Kaip sodinti ir Lendrūnas savo sode

Kaip sodinti ir Lendrūnas savo sode

Lendrūnas yra dekoratyvinės žolės rūšis, kuri suteikia sodams unikalios tekstūros ir spalvos. Jo tankūs gumulėliai ir vertikalūs peiliukai sukuria nuostabų foną ir suteikia privatumo, kai auginami dideliuose gumuluose. Laikydamiesi tinkamų sodinimo ir priežiūros instrukcijų, šie gražūs augalai jūsų sode greitai išaugs.

Lendrūnas (Calamagrostis x acutiflora) yra vėsaus sezono dekoratyvinė žolė, kuri nuo liepos iki rugsėjo duoda patrauklius plunksninius plunksnus. Lapai yra ploni ir plokšti, paprastai 1–2 pėdų ilgio, o spalvos svyruoja nuo žalios iki pilkšvai mėlynos. Ši žolė geriausiai auga saulėje iki dalinio pavėsio, o geriausia drėgna, gerai nusausinta dirva.

Privalumai sode

Lendrūnas sodui suteikia daug naudos. Tai sukuria patrauklią tekstūrą ir kraštovaizdžio judėjimą, puikiai tinka gėlių lovoms ir kraštams suteikti dimensijos. Užaugęs nuo 2 iki 5 pėdų aukščio, didesniuose soduose jis gali šiek tiek apsisaugoti arba apsaugoti nuo vėjo. Galiausiai, šią žolę lengva prižiūrėti ir pasodinus ją nereikia daug prižiūrėti.

Sodinimas ir priežiūra

Sodydami Lendrūnas, rinkdamiesi vietą, būtinai atsižvelkite į jos dydį. Norėsite suteikti jam daug vietos augti ir pakankamai erdvės išsiskirstyti. Geras pasirinkimas yra saulėta vieta, kurioje daug oro cirkuliuoja šalia kitų augalų.

Jei norite geriausių rezultatų, rinkitės sveikas sėklas ir dirvą. Sėklų kokybei ir daigumui gali turėti įtakos amžius, todėl įsigykite šviežią sėklą iš patikimo šaltinio. Naudokite žemę, kurios pH yra nuo 6,0 iki 7,5, ir stenkitės vengti smėlėtų dirvožemių, kurių derlingumas yra prastas.

Norėdami paruošti dirvą sodinimui, išvalykite visas šiukšles ir sulaužykite visus didelius gumulėlius. Prieš sėjant sėklas būtinai išgrėbkite plotą, kad jis būtų išlygintas. Tada lengvai išbarstykite sėklas po plotą, palikdami bent 8 colius tarp kiekvienos grupės. Tvirtai įspauskite juos į viršutinį dirvožemio sluoksnį ir laistykite, kol paviršius sušlaps.

Naujai pasodintą žolę laistykite kasdien, o po pirmųjų dviejų savaičių reguliariai. Subrendusius augalus laistykite kas kelias dienas karštu oru ir venkite perlaistyti. Taip pat svarbu kontroliuoti piktžoles, nes konkurencija gali sulėtinti augimą. Pabandykite aplink žolę mulčiuoti, kad sumažintumėte piktžolių augimą ir išlaikytumėte drėgmę.

Tręškite Lendrūnas du kartus per metus – vieną kartą pavasarį ir vieną kartą vasaros pabaigoje. Naudokite subalansuotas trąšas, pažymėtas specialiai žolei. Išbarstykite nuo 0,2–0,45 kg šių trąšų 100 kvadratinių pėdų (9 m2) visame žemės plote. Be tręšimo, mulčiavimas aplink augalus padeda apsaugoti plotą nuo piktžolių ir padeda izoliuoti šaknis nuo ekstremalių temperatūrų žiemos mėnesiais.

Lendrūnas genėjimo, kirpimo ir pjovimo gairės skiriasi priklausomai nuo augalo dydžio ir jo naudojimo sode. Mažesniuose soduose ir konteineriuose kasmet ankstyvą pavasarį nupjaukite lapiją iki 6 colių (15 cm) aukščio. Pavasarį stiebus taip pat reikia nugenėti iki maždaug 6 colių virš žemės. Jei gyvatvorei ar širmui naudojama Lendrūnas , palaukite iki pavasario vidurio, kad ją nugenėtumėte. Pjaudami nustatykite aukščiausią vejapjovės ašmenų aukštį.

Pabaigai

Lendrūnas yra puikus pasirinkimas norint suteikti sodui įdomybės ir tekstūros. Tinkamai pasodinus ir prižiūrint, šie įdomūs augalai grakščiai siūbuoja vėjyje ir suteiks gyvybės bet kuriai lauko erdvei. Nepamirškite pasirinkti tinkamos vietos, sodinkite sodinukus į maistingą dirvą, reguliariai tvarkykite piktžoles, laistykite ir mėgaukitės šių gležnų žolių grožiu.

Apibendrinant galima pasakyti, kad Lendrūnas gali puikiai papildyti jūsų sodą, jei bus skiriamas reikiamas dėmesys ir priežiūra. Vadovaudamiesi čia pateiktais patarimais, galite užtikrinti, kad jūsų sodas išliks vešlus ir gyvybingas visą sezoną. Norėdami gauti daugiau informacijos apie Lendrūnas sodinimą ir priežiūrą, kreipkitės į vietinį sodo centrą arba ieškokite internetinių sodininkystės išteklių.