Kaip Leukoja žiemos stebuklų šaliai savo sode

Kaip Leukoja žiemos stebuklų šaliai savo sode

Leukoja arba Leucojum aestivum yra gražios varpelio formos baltos gėlės, kilusios iš Vidurio Europos ir žydinčios ankstyvą pavasarį. Šie subtilūs žiedai gali suteikti nepakartojamo grožio ir žavesio kiekvienam sodui, o šaltais mėnesiais suteiks žiemišką išvaizdą. Leukoja auginimas yra paprastas ir nereikalauja daug priežiūros, todėl jie Graikinis riešutmedis tinka pradedantiesiems ir ekspertams. Perskaitykite patarimus, kaip sodinti ir prižiūrėti šiuos mažai priežiūros reikalaujančius daugiamečius augalus.

A. Leukoja apibrėžimas
Leukoja, dar žinomos kaip Leucojum aestivum, yra graži varpelio formos balta gėlė, kilusi iš Vidurio Europos, žydi nuo žiemos pabaigos iki ankstyvo pavasario. Jie turi žalias žymes ant kiekvieno žiedlapio ir šešis ilgus žalius taurėlapius prie gėlės pagrindo. Pagrindinis augalo stiebas turi į juosteles panašius lapus su plonais stiebais, pritvirtintais prie mažų svogūnėlių.

B. Leukoja apžvalga ir kodėl jos puikiai papildo bet kurį sodą
Leukoja yra populiarios dėl savo unikalios formos ir spalvos, todėl jos puikiai papildo bet kurį sodą. Jie gamina abiejų baltų atspalvių gėles ir suteikia bet kokiam kraštovaizdžiui žiemišką pojūtį. Jie yra gana atsparūs, auga daugelyje klimato ir dirvožemio sąlygų, todėl juos lengva pasirinkti naujiems ar patyrusiems sodininkams. Be to, Leukoja yra mažai priežiūros reikalaujantys augalai.

Leukoja sodinimas

A. Tinkamos vietos pasirinkimas
1. Atsižvelkite į aplinkinius augalus, saulės šviesos kiekį ir dirvožemio kokybę
Renkantis, kur sodinti Leukoja, apsvarstykite, kokios aplinkos reikia augalui klestėti. Leukoja mėgsta pilną saulę, tačiau gali toleruoti tam tikrą pavėsį ir joms reikia drėgnos, gerai nusausinančios dirvos su daugybe organinių medžiagų. Be to, atkreipkite dėmesį į kitus netoliese esančius augalus, nes Leukoja nemėgsta pernelyg drėgnų vietų ir neturėtų būti sodinamos per arti aukštesnių augalų, kurie gali užstoti saulės šviesą.

  1. Daugių kasimas ir paruošimas sodinimui
    Kastuvu arba sodo kastuvu iškaskite maždaug 15 cm (6 colių) pločio ir 10 cm (4 colių) gylio skyles. Įsitikinkite, kad kiekviena skylė yra maždaug 30 cm (12 colių) atstumu viena nuo kitos ir, jei reikia, padarykite skyles gilesnes, kad plotis išliktų vienodas. Kad augalai turėtų pakankamai vietos augti, į dirvą įmaišykite didelį kiekį komposto ir sulaužykite visus didelius nešvarumus. Prieš sodindami būtinai pašalinkite visas piktžoles ar šiukšles.

B. Pasodinkite savo Leukoja
1. Kada geriausias metų laikas jas sodinti
Geriausias laikas sodinti Leukoja yra rudens pradžioje, kai orai pradeda vėsti. Tai suteikia jiems pakankamai laiko įsitvirtinti ir išvystyti šaknis, kad kitą pavasarį laiku žydėtų. Tačiau Leukoja dar galima sodinti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį.

  1. Kaip saugiai perkelti ir įdėti į dirvą
    Norėdami atsargiai perkelti Snowflake svogūnėlius, rankomis švelniai išimkite juos iš talpyklos, nepažeisdami šaknies kamuoliuko. Įdėkite svogūnėlius į paruoštas skylutes, o šaknis užberkite žeme. Jei kartu sodinate kelias Leukoja , palikite maždaug 15 cm (6 colių) tarpo tarp jų.

  2. Šaknų pridengimas
    Švelniai uždenkite šaknų sistemą žeme ir švelniai paspauskite, kad sutankintumėte. Kruopščiai laistykite vietą, kol dirva bus drėgna, bet neįmirkusi. Kai baigsite, aplink augalus uždėkite mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę ir išvengtumėte piktžolių dygimo.

C. Rūpinkitės savo Leukoja
1. Leukoja laistymas
Leukoja mėgsta drėgną dirvą, bet nemėgsta sėdėti vandenyje, todėl svarbu neperlaistyti. Vasaros mėnesiais paprastai rekomenduojama juos laistyti kas dvi ar tris dienas. Žiemos mėnesiais tai gali tekti daryti tik kartą per savaitę. Žinokite orų prognozę ir, jei tikimasi lietaus, nelaistykite.

  1. Tręšimas
    Leukoja tręšimas nėra būtinas, tačiau tai gali padėti skatinti augimą ir išlaikyti augalus sveikus. Maždaug kartą per mėnesį auginimo sezono metu Leukoja geros kokybės lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis, kad gautumėte būtinų maistinių medžiagų.

  2. Apkarpymas ir naikinimas
    Leukoja žydėjimui svarbu skatinti nuolatinį žydėjimą ir bendrą snaigių sveikatą. Kai pasirodys išdžiūvęs žiedai, nupjaukite juos ties stiebo pagrindu tiesiai virš kito pumpuro. Apskritai genėti nebūtina, tačiau, jei pageidaujama, galima kontroliuoti dydį arba paskatinti šakojimąsi.

Pabaigai

A. Santrauka, kaip sodinti, prižiūrėti ir džiaugtis Leukoja bet kuriame sode
Leukoja sodinimas yra paprastas ir gali suteikti nepakartojamą žiemos grožį bet kuriam sodui. Pasirinkite vietą, kurioje yra pakankamai saulės spindulių, iškaskite ir paruoškite duobutes sodinti, tada švelniai padėkite svogūnėlius prieš tvirtai uždenkite žeme. Pasodinus ir įsitvirtinus, rūpintis savo Leukoja yra gana paprasta; laistykite reguliariai, atsižvelgiant į sezoną, tręškite kartą per mėnesį ir, jei reikia, žydėkite. Su minimalia priežiūra galite mėgautis šiais subtiliais varpelio formos žydėjimais savo sode visus rudens ir žiemos mėnesius.

B. Ištekliai daugiau informacijos apie Leukoja
Norėdami gauti daugiau informacijos apie Leukoja, kreipkitės į vietinį sodininkystės centrą arba skaitykite tokias knygas kaip „Sodo gėlės: išsamus sodinimo ir sodinimo vadovas; Auginimas“ (Ivan Illich) arba „Gėlių sodininkystė: pagrindinis vadovas pradedantiesiems“, Cathy Bond.