Kiškio uodegėlės yra dekoratyvinė žolė, kuri kiekvienam sodui suteikia unikalios išvaizdos. Šios rūšies žolei labiau patinka saulėtas, šiltas klimatas ir jai reikalinga gerai nusausina dirva, todėl gali reikėti šiek tiek planuoti, kad ji tinkamai augtų. Šiame straipsnyje bus aprašyti veiksmai, kurių reikia imtis planuojant ir prižiūrint Kiškio uodegėlės savo sode.
Turinys
Kiškio uodegėlės planavimas
Planuojant sodinti Kiškio uodegėlės, reikia atsižvelgti į kelis svarbius veiksnius: nustatyti Graikinis riešutmedis sodinimo vietą, pasirinkti tinkamą dirvožemio mišinį, žinoti, kada sodinti, ir suprasti, kiek saulės šviesos reikia.
Pirmas žingsnis siekiant sėkmingo sodinimo yra rasti plotą, kuriame būtų pilna tiesioginių saulės spindulių – idealiu atveju plotą, kuriame žolė gaus saulės šviesos 6–8 valandas per dieną. Be to, įsitikinkite, kad dirvožemis turi gerą drenažą. Jei savo sode neturite gerai nusausinančių dirvožemių, galite įmaišyti 50% statybinio smėlio arba daržo smėliukų, kol dirva laisvai nusausins. Kitas žingsnis – nuspręsti, kada sodinti. Vietovėse, kuriose klimatas šiltesnis, Kiškio uodegėlės reikia sodinti vėlyvą pavasarį arba ankstyvą rudenį. Sodinant pasirūpinkite, kad tarp augalų būtų 18–24 cm atstumas.
Priežiūros instrukcijos
Sėkmingai pasodinus savo Kiškio uodegėlės, būtina nuolatinė priežiūra, kad ji atrodytų sveika ir gyvybinga. Laistyti reikėtų nestipriai ir retai – apie 0,5 cm vandens kas dvi savaites. Be to, genėjimas turėtų būti atliekamas tiek vėlyvą pavasarį, tiek vasaros viduryje, kad žolė išlaikytų formą ir paskatintų naują augimą. Nors pasodinus papildomų trąšų nereikia, du kartus per metus tręšiant 5-10-5 trąšomis po 20 g vienam kvadratiniam metrui gali paskatinti augimą. Galiausiai, jei piktžolės tampa problema, nedelsdami su jomis susitvarkykite, nes jos konkuruos su žole dėl maistinių medžiagų ir drėgmės.
Pabaigai
Kiškio uodegėlės auginimas ir priežiūra neturi būti sudėtinga, jei laikysitės anksčiau pateiktų nurodymų. Įsitikinę, kad jis yra pasodintas saulėtoje vietoje su geru drenažu, retkarčiais laistomas ir apsaugotas nuo piktžolių, savo sode galėsite mėgautis nuostabiu jo išvaizda. Be to, ši žolė puikiai atlaiko sausrą, todėl yra puikus pasirinkimas daugelio tipų sodams.
Ištekliai
Toliau pateikiamos nuorodos į naudingas svetaines ir knygas apie Kiškio uodegėlės:
– <a href=" https://www.rhs.org.uk/advice/profile?pid=295 „>RHS: kaip auginti Hakonechloa macra
– <a href=" https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/foliage/hakonechloa/caring-for-japanese-forest-grass.htm „>Sodininkystės išmanymas: Hakonechloa priežiūra – Japoniško miško žolės priežiūra
– <a href=" https://planthaven.com/plants/1434-hakonechloa-macra-aureola-japanese-forest-grass „>Augalų ieškiklis – Hakonechloa macra ‘Aureola’ (japoniška miško žolė)