Kakavmedžiai (Theobroma cacao) yra Graikinis riešutmedis augalas auginti jūsų namų sode. Jie ne tik gamina skanias kakavos pupeles, iš kurių galima gaminti šokoladą ir kitus skanėstus, bet ir gražia lapija suteikia kraštovaizdžiui spalvos ir tekstūros. Šiame straipsnyje bus pateikti patarimai, kaip planuoti Kakavos Medis, jį sodinti ir prižiūrėti, nuimti derlių ir juo mėgautis, kad galėtumėte išnaudoti visas savo asmeninio Kakavos Medis galimybes namuose.
Turinys
A. Kakavos Medis apibrėžimas – Kakavmedžiai yra tropiniai visžaliai medžiai, priklausantys Malvaceae šeimai. Jo gimtinė yra Centrinė Amerika ir Meksika. Joms būdingi dideli lapai, storas kamienas, balti žiedai, galiausiai išauginantys sėklomis užpildytas ankštis – kakavos pupeles.
B. Dėl ko Kakavos Medis yra Graikinis riešutmedis augalas namų sodininkystei – kakavmedžiai klesti šiltomis, drėgnomis sąlygomis ir gali pasiekti iki 12 metrų aukštį, kai auginami tinkamoje aplinkoje. Nepaisant to, kad kakavmedžiai laikomi atogrąžų rūšimi, jie yra stebėtinai atsparūs sausroms, todėl juos lengva prižiūrėti net ilgai be lietaus. Kita priežastis, kodėl iš jų gaminami puikūs augalai namų sodams, yra ta, kad jų gyvavimo ciklas yra palyginti trumpas – nuo sodinukų sodinimo iki derliaus nuėmimo praeina maždaug 5 metai, kol iš Kakavos Medis galite pradėti auginti ankštis.
Kakavos Medis planavimas
A. Kokio regiono ir klimato reikia jūsų kakavmedžiui – Kakavos Medis renkasi šiltesnį klimatą, kur temperatūra nuolat svyruoja tarp 18–24 laipsnių Celsijaus. Apskritai, regionai, esantys arčiau pusiaujo, yra labiau tinkami kakavmedžiams nei esantys toliau. Be to, kakavmedžiams reikalingas didesnis nei 80 % drėgmės lygis, todėl jų negalima sodinti sausoje ar sausoje aplinkoje.
B. Geriausio Kakavos Medis Kakavos Medis yra turtingas ir gerai nusausinantis. Jis taip pat turėtų būti šiek tiek rūgštus, pH 6,0–7,5. Jei nesate tikri, kokio dirvožemio turite savo vietovėje, visada galite nunešti dirvožemio mėginį į vietinį žemės ūkio biurą ištirti.
C. Kaip nustatyti geriausią vietą Kakavos Medis – rinkdamiesi vietą savo Kakavos Medis, ieškokite šešėlių ir ant lajų saulės spindulių. Tai padės užtikrinti, kad medis nebūtų pernelyg įtemptas ir nenunyks. Be to, pabandykite atrinkti vietas, kurios buvo patikrintos dėl ligų pernešančių kenkėjų.
Kakavos Medis sodinimas ir priežiūra
A. Kokybiškų sodinukų pirkimas – prieš sodindami būtinai įsigykite Kakavos Medis sodinukų iš gerbiamų daigynų ar tiekėjų. Ieškokite sodinukų, kurie atrodo sveiki ir neserga ligų.
B. Tinkamas dirvožemio paruošimas – prieš sodindami paruoškite vietą, kurioje bus Kakavos Medis , atlaisvinkite dirvą, įpilkite komposto ir pašalinkite visas piktžoles ar šiukšles. Būtinai iškaskite bent 1 metro gylio ir 2 metrų pločio duobę.
C. Sodinui tinkamos duobės iškasimas – Iškasę duobę atsargiai įdėkite sodinuką į vidų, nepažeisdami šaknų. Užpildykite skylę atgal, sandariai supakuodami dirvą aplink sodinuką. Aplink pagrindą pridėkite mulčio arba šiaudų, kad neprarastumėte vandens.
D. Kakavos Medis laistymo patarimai – Kad kakavmedžiai tinkamai augtų, juos reikia reguliariai laistyti. Kartą per savaitę būtinai laistykite giliai, kiekvieną kartą išgerdami bent 10 litrų vandens. Sausuoju metų laiku gali tekti padidinti šį kiekį. Be to, kiek įmanoma venkite laistymo virš galvos, nes tai gali sukelti grybelines infekcijas.
E. Tinkami Kakavos Medis genėjimo būdai – genėjimas yra būtinas norint, kad kakavmedžiai ilgainiui išliktų sveiki ir produktyvūs. Nugenėkite negyvas ir sergančias šakas, taip pat ūglius, kurie atsiranda iš pagrindinio kamieno. Genėkite pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje, vengdami didelio karščio ar šalčio.
Kakavos Medis derliaus nuėmimas ir mėgavimasis juo
A. Kada nuimti Kakavos Medis Kakavos Medis – paprastai galite sužinoti, kada jūsų kakavmedis yra paruoštas derliaus nuėmimui, patikrinę ankštis. Jei jie yra geltonos arba oranžinės spalvos ir jaučiasi šiek tiek tvirti liesdami, jie tikriausiai yra paruošti. Priešingu atveju palaukite, kol jie pakeis spalvą.
B. Teisingi derliaus nuėmimo būdai – Nuimant derlių peiliu arba pjautuvu nupjaukite ankštis nuo medžio. Tada nupjaukite ankštis, kad patektumėte į kakavos pupeles. Padėkite kakavos pupeles į sausą, vėsią vietą, kol visiškai išdžius.
C. Įvairūs būdai mėgautis Kakavos Medis – yra daug būdų, kaip mėgautis Kakavos Medis darbo vaisiais. Pavyzdžiui, galite paskrudinti ir sumalti kakavos pupeles, kad pagamintumėte skanią karštą kakavą, arba iš jų pasigaminti savo naminius šokolado plyteles. Arba galite tiesiog valgyti žalias pupeles kaip saldų užkandį.
Pabaigai
A. Aptartų santrauka – Šiame straipsnyje apžvelgėme viską, ką reikia žinoti apie Kakavos Medis auginimą savo namų sode. Aptarėme, kokio regiono ir klimato reikia Kakavos Medis , nustatėme geriausią dirvožemio rūšį, sodinome ir prižiūrime. Taip pat apžvelgėme derliaus nuėmimą ir įvairius būdus, kaip mėgautis Kakavos Medis .
B. Savarankiško Kakavos Medis Kakavos Medis turi savų privalumų – galėsite ne tik mėgautis savo darbo vaisiais, bet ir gauti tokį unikalų ir estetišką kraštovaizdžio priedą. Be to, jums niekada nereikės jaudintis, kad pritrūks kakavos pupelių, reikalingų kepimui!