Ligustras yra visžalis krūmas su blizgančiais lapais ir baltomis gėlėmis, dažnai naudojamas gyvatvorėms kurti. Šie tankūs, greitai augantys krūmai suteikia privatumo nuo išorinio pasaulio ir suteikia jūsų kraštovaizdžiui grožio. Tinkamai auginama Ligustras gyvatvorė gali tarnauti ilgus metus su minimalia priežiūra. Štai penki patarimai, kaip auginti sveiką Ligustras gyvatvorę savo kieme.
Turinys
Kas yra Ligustras Hedge? Ligustras gyvatvorė yra aukštas, tankus krūmas, susidedantis iš kelių skirtingų Azijos ar Europos Ligustras rūšių (Ligustrum spp.), kurios yra visžaliai. Augalai greitai auga, formuoja storas šakas ir plinta iki 2,4 metro (8 pėdų) aukščio. Vėlyvą pavasarį jie žydi mažais balkšvai žaliais žiedais ir ištisus metus turi tamsiai žalius lapus.
Ligustras gyvatvorės auginimo privalumai: Ligustras gyvatvorė yra patrauklus bet kokio sodo priedas ir reikalauja labai mažai priežiūros. Tai taip pat naudinga siekiant užtikrinti privatumą ir sumažinti triukšmą sukuriant užtvarą tarp objektų arba judriuose keliuose.
Planuokite savo Ligustras
Sodinimo vieta: pasirinkite savo Ligustras gyvatvorei tokią vietą, kurioje būtų saulėta ir gerai nusausinta dirva. Tiks bet koks dirvožemio tipas, bet geriausiai tinka priesmėlis. Venkite sodinti šalia požeminių įrenginių, pvz., vandens vamzdžių, nes vėliau jie gali būti pažeisti.
Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant Ligustras krūmus: pirkdami Ligustras krūmus, būtinai atsižvelkite į šiuos veiksnius:
-
Dydis: perkamų krūmų dydis priklauso nuo to, kaip greitai norite užpildyti gyvatvorę; didesni egzemplioriai užtruks trumpiau, kol subręs.
-
Tipas: yra daugybė Ligustras veislių, todėl nuspręskite, kuri geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Įprastos rūšys yra kininis Ligustras (Ligustrum sinense), japoninis Ligustras (Ligustrum japonicum) ir kaliforninis Ligustras (Ligustrum ovalifolium).
-
Kokybė: prieš pirkdami būtinai patikrinkite augalų kokybę. Ieškokite geros spalvos augalų, neturinčių ligos ar kenkėjų požymių.
Ligustras gyvatvorės sodinimas
Kada sodinti: geriausias laikas sodinti Ligustras gyvatvorę yra žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kai temperatūra išlieka vėsi.
Paruoškite sodinimo vietą: prieš sodindami paruoškite vietą, iškasdami maždaug 25 cm (10 colių) pločio ir 30 cm (12 colių) gylio tranšėją. Į dirvą įpilkite komposto, kad pagerintumėte derlingumą ir sulaužytumėte didelius nešvarumus. Jei jūsų žemė ypač sunki, įmaišykite ir smėlio.
Sodinimo instrukcijos: išmatuokite atskirus krūmus 1 metro (3 pėdų) atstumu vienas nuo kito ir išmatuokite 40–50 cm (16–20 colių) nuo kiekvieno krūmo centro. Iškaskite skylutes šiek tiek platesnes nei augalų šaknų kamuoliukai ir pakankamai giliai, kad šaknies vainikas būtų žemės lygyje. Įdėkite augalus į duobutes ir užpildykite žemę aplink jų šaknis. Tvirtai nuspauskite žemę ir pasodinę kiekvieną augalą duokite daug vandens.
Priežiūra jūsų Ligustras gyvatvorei
Reikalavimai vandeniui ir saulei: ligustrai mėgsta drėgną dirvą, todėl pasodinę gerai laistykite, kad jos įsitvirtintų. Sausais laikotarpiais reguliariai Ligustras , stengdamiesi, kad dirva per daug neužmirktų. Ligustrams reikia pilnos saulės, kad būtų skatinamas stiprus augimas, todėl būtinai pastatykite juos tokioje vietoje, kur jos gaus saulės šviesos 6–8 valandas per dieną.
Genėjimas ir karpymas: norėdami, kad Ligustras gyvatvorė atrodytų kuo puikiausiai, nukirpkite ją kartą per metus vasaros auginimo sezono pabaigoje. Genėkite šonus ir viršūnes tolygiai, kaip norite, vengdami kirpimo, dėl kurio susidaro nepatrauklūs plokšti paviršiai. Reguliarus kirpimas taip pat skatina šakotumą ir tankesnę lapiją.
Selektyvus tręšimas: Ligustras krūmų paprastai tręšti nereikia, bet jei jūsų augalams trūksta maistinių medžiagų, patręškite subalansuotas trąšas, specialiai sukurtas visžaliams krūmams. Atidžiai laikykitės gamintojo nurodymų.
Pabaigai
Patarimų santrauka: norėdami auginti sveikas Ligustras gyvatvores, pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės šviesos ir gerai nusausintą dirvą. Pasirinkite krūmus, kurių dydis, tipas ir kokybė atitinka jūsų poreikius. Pasodinkite Ligustras gyvatvorę žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį ir iš anksto paruoškite sodinimo vietą. Reguliariai laistykite ir genėkite bei, jei reikia, selektyviai tręškite.
Ligustras gyvatvorės auginimo privalumus: atlikdami šiuos paprastus veiksmus, galėsite mėgautis daugybe gražios Ligustras gyvatvorės savo kraštovaizdyje pranašumų. Augalas klestės daugelį metų su minimalia priežiūra ir suteiks jūsų lauko erdvei vizualinį susidomėjimą, privatumą ir sumažins triukšmą.