Kaip Likuala: vadovas sodininkams

Kaip Likuala: vadovas sodininkams

Likuala priežiūra reikalauja apgalvoto ir pasiruošimo. Šiame vadove pateikiama informacija apie tai, kaip sėkmingai pasodinti, įkurti ir prižiūrėti „ The Likuala “, nuolat prižiūrint per visą jo gyvavimo laikotarpį.

Likuala (Licuala grandis) yra visžalis, garsėjantis dideliais, giliai nupjautais vėduoklės formos lapais ir egzotiška išvaizda. Ši Licuala rūšis yra kilusi iš atogrąžų pietryčių Azijos, ypač Malajų salyno ir Vietnamo. Geriausiai auga USDA 10a–11b atsparumo zonose, pirmenybę teikiant šiltam klimatui ir filtruotai šviesai.

Šiame straipsnyje pateikiama išsami apžvalga sodininkams, kurie yra pasirengę įtraukti šią nuostabią rūšį į savo kraštovaizdį. Šiek tiek planuodami, sodindami ir reguliariai prižiūrėdami, savo kieme turėsite sveiką ir gražią raukuotą vėduoklinę palmę.

Planavimas

Prieš sodindami „Ruffled Fan Palm“, apsvarstykite šiuos veiksmus, kad užtikrintumėte sėkmingą augimą laikui bėgant.

Vietos pasirinkimas

Vieta, kurioje bus pasodintas delnas, yra labai svarbi, nes tai turės įtakos bendrai augalo sveikatai ir ilgaamžiškumui. Spręsdami, kur turėtų būti delnas, atsižvelkite į šias sąlygas:

Saulės šviesos reikalavimai

„Likuala “ klesti dalinėje saulėje arba tamsiose saulės / šešėlių vietose, toliau nuo karštos popietės saulės. Graikinis riešutmedis vieta būtų rytinė saulė ir šešėlis per karščius.

Dirvožemio kokybė

„Likuala“ teikia pirmenybę daug maistinių medžiagų turinčiam, gerai nusausintam dirvožemiui, kurio pH yra 6–7,5. Prieš sodindami apsvarstykite galimybę pakeisti vietą organinėmis trąšomis.

Prieiga prie vandens

Būtinai pasirinkite sodinimo vietą, kurioje būtų lengvas vanduo. Žemė neturėtų likti drėgna ilgiau nei kelias valandas po laistymo, tačiau „Likuala “ turi būti drėgna.

Svetainės paruošimas

Nustačius Graikinis riešutmedis vietą, aplinkinę dirvą reikia papildyti maistinėmis medžiagomis ir mulčiuoti, kad būtų skatinamas sveikas šaknų augimas ir išvengta piktžolių. Pabandykite praturtinti dirvą, įpildami maistinių medžiagų turinčio komposto arba sendinto mėšlo, papildyto subalansuotomis 8-8-8 trąšomis. Be to, naudokite medienos drožlių arba Kedras žievės mulčio sluoksnį, kad apsaugotumėte šaknis nuo ekstremalių temperatūrų ir išsaugotumėte drėgmę.

Tinkamas svetainės paruošimas yra raktas į sėkmingą sodinimą. Prieš sodindami „Ruffled Fan Palm“, būtinai skirkite pakankamai laiko dirvai sutvarkyti ir paruošti.

Sodinimas & „Likuala“ steigimas

Pasirinkę tobulą vietą ir paruošę plotą, galite pereiti prie palmės pirkimo ir sodinimo.

Pasirinkimas & Augalų pirkimas

Rinkdamiesi raukintą vėduoklinį delną, ieškokite geros sveikatos požymių, pvz., sodriai žalių lapų ir rudų blizgančių stiebų. Pasirinkite sveiką, be ligų ir randų egzempliorių. Jei nesate tikri, ko ieškoti, pasikalbėkite su darželio darbuotojais, kurie padės išsirinkti tinkamą augalą.

Dauguma palmių yra 2–3 galonų konteineriuose ir kainuoja apie 50–60 USD. Juos taip pat galima rasti didesniuose 25 galonų puoduose, kurių kaina svyruoja nuo 100 USD iki 200 USD.

Sodinimas

Parsinešę palmę namo, atlikite šiuos veiksmus, kad tinkamai ją įstatykite į žemę:

  1. Iškaskite duobę, kurios plotis yra dvigubai didesnis už šaknies rutulio plotį ir lygiai taip pat giliai.

  2. Įpilkite trąšų ir įmaišykite į duobės dugną. Norėdami paskatinti sveiką augimą, sumaišykite ½ puodelio 8-8-8 trąšų su dirvožemiu.

  3. Atsargiai įkiškite šaknies rutulį į skylę, tada užpilkite sodresniu dirvožemiu. Bet koks dirvožemio perteklius turi būti lengvai suspaustas.

  4. 3 colių mulčio sluoksnį paskleiskite aplink kamieno pagrindo perimetrą, atsargiai, kad jis būtų bent kelių colių atstumu nuo stiebo.

Dabar jūsų „Ruffled Fan Palm“ apsigyveno naujuose namuose!

Patarimai dėl priežiūros

Kad užtikrintumėte tvirtą naujai pasodintos raukinės vėduoklės palmės augimą, vadovaukitės šiais patarimais:

  • Laistymas: pasodinę dirvą laikykite nuolat drėgną ir gerai laistykite, kol augalas įsitvirtins. Kai jis gerai auga, sausros metu drėkinimo dažnumą sumažinkite iki vieno karto per savaitę.

  • Apkarpymas: nugenėkite nudžiūvusius lapelius, kai jie atrodo, kad delnas atrodytų patraukliai, ir aštriomis žirklėmis pašalinkite susikryžiuotus ar pažeistus lapelius.

  • Piktžolių kontrolė: stebėkite piktžolių augimą ir nedelsdami jas pašalinkite. Išlaikę plotą be piktžolių, „Likuala “ galės gauti visas jai reikalingas maistines medžiagas.

  • Mulčiavimas: kasmet atnaujinkite mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte tolygų 3 colių gylį, ir pakeiskite sugedusį arba išpūstą mulčią.

Nuolatinė priežiūra

Sveikoms, įsitvirtinusioms raugintoms vėduoklėms reikia reguliariai prižiūrėti, kad ir toliau sveikai augtų.

Maitinimas

Tręškite medį tris kartus per metus, naudodami lėtai atpalaiduojančias daug azoto turinčias trąšas, pvz., 12-6-6. Kiekvieną dozę naudokite balandį, birželį ir spalį. Tręšdami būkite atsargūs, nes per daug azoto gali sudeginti švelnius naujus augalus.

Kenkėjai ir amp; Ligų prevencija

Ruffled Fan Palms yra gana atsparūs kenkėjams ir ligoms. Tačiau reguliariai stebėkite, ar neatsirado infekcijos, grybelio ar užkrėtimo požymių. Įprastos problemos yra voratinklinės erkės, apnašos ir maistinių medžiagų trūkumas. Patikrinkite, ar lapo apačioje nėra pažeidimo požymių, ir nedelsdami gydykite.

Žiemos apsauga

Žiemos apsauga tampa būtina, jei temperatūra nukrenta žemiau 20 °F (-7 °C). Nupjaukite sausus arba pažeistus lapelius ir laisvai apvyniokite kamieną audeklu arba šerkšno antklode, kad apsaugotumėte nuo šalto oro.

Pabaigai

Tinkamai planuodami, sodindami ir nuolat prižiūrėdami, dabar turite visus įrankius, reikalingus sėkmingai auginti „Ruffled Fan Palm“ savo lauko erdvėje. Nors šiam didingam delnui sukurti reikia daug pastangų, atlygis to vertas! Mėgausitės ryškia lapija ištisus metus ir patirsite vešlią, ramią aplinką, kuriai neprilygs.

Sėkmės sodinant!