Ledeburija auginimas savo sode: sėkmės patarimai ir gudrybės!

Ledeburija auginimas savo sode: sėkmės patarimai ir gudrybės!

Ledeburija (Scylė siberica) yra graži, pavasarį žydinti svogūnėlis, kurio ploni stiebai pasižymi švelniais mėlynais žvaigždės formos žiedais. Dėl savo gražios spalvos ir lengvos priežiūros, Ledeburija yra puikus pasirinkimas norint į savo sodą įtraukti akį traukiančio grožio.

Teisingos vietos pasirinkimas

Siekiant užtikrinti, kad jūsų Ledeburija klestėtų, svarbu pasirinkti tinkamą vietą, kurioje jie galėtų gauti pakankamai saulės šviesos ir tinkamai apsaugoti nuo atšiaurių žiemos vėjų. Jie gerai auga saulėtoje arba dalinėje saulėje, tačiau sausringu laikotarpiu, pasodinus saulėje, reikės daugiau laistyti. Geriausia juos sodinti vasaros pabaigoje arba rudenį 7–15 cm gyliu ir 10–20 cm atstumu vienas nuo kito, kad būtų pakankamai vietos augimui.

Ledeburija

Norėdami paruošti dirvą Ledeburija sodinti, supurenkite ją kastuvu arba armatūra ir įmaišykite komposto arba velėnos mėšlo. Tada prieš sodindami būtinai palaistykite vietą, kad svogūnėliai nepatektų į per drėgną dirvą. Sodinant, maždaug 15 cm atstumu vienas nuo kito sudėkite 3–5 svogūnėlių grupes, smailia puse į viršų, o šaknimis žemyn. Svogūnelius lengvai uždenkite žeme ir švelniai sutvirtinkite. Vėlesnė priežiūra apima mulčiavimą žievės drožlėmis arba durpių samanomis, kurios padeda išlaikyti žemę drėgną ir stabdo piktžolių atsiradimą.

Ledeburija priežiūra

Ledeburija , svarbu, kad dirvožemio temperatūra būtų 12–18 °C. Laistykite reguliariai, vengdami perlaistyti (turėtų pakakti kartą per 2 savaites). Tręšimui naudokite universalų skystą pašarą ankstyvą pavasarį, kai tik pradeda dygti gėlių galvutės. Būkite atsargūs ir neperkraukite trąšų, nes tai padidina ligų riziką.

Kova su kenkėjais ir ligomis

Kenkėjai ir ligos gali labai pakenkti Ledeburija , todėl svarbu būti budriems. Kad išvengtumėte kenkėjų užkrėtimo, taikykite ekologiškas kenkėjų kontrolės priemones, pavyzdžiui, paleiskite boružes į sodą. Dažni ligos požymiai yra lapų spalvos pasikeitimas, vytimas ir sulėtėjęs augimas. Jei pastebėjote bet kurį iš šių požymių, pašalinkite paveiktus augalus ir išmeskite.

Pabaigai

Ledeburija yra stulbinantis sodo priedas, siūlantis paprastus priežiūros ir priežiūros reikalavimus. Pasirinkę tinkamą vietą ir tinkamai pasirūpinę, kasmet galėsite mėgautis šiais žavingais žydėjimais savo sode.