Kaip prižiūrėti „ Kaulenis “ – patarimai sodininkams

Kaip prižiūrėti „ Kaulenis “ – patarimai sodininkams

Kaulenis (Cotoneaster horizontalis) yra grakštus ir mažai augantis krūmas, kuris gali būti naudojamas daugelyje kraštovaizdžio projektų. Šie visžaliai augalai yra pritaikomi prie daugelio tipų dirvožemio ir šviesos sąlygų, todėl yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas pradedančiajam sodininkui, norinčiam pradėti sodinti. Tinkamai prižiūrint, „ Kaulenis “ džiugins daugelį metų dėl unikalaus augimo modelio, mažų baltų gėlių ir ryškiai raudonų uogų.

Įvadas į Kaulenis

Kaulenis yra lapuočių krūmas, kilęs iš Šiaurės Europos ir Azijos. Paprastai užauga iki 1 metro aukščio ir išsiskleidžia 2–3 metrų pločio. Jo šakos grakščiai išlinksta ir suaugusios sudaro tankų kauburėlį. Lapija yra tamsiai žalia ir blizgios spalvos, o vasaros pradžioje skleidžia mažas baltas gėles. Vasaros pabaigoje jo ryškiai raudonų uogų sankaupos pritraukia į sodą paukščius ir kitus laukinius gyvūnus.

Kaulenis priežiūros veiksmų apžvalga

Planuodami sodinti Kaulenis savo sode, turėtumėte apsvarstyti keletą žingsnių. Pirmiausia suplanuokite, kur dėsite naują krūmą. Tinkamai paruoškite dirvą, kad suteiktumėte savo Kaulenis geriausią galimybę išgyventi. Sodinimui pasirinkite tinkamą vazoną, sėklas ar sodinukus. Atminkite, kad Kaulenis reikia reguliariai laistyti, pakankamai saulės šviesos ir retkarčiais genėti bei tręšti, kad jis būtų sveikas. Galiausiai, saugokitės kenkėjų ir imkitės atitinkamų priemonių, kad išvengtumėte kenkėjų užkrėtimo.

Sodinimo zonos planavimas

Kai ieškote puikios vietos pasodinti savo Kaulenis, pasirinkite gerai nusausintą vietą su pilna saulės ar dalinio pavėsio. Jei įmanoma, pasirinkite vietą, kuri yra apsaugota nuo stipraus vėjo. Tai padės apsaugoti gležnas šakas nuo pažeidimų.

Siekiant užtikrinti sėkmingą augimą, taip pat būtina paruošti dirvą prieš sodinimą. Grėbliu suskaidykite didelius gumulus ir pašalinkite piktžoles. Jei reikia, pridėkite komposto arba gerai supuvusio mėšlo, kad gautumėte papildomų maistinių medžiagų. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra bent 40 cm gylio, kad būtų optimalus šaknų augimas.

Sodinimas

Pradedantieji gali norėti įsigyti išaugintus sodinukus iš darželio ar internetinės parduotuvės, o ne auginti iš sėklų. Galite rinkti sodinukus į vidutinius arba didelius vazonus. Prieš sodindami, pradėkite 10 minučių pamirkydami vazoną arba šaknis vandenyje, kad užtikrintumėte geriausią dirvožemio ir šaknų kontaktą. Rankine mentele ar kastuvu iškaskite maždaug dvigubai didesnę duobę nei puodas. Įdėkite augalą į duobutę taip, kad šaknies rutulio viršus būtų lygus dirvožemio paviršiui. Užpildykite skylę atgal ir sutvirtinkite dirvą aplink augalo pagrindą. Po pasodinimo gerai laistykite, kad dirva nusistovėtų aplink šaknis.

Priežiūra vandeniu ir saulės spinduliais

Jūsų Kaulenis reikia reguliariai laistyti, kad sėkmingai augtų. Reguliariai tikrinkite dirvą ir įsitikinkite, kad ji išlieka drėgna, bet neužmirkusi. Būtinai laistykite giliai, kad paskatintumėte stiprų šaknų augimą. Dauguma kotonų mėgsta pilną saulę, tačiau gali toleruoti ir dalinį pavėsį. Dėl per daug šešėlio stiebai ir lapai gali tapti kojomis ir sumažėti žydėjimas bei vaisiai. Jei abejojate, klystate dėl daugiau saulės, o ne mažiau.

Apkarpymas

Norint išlaikyti formą ir dydį, rekomenduojama genėti. Vasarą nugenėkite ilgų ūglių galiukus, kad paskatintumėte krūmyniškumą ir sumažintumėte jų dydį. Pašalinkite negyvą medieną ir sergančius ar pažeistus ūglius bet kuriuo metų laiku. Kai tik įmanoma, išlaikykite tolygią bendrą formą.

Tręšimas

„Kaulenis naudinga tręšti kartą per metus. Naudokite lėtai atpalaiduojančias trąšas, specialiai sukurtas naudoti tokiems krūmams kaip šis. Vadovaukitės instrukcijomis ant pakuotės, atsižvelgdami į jūsų konkretų dirvožemio tipą. Paprastai tariant, lengvai išbarstykite pakankamai trąšų, kad apsemtų maždaug 30 cm skersmens apskritimą aplink kiekvieno augalo pagrindą. Po naudojimo gerai laistykite, kad trąšos ištirptų dirvožemyje.

Kenkėjų kontrolė

Atidžiai stebėkite, ar nėra kenkėjų, pvz., amarų ir miltų, užkrėtimo požymių. Jei pastebėsite kokių nors problemų, augalui apdoroti naudokite insekticidinį muilo tirpalą. Purškite visą augalą, įskaitant apatines lapų puses, kol tirpalas pradės lašėti. Kartokite kas kelias dienas arba prireikus, kol problema bus suvaldyta.

Pabaigai

Atlikę šiuos „ Kaulenis“ priežiūros veiksmus, būsite apdovanoti gražiais žalumynais, kvapniais žiedais ir ryškiai raudonais vaisiais. Jei manote, kad kuri nors iš užduočių yra per sunki arba atima daug laiko, nedvejodami kreipkitės į profesionalų patarimą. Turint reikiamų žinių ir pastangų, jūsų Kaulenis klestės ir suteiks grožio jūsų sodui.