Kaip sukurti liepsnojantį žvaigždžių sodą: išsamus vadovas

Kaip sukurti liepsnojantį žvaigždžių sodą: išsamus vadovas

B. Geriausias laikas sodinti

Liatris (Liatris rūšys) yra gražios ir akį traukiančios gėlės, puikiai papildančios bet kurį sodą. Jie yra įvairių veislių ir suteikia spalvingą žydėjimą vasaros mėnesiais. Šis vadovas padės jums suplanuoti ir sukurti savo sodą „Blazing Star“ ir patars, kaip pasirinkti augalus, sodinti ir prižiūrėti juos.

Blazing star yra daugiametė žolinė gėlė, kilusi iš Šiaurės Amerikos. Liatris gentyje yra apie 40 skirtingų rūšių, kurios skiriasi aukščiu, žiedų forma ir spalva. Dauguma pasiekia 0,3–1,25 m (1–4 pėdų) aukštį. Šie žydintys augalai taip pat žinomi kaip „Gayfeathers“ arba „Button Snakes“ šaknys dėl jų ilgų šaknų, panašių į gyvates.

Liatris auginimo pranašumai apima ryškias spalvas, kurios pritraukia į jūsų sodą drugelius ir kolibrius. Jie nereikalauja priežiūros ir pritaikomi, todėl juos lengva prižiūrėti. Be to, jiems reikia mažai vandens, todėl jie puikiai tinka tiems, kurie gyvena sausesnio klimato sąlygomis.

Suplanuokite savo liepsnojantį žvaigždžių sodą

Prieš pradėdami planuodami savo Blazing Star sodą, turite atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių.

Klimatas ir temperatūra

Pirmasis jūsų žingsnis turėtų būti konkrečių pasirinktų Blazing žvaigždžių rūšių klimato ir temperatūros reikalavimų tyrimas. Paprastai šie augalai mėgsta saulėtas, drėgnas vietas vasaros mėnesiais ir vėsesnę temperatūrą žiemą. Būtinai pasirinkite veislę, kuri tinka jūsų regionui.

Saulės šviesa

Dauguma Blazing žvaigždžių veislių geriausiai klesti saulėje arba daliniame pavėsyje. Būtinai pasirinkite savo sodo plotą, kuris gauna bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną. Taip pat galbūt norėsite pasirinkti vietą, kurioje būtų užuovėja nuo stipraus vėjo.

Dirvožemis

Nuo jūsų dirvožemio tipo ir kokybės priklausys, kaip gerai augs ir žydės jūsų Liatris . Nors jie gali toleruoti daugumą dirvožemių, jie teikia pirmenybę priemolio, drėgno dirvožemio su geru drenažu. Norint pagerinti aeraciją, vaisingumą ir išlaikyti drėgmę, į sunkias dirvas gali tekti pridėti organinių medžiagų, pvz., komposto.

Augalų įvairovės pasirinkimas

Kai nuspręsite dėl savo sodo vietos, laikas pasirinkti tinkamas Blazing star veisles, kurios atitiktų jūsų sodo sąlygas. Yra daug rūšių, įskaitant ‘Alba’, ‘Liatris spicata’ ir ‘Floristan White’. Apsvarstykite, kokių spalvų, dydžių ir formų norėtumėte savo sodui.

Dizaino plano kūrimas

Savo Blazing Star sodo dizaino plano kūrimas yra puikus būdas prieš pradedant sodinti įsivaizduoti, kaip jis atrodys. Nuspręskite, kur norėtumėte dėti kiekvieną veislę, ir nubrėžkite maketą ant popieriaus. Taip pat gali būti naudinga naudoti skaitmeninę piešimo programą planuojant maketą.

Liatris sodinimas ir priežiūra

Dabar, kai pasirinkote ir suplanavote savo Blazing Star sodą, laikas pradėti sodinti.

Sodinimo parinktys

Sėjinukų galite įsigyti iš daigyno arba dauginti iš sėklų. Jei nuspręsite auginti iš sėklų, anksti pavasarį pasėkite jas į vazonų mišinį, kuris palaikomas šiek tiek drėgnas, kol sudygs. Daigai paprastai būna paruošti persodinimui po 2–3 savaičių.

Sėjos laikas

Liatris geriausia sodinti vėlyvą pavasarį arba ankstyvą rudenį, nes tai suteikia joms pakankamai laiko įsikurti prieš vasaros ar žiemos mėnesius.

Sodinimo žingsniai

Liatris, iškaskite duobutes, kurios yra dvigubai gilesnės už šaknų gumulėlį, ir pasodinkite sodinuką tame pačiame gylyje, kuris buvo užaugintas daigyno inde. Užpildykite skylę dirvožemiu ir lengvai supakuokite. Kruopščiai laistykite augalus, kad užtikrintumėte pakankamai drėgmės.

Rūpinimasis Liatris

Rūpintis Liatris yra gana paprasta.

Laistymas

Šiuos augalus reikia laistyti minimaliai, juos paprastai reikia lengvai pabarstyti kartą ar du per savaitę esant dideliam karščiui. Tačiau jei jūsų dirvožemis nuolat išlieka sausas, gali tekti laistyti dažniau.

Tręšimas

Tręškite savo Liatris kartą per kelias savaites, kad suteiktumėte jiems postūmį. Naudokite subalansuotas skystas trąšas, atskiestas iki pusės rekomenduojamo stiprumo.

Apkarpymas

Kad jūsų Liatris atrodytų sveikos ir patrauklios, vasaros mėnesiais nugenėkite nudžiūvusius ar pažeistus lapus. Deadheading (pašalinus nužydėjusias gėles) taip pat gali padėti paskatinti naują augimą.

Pabaigai

Užsiauginti Liatris jūsų sode gali duoti daug privalumų. Ryškiai ir egzotiškai žydėdami jie jūsų erdvei suteikia grožio ir tekstūros. Dėl savo atsparumo šiuos augalus lengva prižiūrėti ir jiems reikia labai mažai dėmesio. Be to, jiems reikia minimalaus vandens, todėl jie puikiai tinka tiems, kurie gyvena sausesnio klimato sąlygomis. Geriausias laikas sodinti Liatris yra vėlyvas pavasaris arba ankstyvas ruduo. Tinkamai prižiūrėdami galėsite mėgautis įspūdingais žydėjimais visą vasarą.