Kaip sodinti ir prižiūrėti Kobėja savo sode

Kaip sodinti ir prižiūrėti Kobėja savo sode


Dėl gražių tamsiai žalių lapų ir plonų stiebų Kobėja puikiai papildys bet kurį sodą. Tinkamai pasodinus ir prižiūrint, šis amžinai žaliuojantis vynmedis gali suteikti spalvą ir tekstūrą ištisus metus, nes prilimpa prie sienų, pavėsinių ar kitų konstrukcijų. Šiame straipsnyje aptarsime Kobėja sodinimo ir priežiūros pagrindus.

Kas yra Kobėja?

Kobėja, dar vadinama mergalių plaukais, yra visžalis alpinistas, priklausantis Adiantum šeimai. Jis turi mažus, blizgančius, odinius lapus, kurie suteikia gražų blizgesį. Vynmedžiai greitai auga, todėl juos galima treniruoti ant sienų, grotelių ir kitų konstrukcijų.

Kodėl savo sodui verta rinktis Kobėja ?

Yra daug priežasčių sodinti Kobėja savo sode. Tai ne tik suteikia jūsų kraštovaizdžiui spalvų ir tekstūros, bet ir yra puikus natūralus būdas uždengti tvoras ir sienas. Kadangi Kobėja yra visžalės, jos puikiai tinka suteikti pavėsį karštomis vasaromis ir suteikti gyvybės jūsų žiemos sodams.

Kobėja sodinimas

Tinkamos vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi, kur sodinti Mexicanivy, įsitikinkite, kad rinkitės tokią vietą, kurioje yra visapusiškai saulė, bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių kiekvieną dieną. Jis taip pat turėtų būti apsaugotas nuo stipraus vėjo, kad jis per greitai neišdžiūtų. Jei planuojate treniruoti Gebenė ant sienos, įsitikinkite, kad toje vietoje nėra kliūčių, pvz., medžių šakų.

Dirvos paruošimas

Geriausias Mexicanivy dirvožemis yra toks, kuriame gausu organinių medžiagų ir kuris gerai nusausintas. Jei turite smėlėtą dirvą, įmaišykite komposto arba vazonų dirvožemio, kad pagerintumėte drenažą. Kad paskatintumėte sveiką augimą, ruošdami dirvą naudokite trąšas.

Gebenė sodinimas

Pasodinkite Kobėja švelnią ir debesuotą dieną. Iškaskite maždaug 8 colių (20 cm) gylio ir pakankamai pločio skylę šaknims. Įdėkite Gebenė į skylę ir užpildykite tarpą aplink ją dirvožemiu. Įsitikinkite, kad žemė turi būti šiek tiek drėgna, kol vynmedžiai pradės šaknis.

Kobėja priežiūra

Laistymas

Nors jaunus Kobėja augalus reikia dažnai laistyti, jie nemėgsta šlapių kojų. Todėl prieš vėl laistydami laistykite giliai ir leiskite žemei išdžiūti. Gebenė reikia mažiau vandens ir netgi gali išgyventi sausros laikotarpius. Tačiau atšiauriomis žiemomis retkarčiais laistykite, kad augalai būtų sveiki.

Tręšimas

Tręškite Kobėja kartą per mėnesį per pirmąjį auginimo sezoną. Naudokite bendrosios paskirties trąšas, kaip nurodyta ant pakuotės. Po pirmųjų metų tręšti du kartus per metus; vieną kartą pavasarį ir vėl vasarą.

Genėjimas ir priežiūra

Norėdami, kad Kobėja atrodytų tvarkingos, genėkite jas reguliariai. Ankstyvą pavasarį nugenėkite nudžiūvusius ar peraugusius stiebus. Likusią metų dalį reguliariai karpykite ilgus stiebus, kad išlaikytumėte dydį ir formą. Kad augimas būtų intensyvesnis, nupjaukite šoninius ūglius ir pašalinkite susivėlusius vynmedžius.

Dažni kenkėjai ir ligos

Kenkėjų ir ligų nustatymas

Kobėja paprastai yra atsparios kenkėjams ir ligoms. Tačiau saugokitės amarų, miltų, žvynuotų vabzdžių ir sraigių. Šie kenkėjai gali pakenkti žalumynams. Rudos dėmės gali rodyti grybelinę infekciją, o geltoni lapai gali reikšti maistinių medžiagų trūkumą.

Kova su kenkėjais ir ligomis

Jei yra kenkėjų, naudokite insekticidinį muilą, kad atsikratytumėte nepageidaujamų lankytojų. Dėl grybelinių ligų purkšti fungicidu. Kad apsisaugotumėte nuo infekcijų ateityje, neperpildykite augalų ir suteikite jiems daug oro cirkuliacijos.

Pabaigai

Kaip matote, sodinti ir prižiūrėti Kobėja gali būti naudinga ir lengva. Šis vynmedis ne tik mažai prižiūrimas, bet ir atsparus sausrai bei atsparus vėjui, todėl Graikinis riešutmedis tinka atvirose vietose. Be to, Kobėja yra stebėtinai įperkamos ir prieinamos darželiuose visoje šalyje. Taigi, jei norite, kad jūsų sodas būtų įdomus ištisus metus, kodėl gi nepabandžius pasodinti Kobėja?