Kalizija sodo auginimas: sėkmės patarimai

Kalizija sodo auginimas: sėkmės patarimai

Sodo Kalizija auginimas: sėkmės patarimai

Kalizija – tai bet kokie augalai, besitęsiantys, besiliejantys ar išsiliejantys per vazono kraštus. Šio tipo sodas siūlo unikalius ir gražius sodo dizaino elementus. Privalumai auginant Kalizija sodą apima denio ar kiemo zonų pagyvinimą ir įvairių tekstūrų bei formų pasirinkimą. Šiame straipsnyje bus pateikti patarimai, kaip planuoti, sodinti ir prižiūrėti Kalizija sodą.

Sodo Kalizija planavimas

Planuodami sukurti Kalizija sodą, apsvarstykite šiuos veiksmus:

Vietos nustatymas

Jūsų Kalizija sodo vieta turi turėti pakankamai saulės šviesos ir drėgmės. Reikalingas saulės šviesos kiekis priklauso nuo pasirinktų augalų rūšies. Pavyzdžiui, kai kurie krepšinio augalai renkasi visą saulę, o kiti gerai auga daliniame pavėsyje. Apsvarstykite galimybę naudoti į pietus nukreiptą sieną arba balkoną, kad visą dieną gautumėte kuo daugiau saulės šviesos.

Ploto išvalymas sodinimui

Nustatę savo Kalizija sodo vietą, būtinai pašalinkite visas kliūtis, pvz., piktžoles ar žolę. Tai užtikrins sėkmingą jūsų krepšelio augalų augimą.

Tinkamo augalo tipo pasirinkimas

Graikinis riešutmedis Kalizija pasirinkimas gali būti didžiulis, nes yra didžiulis pasirinkimas. Būtinai ištirkite konkrečius krepšinio augalų tipus, kurie klesti jūsų regione ir klimate. Be to, pasirinkite augalus, kurie atitinka jūsų asmenines spalvas, tekstūrą ir dydį.

Prekių ir dirvožemio pirkimas

Po to įsigykite reikmenų, pvz., krepšelių, sodinukų, dirvožemio, komposto ir, jei reikia, trąšų. Vietinėje sodininkystės parduotuvėje ar medelyne galite nurodyti, kokias medžiagas geriausia naudoti, kad jūsų augalai klestėtų.

Dirvos paruošimas sodinimui

Kai turėsite tinkamo tipo dirvą ir atsargas, sumaišykite dirvą pagal pateiktas instrukcijas. Jei dirvožemis yra per drėgnas arba per sausas, tai gali sukelti netinkamą drenažą, pažeisti šaknis ir prastą jūsų krepšelio augalų augimą.

Sėklinių augalų sodinimas ir priežiūra

Dabar, kai paruošėte plotą ir įsigijote reikiamų atsargų, laikas pradėti sodinti savo krepšelio augalus:

Sodinimas ir tarpas

Pirmiausia užpildykite konteinerius ar krepšelius aukštos kokybės dirvožemiu, palikdami kelis centimetrus viršuje, kad būtų mulčias ir papildomai sulaikytų vandenį. Po to atsargiai padėkite krepšelio augalus į jiems skirtas vietas. Dėl didelių konteinerių ar kelių konteinerių gali reikėti atitinkamai išdėstyti savo krepšelio augalus.

Laistymas

Reguliariai laistykite savo krepšelį, kad visa žemė būtų drėgna, bet neužmirkusi. Paprastai naujai pasodintus augalus laistykite kas dvi dienas, o įsisenėjusius – kas savaitę. Stebėkite, ar dirvožemyje nėra kenkėjų ar ligų požymių, nes tai gali turėti įtakos tam, kaip dažnai jūsų krepšelio augalus reikia laistyti.

Tręšimas

Priklausomai nuo jūsų sodo dirvožemio tipo, jūsų krepšelio augalus gali reikėti tręšti. Prieš tręšdami veją, būtinai laikykitės instrukcijų ir tręškite tik tada, kai reikia. Be to, augalus laikykite vazonuose atskirai nuo vejos / sodo lysvių, kad išvengtumėte augalų pertręšimo ir žalos.

Apkarpymas

Genėjimas yra svarbus norint valdyti krepšelio augalų augimą ir tankumą. Reguliarus genėjimas leidžia augalui nukreipti savo energiją tam, kad augintų daugiau gėlių, o ne lapiją. Lengvai genėkite anksti pavasarį, praėjus didžiajai žiemos daliai.

Kova su kenkėjais ir ligomis

Be tinkamos priežiūros, svarbu stebėti, ar krepšeliuose augaluose nėra galimų vabzdžių ir ligų. Natūralios priemonės, pvz., naudingų kenkėjų išleidimas arba užkrėstų augalų identifikavimas ir jų pašalinimas iš sodo, gali padėti kovoti su kenkėjais ir ligomis. Jei natūralios priemonės nepadeda, galima naudoti ir cheminį apdorojimą.

Išvada

Norint užsitikrinti sėkmę, norint auginti Kalizija sodą, reikia imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Pradėkite nustatydami geriausią sodo vietą pagal saulės spindulių ir drėgmės lygį, pašalindami visas kliūtis ir pasirinkdami tinkamą augalų tipą. Prieš sodindami ir prižiūrėdami kiekvieną Kalizija, leiskite dirvožemiui pailsėti. Galiausiai, saugokitės kenkėjų ir ligų ir imkitės tinkamų veiksmų. Tinkamai paruošus ir prižiūrint, jūsų Kalizija sodas klestės ir suteiks grožio bei tekstūros jūsų lauko zonoms.