Lipniasėklis auginimas: patarimai klestinčiam sodui

Lipniasėklis auginimas: patarimai klestinčiam sodui

Lipniasėklis auginimas: klestinčio sodo patarimai

Lipniasėklis ne tik gražu, bet ir neįtikėtinai lengva bei naudinga. Šiame straipsnyje apžvelgiama, į ką reikia atsižvelgti planuojant sodą, kaip sodinti sodinukus ir kaip išlaikyti sveiką augimą visais sezonais. Turėdami tik šiek tiek žinių ir supratę pagrindus, galėsite mėgautis neįkainojama šio augalo teikiama nauda!

A. Lipniasėklis apibrėžimas
Lipniasėklis (Euonymus japonicus) yra amžinai žaliuojantis krūmas, kilęs iš Japonijos su tamsiai žaliais ovaliais lapais ir stiebais, kurie vėsesnėje temperatūroje nusidažo Gvazdikas atspalviais. Šis mažai priežiūros reikalaujantis krūmas turi mažas baltas gėles, kurios žydi nuo pavasario iki vasaros, o rudenį pasirodo oranžiniai raudoni vaisiai. Lapija yra tanki, suapvalinta forma, kurią galima naudoti kaip žemės dangą arba apvaduose ir gyvatvorėse. Be to, jis yra atsparus elniams ir sausrai, todėl Graikinis riešutmedis tinka beveik bet kokiam sodui.

B. Auginimo proceso apžvalga
Su tinkama aplinka ir priežiūra Lipniasėklis turėtų būti gana paprasta. Prieš sodinant, ruošiant sodą reikia atsiminti keletą pagrindinių dalykų, pvz., vietą, dirvožemio tipą ir apšvietimo reikalavimus, kad užtikrintumėte geriausius įmanomus rezultatus. Be to, norint puoselėti klestintį sodą, būtina suprasti, kaip tinkamai pasodinti sodinuką, patręšti ir genėti augalą bei išlaikyti jo sveikatą besikeičiančiais metų laikais.

Sodo planavimas

A. Kur sodinti sūrio medieną
Renkantis vietą Lipniasėklis, rinkitės tokią vietą, kurioje būtų pilna saulė iki dalinio pavėsio ir gerai nusausintas dirvožemis. Be to, pasirinkite vietą, kurioje krūmas turės pakankamai vietos, kad pasiektų savo brandų aukštį ir išplistų maždaug 1,8 metro (6 pėdų). Jei sodinate daugiau nei vieną krūmą, tarp jų palikite bent 30 cm (1 pėda), kad oras geriau cirkuliuotų.

B. Dirvožemio poreikiai
Nors Lipniasėklis nėra pernelyg įkyri dėl dirvožemio tipo, ji teikia pirmenybę vidutinio ar švelniai rūgščiam dirvožemiui, kuris išlieka nuolat drėgnas. Siekite, kad pH lygis būtų tarp 5–7 ir, jei reikia, įpilkite šiek tiek komposto ar kitų organinių medžiagų, kad pagerintumėte drenažą.

C. Saulės šviesos reikalavimai
Krūmui klestėti reikia pilnos saulės iki dalinio pavėsio; tačiau per daug tiesioginių saulės spindulių gali išdžiovinti dirvą. Todėl rinkitės vietą, kurioje 4–6 valandas ryte šviečia saulė, o likusią dienos dalį – iš dalies šešėlis.

Sūrio sodinimas

A. Konteinerio paruošimas
Pradėkite įsitikinę, kad sodinimui pasirinktas konteineris yra pakankamai didelis šaknų masei, o jo apačioje yra daug drenažo angų. Pripildę vazoną atitinkamu dirvožemio mišiniu, prieš sodindami palaukite 24 valandas, kad gerai palaistytų.

B. Kaip sodinti sodinukus
Norėdami pradėti, iškaskite duobę, kurios plotis yra dvigubai didesnis už puodą ir užpildykite ją dirvožemiu. Įdėkite vazoną į skylę ir atsargiai išimkite, nepažeisdami šaknų. Atsargiai padėkite sodinuką ant paruoštos žemės ir paspauskite žemę, kad įsitikintumėte, jog jis tvirtai pritvirtintas. Laistykite naujai pasodintą medį, kai jis buvo įdėtas į dirvą, ir pradėkite reguliariai laistyti kiekvieną savaitę, nebent lyja arba yra didelis drėgnas oras.

C. Reikalavimai vandeniui
Šviežiai pasodintus medžius reikia dažnai laistyti, kad jie išliktų sveiki, todėl planuokite juos giliai mirkyti bent kartą per savaitę. Vandens kiekį reguliuokite priklausomai nuo oro sąlygų ir krūmo dydžio; paprastai krūmams su didesniais lapais reikia daugiau drėgmės nei su mažesniais. Ypač karštu metų laiku Lipniasėklis 2–3 kartus per savaitę, kad jos augtų optimaliai.

Sūrio medienos priežiūra

A. Trąšų poreikis
Pirmuosius dvejus metus po pasodinimo naudokite lėtai atpalaiduojančias trąšas kartą per sezoną ankstyvą pavasarį. Vėliau kasmet pavasarį tręškite trąšomis, kad būtų optimalus augimas. Tačiau venkite permaitinti, nes per daug trąšų gali pažeisti augalų šaknis.

B. Genėjimas pilnatvei
Genėkite augalus žiemos pabaigoje, kai jie vis dar yra pusiau ramybės būsenoje. Pašalinkite negyvas ar ligotas šakas, tada nupjaukite krūmus į išorę, kad jie atrodytų pilnesni ir atsirastų nauji augalai.

C. Patarimai, kaip išlaikyti sveiką augimą
Suteikite atskiriems krūmams pastovią drėgmę, pakankamai saulės šviesos ir reguliariai tręškite, kad paskatintumėte gausų žydėjimą ir augimą. Taip pat stebėkite, ar nėra kenkėjų ar ligų požymių, kurie gali negrįžtamai pakenkti augalui. Jei randate, nedelsdami imkitės veiksmų problemai išspręsti.

Išvada

A. Lipniasėklis auginimo santrauka
Vadovaudamiesi šiais patarimais, auginti Lipniasėklis turėtų būti maloni patirtis. Nepamirškite iš anksto paruošti tinkamos vietos, kurioje būtų pakankamai saulės šviesos ir dirvožemio sąlygų, kartą per sezoną šiek tiek patręšti ir laikykitės tinkamų genėjimo metodų, kad žydėtų ir lapija būtų gražiai ištisus metus.

B. Neįkainojama šio augalo įdėjimo į savo sodą nauda
Lipniasėklis suteikia ryškios spalvos ir tekstūros, suteikdama daugybę neįkainojamų privalumų. Jo tvirtumas užtikrina ilgalaikį patvarumą, o vešli lapija padeda sumažinti triukšmo lygį ir filtruoti teršalus iš oro. Be to, jo ryškūs vaisiai visus metus pritraukia paukščius ir drugelius į jūsų kiemą.