Levisija, taip pat paprastai vadinama „karčiuoju šaknimis“, yra graži daugiametė gėlė, kilusi iš Šiaurės Amerikos. Paprastai auga atvirose pievose, uolėtų kalnų šlaituose ir aukštose dykumose, kur daug saulės spindulių. Levisija pasižymi patraukliu žydėjimu, kuris svyruoja nuo baltos iki ryškių raudonos arba Gvazdikas atspalvių, kurios paprastai pasirodo pavasarį arba vasarą. Šiame vadove rasite viską, ką reikia žinoti apie sėkmingą Levisija!
Turinys
Vieta
Svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti auginant Levisija , yra jos vieta. Nors jis yra visiškai saulėje, per daug tiesioginės šviesos gali nudeginti. Geriausia vengti vietų, kuriose pučia stiprus vėjas, nes tai gali išdžiovinti dirvą ir pakenkti augalams. Graikinis riešutmedis vietoje bus dalinis pavėsis, gerai nusausinantis dirvožemis, o temperatūra nenukrenta žemiau -1 °C (30 °F).
Lovos paruošimas
Prieš sodinant Levisija, pasirinktoje vietoje būtina paruošti dirvą. Dirvožemis turi būti turtingas maistinėmis medžiagomis, todėl į esamą dirvą galite įmaišyti pasenusio komposto ar mėšlo. Graikinis riešutmedis pH lygis yra nuo 6,0 iki 7,5. Galite patikrinti savo dirvožemio pH bet kuriame sodo centre ar internetinėje parduotuvėje įsigiję paprastą dirvožemio tyrimo rinkinį.
Sodinimas
Kai reikia sodinti Levisija, sėklas galite dauginti tiesiai dirvoje arba persodinti įsisenėjusius sodinukus. Jei sodinate sėklas, pasirinkite saulėtą vietą ir pasėkite jas maždaug 3 milimetrų (1/8 colio) gyliu ir 25 centimetrų (10 colių) atstumu vienas nuo kito. Sėklos paprastai sudygsta per 2 savaites. Sodindami daigus, iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už šaknų gumulėlį, ir įdėkite augalą į vidų. Visiškai uždenkite šaknis, bet palikite karūną atvirą. Po pasodinimo gausiai laistykite.
Rūpinimasis Levisija
Pasodinę savo Levisija reguliariai tiekkite vandens, ypač karštais vasaros mėnesiais. Jei natūralių kritulių nepakanka, papildykite laistymu. Ant pagrindo pridėjus storą mulčio sluoksnį, galima išlaikyti tolygų drėgmės lygį ir užkirsti kelią piktžolėms. Vidutiniškai dviejų laistymo seansų per savaitę turėtų pakakti. Kalbant apie trąšas, tai padės universalios lėtai atpalaiduojančios granulės.
Retkarčiais Levisija gali pritraukti kenkėjų, tokių kaip amarai ir erkės. Reguliariai tikrinkite lapus, kad pastebėtumėte nepageidaujamus lankytojus. Ekologiški produktai, tokie kaip neemo aliejus ir insekticidinis muilas, veiksmingai padeda atsikratyti šių kenkėjų. Be to, nudžiūvimas (nužydėjusių gėlių pašalinimas) paskatins tankų lapijos augimą ir užtikrins gausų žydėjimą metai iš metų.
Papildomi augalai
Puikus būdas suteikti Levisija spalvos ir tekstūros – įmaišyti kompanioninius augalus! Įvairūs gvazdikai, Levanda, sibirinės sieninės gėlės ir teptukas yra tik keletas iš daugelio veislių, nuostabiai atrodančių kartu su Levisija. Nepamirškite jų laikyti bent 10 colių atstumu vienas nuo kito, kad jie turėtų pakankamai vietos klestėti.
Problemos
Kaip ir bet kuri kita augalų rūšis, Levisija yra linkusi į tam tikras ligas ir sutrikimus. Miltligė, šaknų puvinys ir lapų dėmėtumas yra dažniausios problemos, su kuriomis galite susidurti. Norėdami jų išvengti, laistydami stenkitės nesudrėkinti žalumynų, tinkamai išskirstyti augalus ir retinti perpildytas lysves. Jei liga pasireiškia, pažeistų lapų genėjimas ir ploto apdorojimas fungicidais gali padėti sumažinti problemą.
Pabaigai
Su tinkama priežiūra ir dėmesys Levisija gali būti labai naudingas. Tai ne tik lengva auginti, bet ir suteikia jūsų sodui ryškių spalvų ir vizualinio įdomumo. Be to, dėl savo žiemos atsparumo tai puikus pasirinkimas šalto klimato sodininkams!