Kaip sodinti ir prižiūrėti Lelija gėles savo sode

Kaip sodinti ir prižiūrėti Lelija gėles savo sode

Lelijos yra gražios gėlės, kurias galima auginti viso pasaulio soduose. Jų yra įvairių spalvų, formų ir dydžių, todėl jie puikiai papildys bet kurį sodą. Nors gali atrodyti, kad jas auginti ir prižiūrėti bauginančiai, pasodintas Lelija gėles gana lengva prižiūrėti. Jei norite savo sodui suteikti šiek tiek spalvų, štai viskas, ką reikia žinoti apie Lelija gėlių sodinimą ir priežiūrą.

Lelija (Lilium) yra žydinčių augalų gentis, išauganti iš svogūnėlių. Gėlė turi šešis žiedlapius, išdėstytus aplink jos centrą išorėje. Jo spalvos svyruoja nuo baltos iki Gvazdikas iki geltonos, kai kurios rūšys netgi turi dvi ar tris spalvas ant to paties žiedlapio! Dėl Lelija žiedo grožio ji populiari tiek komerciniuose, tiek namų soduose.

Pagrindinis lelijų auginimo sode pranašumas yra mažas jų priežiūros poreikis. Reguliariai laistant ir tręšiant, šios gėlės gali žydėti ištisus mėnesius. Ir, kaip ir bet kurių kitų žydinčių augalų atveju, nėra nieko panašaus į jausmą, kai matai savo sode žydinčias savo lelijas.

Pasiruošimas

Dirvožemis, kuriame pasirinksite sodinti lelijas, turi būti gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus (pH 6,5–7). Jei jūsų dirvožemis nėra pakankamai rūgštus, naudokite sieros drožles arba amonio sulfatą, kad dirvožemio pH būtų tinkamesnis. Taip pat svarbu pasirinkti vietą, kuri gausiai apšviesta saulės, bet vis tiek apsaugota nuo stipraus vėjo.

Renkdamiesi konteinerį lelijų sodinimui, rinkitės 12–20 centimetrų skersmens vazoną su daugybe drenažo angų. Būtinai naudokite kokybišką vazonų dirvą su organinėmis medžiagomis, pvz., kompostu arba durpių samanomis.

Sodinimas

Yra du lelijų sodinimo būdai: svogūnėlių sodinimas ir sodinimas žemėje.

Svogūnėlių sodinimas

Jei norite pasodinti Lelija svogūnėlį, pirmiausia pamirkykite jį vandenyje per naktį. Taip oda suminkštės ir bus lengviau įterpti į dirvą. Išmirkę paruoškite vazonų mišinį, į vazoninės žemės maišelį įberdami kelias saujas trąšų.

Užpildykite talpyklą šiuo mišiniu, palikdami viršuje 5 centimetrus vietos. Padėkite Lelija svogūnėlį ant žemės paviršiaus ir švelniai paspauskite. Uždenkite svogūnėlį 2 centimetrais dirvožemio ir lengvai laistykite. Padėkite indą saulėtoje vietoje ir reguliariai laistykite.

Apželdinimas žemėje

Norėdami pasodinti Lelija į žemę, pradėkite iškasdami duobę, kuri yra dvigubai platesnė ir gilesnė nei lelijos šaknies rutulys. Į dirvą įpilkite šiek tiek komposto, kad sukurtumėte maistinių medžiagų turtingą lovą. Įdėkite Lelija į duobutę ir uždenkite žeme, tvirtai ją nuglausdami. Naujai pasodintą Lelija nedelsdami, o tada periodiškai, kai dirva išdžiūsta.

Laistymas ir priežiūra

Pasodinus lelijas reikia laistyti kasdien, kol įsitvirtins jų šaknys. Prižiūrėdami savo lelijas, taip pat svarbu jas tręšti kas kelias savaites. Naudokite subalansuotas trąšas su azotu, fosforu ir kaliu ir tręškite pagal pakuotės instrukcijas.

Negyvusių gėlių genėjimas paskatins jų augimą. Be to, apsaugokite nuo kenkėjų, tokių kaip amarai ir šliužai, pašalindami visus sergančius lapus ir pabarstydami diatomito žemę aplink augalo pagrindą.

Priežiūra žiemos laikotarpiu

Šalto klimato sąlygomis lelijų uždengimas ir dirvos mulčiavimas aplink jas padeda apsaugoti jas žiemos mėnesiais. Mulčiavimas taip pat padeda išlaikyti pastovų drėgmės lygį ir išlaikyti šaknis šiltas. Vazonines lelijas perkelkite į patalpą prieš prasidedant pirmosioms šalnoms ir padėkite šviesioje vietoje, kur būtų netiesioginiai saulės spinduliai.

Pabaigai

Tik šiek tiek pasiruošę, pasodinę ir prižiūrėję, galėsite mėgautis nuostabiais Lelija žiedais savo sode ateinančius mėnesius. Nepamirškite reguliariai laistyti, tręšti kas kelias savaites ir nugenėti negyvus augalus, kad lelijos būtų sveikos, gyvybingos. Šaltesniais mėnesiais augalus uždenkite ir dirvą mulčiuokite, kad apsaugotumėte nuo šalčio. Tinkamai prižiūrint, jūsų lelijos apdovanos jus vešliais, spalvingais žiedais ištisus metus.