Suteikite gyvybės savo sodui gyvais akmenimis

Suteikite gyvybės savo sodui gyvais akmenimis

Gyvieji akmenys yra maži sultingi augalai, kilę iš Pietų Afrikos. Augalų skersmuo paprastai yra 2–5 centimetrai, o daugeliui jų būdingi minkšti lapai su marmuriniu ar suktuku. Jie taip pat žinomi dėl savo gebėjimo sulaikyti drėgmę, todėl yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas keturkojui. Naudodami gyvus akmenis savo sode galite sukurti unikalų ir akį traukiantį kraštovaizdžio dizainą.

Gyvųjų akmenų planavimo žingsniai

Pirmasis žingsnis planuojant sodą su gyvais akmenimis yra tinkamų augalų ir dirvožemio parinkimas. Turite apgalvoti, kokio tipo augalo norite, kokio dydžio jis turėtų būti ir jo šaknų sistemai reikia. Be to, turite žinoti, kokio tipo dirvožemis geriausiai tinka jūsų pasirinktam augalui. Jei nesate tikri, pasikonsultuokite su profesionaliu kraštovaizdžio ar sodo specialistu.

Kitas žingsnis yra sodinimo vietos paruošimas. Norėdami tai padaryti, įsitikinkite, kad turite visus reikalingus įrankius, tokius kaip kastuvai ir grėbliai. Tada paruoškite dirvą pagal instrukcijas, pateiktas konkrečiai jūsų pasirinktai augalų rūšiai. Kai dirva bus paruošta, galite pradėti dėti gyvus akmenis po vieną, uždengdami juos supančia žeme ir lengvai paspausdami.

Litopas augalų priežiūra

Pasodinus Litopas augalus, svarbu jais tinkamai pasirūpinti. Vienas iš didžiausių būdų užtikrinti, kad jie klestėtų, yra laistymas. Perteklinis laistymas gali pažeisti šaknis ir sukelti ligas, todėl įvertinkite, kaip dažnai augalams reikia vandens, tada atitinkamai sekite.

Tręšimas yra dar vienas būdas išlaikyti sveikus gyvuosius akmenis. Rekomenduojamos lėto išsiskyrimo trąšos, pritaikytos kiekvieno konkretaus augalo poreikiams. Norėdami gauti geriausius rezultatus, atidžiai laikykitės nurodymų ir tinkamai įterpkite trąšų.

Galiausiai, genėjimas gali padėti išlaikyti sveiką augalų augimą. Nustatykite negyvas ar pažeistas šakas ir, jei reikia, nupjaukite. Genėjimas taip pat padės paskatinti žydėjimą ir bendrą gyvų akmenų sveikatą.

Pabaigai

Gyvų akmenų įdėjimas į sodą suteikia kraštovaizdžiui grožio ir charakterio. Gyvų akmenų sodinimas ir priežiūra reikalauja ypatingo dėmesio, todėl prieš įsipareigodami bet kokiam projektui būtina tinkamai ištirti. Atsižvelgdami į aukščiau pateiktas gaires, ilgus metus galėsite džiaugtis šiais įdomiais augalais savo sode!