Sodininkystė su Kaktusas Frailea: šių unikalių kaktusų auginimo vadovas

Sodininkystė su Kaktusas Frailea: šių unikalių kaktusų auginimo vadovas

Sodininkystė su Kaktusas Frailea: šių unikalių kaktusų auginimo vadovas

Sodininkystė yra puikus būdas įnešti į savo gyvenimą grožį, maitinimą ir pasiekimo jausmą. Jei esate pasirengęs pakelti savo sodą į kitą lygį, apsvarstykite galimybę auginti Kaktusas Frailea – patrauklų, mažai priežiūros reikalaujantį kaktusų tipą. Šiame vadove bus pateikta pagrindinė informacija apie Kaktusas Frailea, patarimai, kada ir kur jas sodinti, ir patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti, kai jie patenka į žemę. Tinkamai atlikus, sodininkystė su Kaktusas Frailea gali būti nepaprastai naudinga.

Kas yra „ Kaktusas Frailea“?

Kaktusas Frailea yra rutulio formos kaktusų gentis, priklausanti kaktusinių šeimai. Šie įdomūs augalai kilę iš Pietų Amerikos ir pasižymi pilkai žaliu kūnu bei mažais spygliukais („spineletų“ veislės spygliukais labai trumpi). Tik apie 200 žinomų rūšių, Kaktusas Frailea išlieka mįsle tarp sukulentų ir kaktusų mėgėjų. Tačiau neleisk, kad jų paslaptis tave nuviltų! Kaktusas Frailea auginimas gali būti smagi ir unikali patirtis.

Yra penki pagrindiniai Kaktusas Frailea tipai: asterioides, multiceps, nodulosa, schilinzkyana ir schwantesii. Kiekviena veislė turi savo ryškų spalvų raštą ir stuburo konfigūraciją – taigi, jei norite auginti kelias rūšis, turėtumėte apsidairyti ir susipažinti su jų individualiomis ypatybėmis.

Kada ir kur Kaktusas Frailea

Kaktusas Frailea mieliau auga sausame klimate ir uolėtose dirvose. Paprastai jie geriausiai veikia esant 10 °C–30 °C temperatūrai, tačiau puikiai ištveria šiltas dienas ir vėsias naktis. Graikinis riešutmedis laikas sodinti Kaktusas Frailea yra pavasario ir vasaros mėnesiais, kai yra daug saulės šviesos ir šilumos, kad jie galėtų klestėti.

Taip pat svarbu pasirinkti vietą, kuri būtų apsaugota nuo stipraus vėjo, nes šie kaktusai blogai laikosi gūsių. Pasirinkite vietą savo sode ar kieme, kur kiekvieną dieną bent 6 valandas tiesioginiai saulės spinduliai. Jei sodinate į vazonus, įsitikinkite, kad konteineriuose yra geros drenažo angos ir jie yra pakankamai dideli, kad atitiktų subrendusio augalo dydį.

Sodo planavimas

Norėdami sukurti tobulą aplinką Kaktusas Frailea augti, pradėkite nuo auginimo lysvės paruošimo. Pašalinkite visas piktžoles ir akmenis, tada ant paviršiaus paskleiskite ploną organinio komposto sluoksnį. Tai padės išlaikyti drėgmę ir pagerinti dirvožemio struktūrą augalams augant. Tada galite pridėti papildomų smėlio ir žvyro sluoksnių, kad užtikrintumėte tinkamą drenažą. Kai šis procesas bus baigtas, laikas pridėti Kaktusas Frailea kaktusų.

Maišydami žemę sodinimui, naudokite tokį santykį: 1 dalis bendrosios paskirties vazonų mišinio; 2 dalys statybinio smėlio; 1 dalis stambaus perlito; ir 1 dalis vermikulito. Šis mišinys suteiks reikiamų maistinių medžiagų ir drenažo, kad palaikytų augalų augimą.

Kaktusas Frailea priežiūra

Kaktusas Frailea, laistykite saikingai – maždaug kartą per savaitę. Vandens užpilkite tik tiek, kad sudrėkintumėte viršutinius 2–3 cm dirvožemio sluoksnius. Per didelis vandens kiekis gali sukelti šaknų puvimą. Tręškite maždaug kas dvi savaites jo augimo laikotarpiu (pavasarį / vasarą) subalansuotomis trąšomis, tokiomis kaip 10-10-10. Taip pat svarbu stebėti kenkėjus ir ligas, tokias kaip šakniavaisiai, žvyniniai vabzdžiai ir antracnozė. Jei pastebėsite, nedelsdami apdorokite insekticidiniu muilu arba fungicidu. Paprastai genėti nereikia, bet jei norite, galite nukirpti negyvus spygliukus ar pažeistas vietas.

Išvada

Kaktusas Frailea kaktusų auginimas gali būti nepaprastai naudinga patirtis. Nors iš pradžių tai gali būti bauginanti, turėdami šiek tiek kantrybės ir pastangų, greitai išmoksite auginti šiuos patrauklius augalus. Apibendrinant: pasirinkite tinkamas klimato ir dirvožemio sąlygas, kruopščiai suplanuokite sodą ir naudokite tinkamus laistymo ir tręšimo būdus, kad augalai būtų laimingi. Reguliariai rūpindamiesi ir atsiduodami, visą sezoną galėsite mėgautis ryškiu Kaktusas Frailea grožiu ir atsparumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *