsnis po žingsnio vadovas sodininkams

Kaip sodinti braškes: žingsnis po žingsnio vadovas sodininkams

Braškių augalai yra populiarus sodininkų pasirinkimas visose JAV. Nuo kiemo sklypų iki didelių ūkių – šį saldų ir skanų vaisių lengva užauginti ir pasiekti puikių rezultatų. Šis žingsnis po žingsnio vadovas padės atlikti visus veiksmus, reikalingus pasodinti savo braškių pleistrą.

Temos apibrėžimas

Šioje pamokoje pateikiamos gairės, kaip sodinti braškes nuo lysvių iki apsaugos nuo kenkėjų.

Mokymo programos tikslas

Šios pamokos tikslas – suteikti sodininkams pasitikėjimo išbandyti savo jėgas sodinant braškes taip, kad duotų sveikų, gausių vaisių.

Prekės ir preparatai

Prieš pradedant, yra keletas dalykų, kuriuos reikia atlikti prieš pradedant sodinti.

Reikalingų medžiagų sąrašas

Sodininkai turėtų turėti šiuos reikmenis:
* Braškių augalai (arba sėklos)
*Kompostas
* Trąšos
* Laistytuvas arba žarna
* Sodo peilis
* Mulčiuoti

Vietos įvertinimas

Braškių augalams reikia pilnos saulės, todėl geriausia juos dėti toje savo sodo vietoje, kuri auginimo sezono metu kasdien užtruks 8–10 valandų. Taip pat būtinai pasirinkite vietą, kurioje dirvožemis gerai nusausina.

Dirvos paruošimas

Atliekant vietos įvertinimą, svarbu išbandyti dirvožemį ir pakoreguoti jo pH lygį. Graikinis riešutmedis braškių pH lygis yra 5,5–6,5. Sureguliavę pH lygį, maždaug vieną savaitę prieš sodinimą įpilkite komposto ir trąšų į viršutinį 20 cm žemės plotą.

Braškių sodinimas

Dabar laikas pradėti sodinti.

Lovų nustatymas

Didelėse erdvėse apsvarstykite galimybę suformuoti dirvožemį į supiltas eiles. Mažiems sodams braškes sodinkite pavienėmis eilėmis maždaug 20 cm atstumu vienas nuo kito.

Atstumas tarp augalų

Kiekvienoje eilutėje augalus ir jų šaknis padėkite 30 cm atstumu vienas nuo kito. Tai užtikrina, kad braškės turės pakankamai vietos išsiskirstyti ir subręsti.

Augalų priežiūra

Pasodintas braškes giliai laistykite du kartus per savaitę. Be to, kartą per dvi savaites tręškite daugiau.

Braškių apsauga

Svarbu apsaugoti naujai pasodintas braškes, kad jos būtų apsaugotos nuo plėšrūnų ir ligų.

Augalų uždengimas

Siekdami apsaugoti augalus ir užkirsti kelią ligoms, visą atvirą dirvą uždenkite mulčiu.

Kova su kenkėjais

Stebėkite galimus kenkėjus, tokius kaip paukščiai, šliužai ir sraigės. Jei reikia, ant ploto uždėkite tinklelį paukščiams. Taip pat galite pasirinkti šliužų spąstus ar kliūtis.

Mulčiavimas

Mulčiavimas padeda apsaugoti augalus nuo piktžolių, kenkėjų užkrėtimo ir temperatūros svyravimų. Naudokite organines medžiagas, pvz., nupjautą žolę ar šiaudus. Būtinai uždenkite visą lovos plotą.

Paskutiniai patarimai

Braškių augalus reikia prižiūrėti visus metus, kad derlius būtų sėkmingas.

Nuolatinė priežiūra

Būtinai pašalinkite silpnus ir ligotus lapus, padėkite naujus augalus kuoliukais, stebėkite drėgmės lygį ir reguliariai laistykite.

Uogų derliaus nuėmimas

Uogoms paprastai prireikia maždaug 4 mėnesių, kad suklestėtų ir būtų pakankamai sunokusios, kad jas būtų galima skinti. Nepamirškite reguliariai skinti ir neleiskite uogoms per ilgai sėdėti ant augalo.

Išvada

Dabar, kai žinote, kaip sodinti braškes, galite sėkmingai planuoti ir prižiūrėti braškių lopą savo sode.

Mokymo programos santrauka

Šiame vadovėlyje aptarėme, kaip efektyviai nustatyti ir prižiūrėti braškių pleistrą. Veiksmai apėmė atsargų rinkimą ir dirvožemio paruošimą, braškių sodinimą, augalų uždengimą, galimų kenkėjų pašalinimą ir nuolatinę priežiūrą nuėmus uogas.

Papildomos informacijos ištekliai

Jei reikia papildomos informacijos apie braškių sodinimą ir priežiūrą, pasikonsultuokite su vietiniais sodininkystės specialistais arba žiūrėkite sodininkystės leidinius.