Unikalios Liguliarija tyrinėjimas: šių neįprastų augalų auginimo ir priežiūros vadovas

Unikalios Liguliarija tyrinėjimas: šių neįprastų augalų auginimo ir priežiūros vadovas

Butelių raketiniai augalai, taip pat žinomi botaniniu pavadinimu Petunija axillaris, yra vienmečiai augalai, kilę iš Argentinos ir Urugvajaus. Savo slapyvardį jie gavo iš įdomių pailgų žiedlapių, kurie žydint primena butelio raketą. Šių mažai priežiūros reikalaujančių dekoratyvinių augalų galima rasti visame pasaulyje soduose, balkonuose ir terasose. Šiame vadove sužinosite, kaip sodinti ir prižiūrėti savo Liguliarija.

Liguliarija apibrėžimas: Liguliarija yra vienmetis augalas, priklausantis Solanaceae šeimai, dar žinomas kaip nakvišų. Jis daugiausia žinomas dėl savo varpelio formos purpurinės gėlės, kurios užauga iki 2,5 cm skersmens. Jo ilgi, ploni žiedlapiai su ryškiomis spalvomis simbolizuoja energiją ir entuziazmą, todėl tai populiarus namų sodininkų ir gėlių mylėtojų pasirinkimas visame pasaulyje.

Unikalių savybių apžvalga: be akį traukiančių gėlių, butelių raketų augalai turi keletą unikalių savybių. Pirmiausia šie augalai yra atsparūs sausrai, tai reiškia, kad jie klesti net tada, kai nėra daug vandens. Dėl to butelių raketų augalai puikiai tinka karšto klimato zonose arba regionuose, kur kritulių yra nedaug. Kita ypatybė yra ta, kad galite išlaikyti savo butelių raketų augalus gyvus tiesiog pasodinę juos saulėtose vietose – jiems nereikia papildomų maistinių medžiagų, kad jie išgyventų ir klestėtų.

Bendrieji patarimai, kaip auginti Liguliarija

Auginant butelių raketų augalus, svarbiausia juos pastatyti tinkamoje vietoje ir aprūpinti reikiamais ištekliais. Štai keletas naudingų patarimų:

Vietovė: raketiniai augalai geriausiai veikia, kai auga saulėje. Jie nėra išrankūs dirvožemio sąlygoms; tol, kol dirva gerai nusausina ir gauna daug saulės spindulių, augalai turėtų gerai elgtis. Jei gyvenate ypač šiltame regione, pabandykite rasti vietą, kurioje po pietų būtų šešėlis, kad augalai atsigautų nuo karščio.

Dirvožemis: galite pradėti savo Liguliarija bet kokio tipo komerciniame vazonų mišinyje ar dirvožemyje. Norėdami užtikrinti tinkamą drenažą, į dirvą galite įberti rupaus smėlio ar smulkių akmenėlių.

Laistymas: reguliariai laistykite raketinius augalus, kad jų dirva būtų nuolat drėgna. Tačiau venkite perlaistyti, nes per didelė drėgmė gali sukelti šaknų puvinį. Paprastai stenkitės augalus gerai laistyti kartą per 10 dienų arba tol, kol viršutinis dirvožemio colis bus drėgnas.

Tręšimas: buteliniams raketiniams augalams nereikia daug trąšų, bet jei norite juos pagyvinti, kartą per mėnesį naudokite subalansuotas skystas trąšas. Siekite, kad azoto, fosforo ir kalio santykis būtų panašus į 10-10-10.

Patarimai, kaip prižiūrėti Liguliarija

Dabar, kai žinote butelių raketų augalų auginimo pagrindus, aptarkime kelis paprastus patarimus, kaip padėti išlaikyti juos sveikus:

Pičio pūtimo prevencija: pičio pūtimas yra grybelinė liga, galinti paveikti jūsų butelių raketų augalus. Kad to išvengtumėte, laistydami augalus nesudrėkinkite lapijos ir palikite pakankamai vietos tarp augalų, kad oras galėtų laisvai tekėti. Be to, nedelsdami pašalinkite negyvus lapus ir šiukšles, nes pūvančios augalinės medžiagos gali paskatinti infekciją.

Genėjimas: genėti raketinius augalus būtina, kad jie išliktų kompaktiški ir krūminiai. Kas kelias savaites nupjaukite bet kokius nusvirusius stiebus ar mirštančius žiedus, kad paskatintumėte naują augimą. Genėdami visada naudokite aštrias, švarias žirkles ir būtinai jas dezinfekuokite tarp naudojimo būdų.

Kenkėjų kontrolė: išpilstomi raketiniai augalai kartais gali pritraukti kenkėjų, pvz., amarų ir miltų. Jei pastebėjote bet kokius užkrėtimo požymius, nedelsdami apdorokite vietą neemo aliejumi arba sodui saugiu insekticidu.

Dažniausių problemų šalinimas: jei pastebėjote, kad jūsų butelių raketų augalai pradeda gelsti arba nykti, patikrinkite, ar dirvožemyje nėra drenažo problemų. Per daug drėgmės gali sukelti šaknų puvinį, todėl apsvarstykite galimybę persodinti augalus į šviežią, gerai nusausintą dirvą. Maistinių medžiagų trūkumas taip pat gali sukelti lapų pageltimą, todėl būtinai maitinkite savo augalus kokybiškomis trąšomis.

Pabaigai

Apibendrinant galima pasakyti, kad raketiniai augalai iš butelių yra puikus būdas suteikti sodui ar balkonui spalvingumo. Tinkamai parinkus vietą, dirvą ir prižiūrint, juos gana paprasta auginti. Stebėkite pitio pūtimo požymius, vabzdžius ir maistinių medžiagų trūkumą; Šis aktyvus požiūris į priežiūrą padės išlaikyti jūsų augalus sveikus ir gražius. Nors dar reikia atlikti daugiau tyrimų, susijusių su raketiniais buteliais, tikimės, kad šis vadovas suteikė jums gerą apžvalgą, ko reikia norint sėkmingai juos auginti.