Mėlynės yra skanus ir maistingas bet kurio sodo priedas. Jį ne tik lengva auginti, bet ir šilauogių krūmai gali suteikti estetinės vertės jūsų kiemui, siūlydami ištisus metus auginamus vaisius namuose. Prieš nardydami supraskite mėlynių sodinimo pagrindus ir išmokite pasiruošti sėkmingam derliui.
Turinys
Mėlynės vis labiau populiarėja tarp sodininkų dėl didelio antioksidantų kiekio ir lengvo augimo. Mėlynių auginimo dirvožemis turi būti rūgštus, pH 4,5–5,5. Graikinis riešutmedis molio, priemolio ir dumblo dirvožemiai; smėlėtam dirvožemiui gali prireikti papildomų pakeitimų. Be to, mėlynės geriausiai klesti, kai pasodinamos tiesioginiuose saulės spinduliuose ir yra pakankamai vandens. Renkantis sodinimo vietą, atsižvelkite į šiuos veiksnius.
Pasiruošimas sodinti
Prieš pradėdami sodinimą, surinkite reikiamas medžiagas. Įrankiai, kurių jums prireiks, yra šie:
* Kastuvas
*Kompostas
* Mulčias
* Subalansuotos trąšos
Norėdami paruošti dirvą sodinimui, įdirbkite 3 pėdų x 3 pėdų (0,91 m x 0,91 m) plotą iki 12 colių (30,48 cm) gylio. Į viršutinį 8 colių (20,32 cm) žemės plotą įberkite 2–3 colių (5–7,62 cm) organinio komposto, gerai išmaišykite. Kai dirva bus paruošta, pasirinkite tinkamo dydžio krūmą, atitinkantį erdvės, kurią norite užpildyti, dydį. Paprastai žemaūgiai augalai pirmenybę teikia mažoms erdvėms, nes jie neauga aukštesni nei 2,5 pėdos (76,2 cm). Atskirus augalus laikykite bent 18 colių (45,72 cm) atstumu vienas nuo kito.
Mėlynių sodinimas
Paruošę paviršiaus lygį, pradėkite kasti atskiras sodinimo duobes. Kiekviena skylė turi būti dvigubai platesnė už šaknų kamuoliuką ir pakankamai gili, kad viršutinis šaknų sluoksnis būtų tiesiai po dirvos paviršiumi. Atsargiai pasodinkite mėlynių krūmą ir užpildykite aplinkinę vietą puria žeme, kiekvieną sluoksnį švelniai sutrinkite rankomis, kad neliktų oro kišenių. Kad augalai gautų pakankamai maistinių medžiagų, aplink augalų pagrindą įpilkite 1–2 colių (2,54–5,08 cm) mulčio ir lengvai patręškite subalansuotomis trąšomis, pvz., 10–10–10 arba 15–15–15. Po pasodinimo augalus gerai laistykite.
Toliau priežiūra
Kad mėlynių krūmas duotų geriausius rezultatus, piktžolių turi būti minimaliai. Reguliariai tikrinkite lysves, kad pašalintumėte visus piktžolių sodinukus, kurie gali išdygti šalia naujų plantacijų. Kenkėjai ir ligos taip pat gali pakenkti jūsų mėlynėms, todėl anksti naudokite prevencinį purškimą, kad apsaugotumėte nuo galimos žalos. Genint ir formuojant krūmus užtikrinamas tinkamas oro srautas tarp šakų, todėl padidėja sveikesnių vaisių tikimybė.
Išvada
Nesvarbu, ar į savo mitybą norite įtraukti daugiau antioksidantų, ar į savo sodą įtraukti spalvingų krūmų, mėlynės gali būti puikus sprendimas. Nedaug pastangų galite sukurti klestintį mėlynių pleistrą, pilną sveikų, saldžių vaisių. Nepamirškite pasirinkti dirvožemio tipo, kuris atitinka mėlynių reikalavimus, ir nuosekliai laistykite, tręškite ir ravėkite piktžoles. Būdami atsargūs ir kantrūs, ir jūs galite mėgautis vaisingu rezultatu!