Kaktusas pejotlis auginimas: šio švento augalo auginimo pagrindai

Kaktusas pejotlis auginimas: šio švento augalo auginimo pagrindai

Kaktusas pejotlis (Lophophora williamsii) yra šventas kaktusas, kilęs iš Čihuahuano dykumos Teksase, Meksikoje ir Centrinėje Amerikoje. Jo dvasinis panaudojimas egzistavo tūkstančius metų tarp Amerikos kultūrų, pirmiausia tarp čiabuvių iš Šiaurės Meksikos ir JAV. Nors šio augalo vartojimas turi didelę ritualinę ir religinę reikšmę, daugelis mano, kad Kaktusas pejotlis auginimas yra esminė jų santykių su juo gilinimo dalis.

Kaktusas pejotlis apžvalga

Kaktusas pejotlis yra mažas bespygliuotas kaktusas, kuris auga lėtai ir gyvena iki 35 metų. Paprastai jis pasiekia maždaug 4–10 cm skersmenį, nors kartais jie gali augti. Pastaraisiais dešimtmečiais buvo pastebėta skirtingų rūšių hibridizacija, tačiau Kaktusas pejotlis vis dar vyrauja pirminės formos.

Kaktusas pejotlis priežastys

Kaktusas pejotlis auginimas namuose suteikia naudotojams galimybę giliau tyrinėti šio švento kaktuso istoriją, simboliką ir galią. Kai kuriose bendruomenėse manoma, kad iš gamtos gauti augalai turi būti auginami ir prižiūrimi, siekiant juos pagerbti ir parodyti dėkingumą už jų gydomąsias dovanas. Taip pat galima gauti šviežią Kaktusas pejotlis iš savo sodo, neimant laukinių populiacijų, o tai suteikia papildomos naudos aplinkai.

Pasiruošimas Kaktusas pejotlis

Sėklų gavimas

Kaktusas pejotlis auginimui reikalingų sėklų lengviausia įsigyti internetu iš patikimų sėklų tiekėjų. Dauguma kompanijų parduoda gyvybingų Kaktusas pejotlis sėklų 1 g ar daugiau. Arba sėklos gali būti renkamos tiesiai iš prinokusių laukinių Kaktusas pejotlis augalų vaisių. Svarbus patarimas – prinokusius vaisius rinkkite tik tada, kai leiskite jiems išdžiūti saulėje, kol atsidarys.

Dygimo reikalavimai

Kaktusas pejotlis sėkloms reikia specialių sąlygų sėkmingam daigumui. Siekiant geriausių rezultatų, rekomenduojama juos sodinti į mineralinę žemę, tokią kaip molis, priesmėlis ar net smulkus žvyras; vazoninis dirvožemis gali trukdyti augimui dėl didelio organinių medžiagų kiekio. Sėklų mirkymas šiltame vandenyje 24 valandas prieš sodinimą gali padėti pagerinti daigumą. Be to, norint paskatinti dygimą, būtina palaikyti 20–25 °C temperatūrą.

Vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi Kaktusas pejotlis auginimo vietą, atminkite, kad augalui reikia daug tiesioginių saulės spindulių, be jokio pavėsio. Kadangi tai yra sausas augalas, jam taip pat reikalingas puikus drenažas, ypač lietaus sezono metu. Nebūtina dėti augalo tiesioginio sąlyčio su žeme, o įdėti jį į sodintuvą ar kitą indą, užpildytą žeme, turėtų gerai veikti. Vienam suaugusiam Kaktusas pejotlis augalui geriausia rinktis 15–18 cm aukščio ir 30 cm pločio konteinerius.

Sodinimas ir priežiūra

Kaktusas pejotlis sodinimo žingsniai

Kai būsite pasiruošę pradėti sėti sėklas, užpildykite pasirinktą indą mineralinio dirvožemio taip, kad žemės paviršius būtų apie 2 cm virš apvado, maždaug 70 %. Padarykite negilią duobutę (~1 cm gylio) ir į kiekvieną uogą įpilkite nuo vienos iki dviejų sėklų. Uždenkite sėklas žeme ir švelniai paspauskite, kad būtų užtikrintas kontaktas su žeme. Galiausiai viršutinį sluoksnį šiek tiek apšlakstykite vandeniu ir, jei norite, uždenkite indą plastikine plėvele arba dangteliu, kad viduje išliktų drėgmė, kol sėklos išdygs.

Jauno Kaktusas pejotlis augalo priežiūra

Vėliau reikės patikrinti sėklų eigą. Pirmosiomis augimo dienomis palaikykite apie 90% drėgmės lygį, laistydami uždenkite indą plastikine plėvele arba dangčiu. Kartą per porą dienų nuimkite bet kokią apsaugą, kad oras galėtų praeiti. Išdygus daigams, palaipsniui mažinkite drėgmės kiekį, kad išvengtumėte puvinio ir grybelinių ligų.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad jūsų jaunam Kaktusas pejotlis augalui reikia suteikti pakankamai maistinių medžiagų. Augalui bręstant, šėrimas turėtų būti dažnesnis, per metus vienam litrui vandens svyruojant nuo 0,2 g iki 0,3 g trąšų. Kai vasara ypač karšta, sumažinkite duodamų trąšų kiekį, kad nesudegintumėte šaknų.

Galiausiai šie augalai nemėgsta būti per daug trikdomi, todėl labai apribokite jų persodinimo skaičių.

Suaugusiųjų Kaktusas pejotlis gamyklos įkūrimas

Kai Kaktusas pejotlis augalas įsitvirtins, jo priežiūra šiek tiek skirsis. Norėdami paskatinti augimą, vasaros mėnesiais stiebo išorę lengvai uždenkite smėliu. Laistykite giliai, bet retai, nuo 5 iki 15 litrų, priklausomai nuo indo dydžio ir oro. Tręšti vis tiek reikės, bet rečiau, maždaug kartą per mėnesį.

Kaktusas pejotlis derliaus nuėmimas

Subrendusio Kaktusas pejotlis augalo požymiai

Kaktusas pejotlis augalo brandos stadija paprastai pasiekiama po 3–4 metų. Šiuo metu augalas paprastai yra 7–10 cm skersmens ir turi 8–12 skirtingų šonkaulių. Subrendę kaktusai taip pat turi paviršių nuo tamsiai raudonos iki juodos spalvos mygtukų – tai naujų auginių ir (arba) naujai besiformuojančių gėlių šaltinis.

Tinkami derliaus nuėmimo būdai

Svarbu pažymėti, kad norint išlaikyti sveiką šių kaktusų populiaciją, labai svarbu tinkamai nuimti Kaktusas pejotlis derlių. Atrankinis subrendusių sagų derlius iš tikrųjų padės skatinti augimą, o pašalinus visus stiebus ar masyvių augalų dalis gali būti padaryta rimta žala. Niekada nenuimkite visų mygtukų, palikite bent trečdalį jų, kai nupjaunate kotelį.

Kaktusas pejotlis džiovinimas ir laikymas

Nuėmus derlių, Kaktusas pejotlis galima džiovinti ir konservuoti įvairiais būdais. Augalą galima išdžiovinti saulėje arba įdėjus jį į orkaitę esant žemai temperatūrai. Tada džiovinto augalo gabaliukus galima laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, pavyzdžiui, spintelėje ar rūsyje.

Pabaigai

Kaktusas pejotlis auginimas yra sumanus ir naudingas procesas. Nepaisant to, kad tai lėtai augantis kaktusas, tinkama šių augalų priežiūra leidžia ateityje gauti vaisingą derlių. Galimybė rinkti šį šventą augalą namuose padeda sustiprinti vartotojo ir augalo ryšį ir suteikia daug naudos, pavyzdžiui, aplinkos tvarkymą ir savarankiškumą. Turėdami reikiamų žinių ir išteklių, kiekvienas, norintis išmokti auginti Kaktusas pejotlis , gali būti labai apdovanotas iš šios naudingos patirties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *