Liūtpėdė yra ikoninė alpių gėlė, kuriai būdinga baltos medvilnės išvaizda ir malonus kvapas. Tai Graikinis riešutmedis augalas ieškantiems kažko neįprasto savo sodui. Tačiau Liūtpėdė . Šiame tinklaraščio įraše bus aptarta, kaip planuoti ir auginti Liūtpėdė , ir pateikti patarimai, kaip tinkamai juo rūpintis.
Turinys
Edelveisas (Leontopodium Liūtpėdė ) yra kilęs iš Vidurio Europos ir daugiausia auga aukštuose kalnuose iki 3000 metrų virš jūros lygio. Augalas turi sidabriškai baltų žvaigždžių žiedų grupes, kurios laikomos meilės, drąsos ir ištikimybės simboliu. Soduose Liūtpėdė paprastai užauga iki 50 cm aukščio, bet kartais gali siekti iki vieno metro aukščio.
Liūtpėdė auginimas savo sode turi keletą privalumų. Galite grožėtis nuostabia jo išvaizda, kvepiančiu kvapu ar net pritraukti į savo sodą apdulkintojus, pvz., bites ir drugelius. Jei netrukus pradėsite, gražiai žydintys Liūtpėdė galėsite nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio vidurio, kai atsiskleis gležni žiedlapiai ir atsiskleis gražus geltonas centras.
Liūtpėdė planavimas
Prieš sodinant Liūtpėdė svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Jie mėgsta humusingą ir gerai nusausintą dirvą saulėje. Dirva neturėtų būti per drėgna, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Be to, jie netoleruoja rūgščių dirvožemių, todėl prieš sodindami turėtumėte išbandyti dirvą. Liūtpėdė puikiai tinka alpinariumams, paaukštintoms lysvėms, šlaitams ir konteineriams.
Geriausias metas sodinti Liūtpėdė yra vėlyvas pavasaris, kai vis dar yra šalnų ir sninga. Kai tai išvalys, iškaskite sodinimo duobes du kartus gilesnes ir du kartus platesnes nei šaknų gumulas. Įdėkite šaknies rutulį į sodinimo duobę ir užpildykite tarpą dirvožemiu, kol jis bus lygus su dirvožemio linija. Tvirtai prispauskite dirvą, kad pritvirtintumėte šaknis. Laistykite plotą iškart po pasodinimo.
Paruoškite sodinimo lysvę į lysvę įmaišydami komposto arba mėšlo, kad pagerintumėte dirvožemio struktūrą. Mulčio sluoksnis taip pat apsaugos dirvą nuo per daug išdžiūvimo. Kadangi Liūtpėdė netoleruoja trikdymo, geriau vieną kartą tinkamai paruošti lysvę ir tada palikti jas netrukdomas daugelį metų.
Liūtpėdė priežiūra
Sausų periodų metu Liūtpėdė reikia reguliariai laistyti. Šiuo laikotarpiu jiems reikia maždaug 2–3 cm vandens per savaitę (apie 20 litrų) rankiniu būdu arba laistymo sistemomis. Neperlaistykite, nes tai sukels augalo puvimą dėl deguonies trūkumo dirvoje.
Edelveiso tręšti nebūtina, jei sodindami naudojate gerai Liūtpėdė kompostą ar mėšlą. Tačiau, jei tręšiate, naudokite subalansuotas trąšas, skirtas žydintiems augalams pagal produkto etiketėje nurodytą normą.
Po žydėjimo augalus nuskabykite, kad jie būtų tvarkingi nuo vasaros pradžios. Genėjimas turėtų būti atliekamas tik vasaros pabaigoje, kad žiemos ramybės metu liktų pakankamai žalumynų šaknims maitinti.
Mulčiavimas gali padėti išlaikyti drėgmę dirvožemyje ir užtikrinti, kad Liūtpėdė išliktų hidratuotas per sausras. Žemę aplink augalus uždenkite šiaudais, žievės drožlėmis arba medžio drožlių mulčiu.
Kai kurios problemos, kurias reikia nepamiršti, yra pilkasis pelėsis ir amarai. Pilką pelėsį sukelia per didelė drėgmė, todėl lapai drėgni ir linkę augti grybeliui. Amarai gali užpulti augalus ir pažeisti lapus. Abi šias problemas išgydykite insekticidiniu muilu arba neemo aliejumi.
Pabaigai
Apibendrinant galima pasakyti, kad Liūtpėdė yra patraukli ir aromatinga Alpių gėlė, kuri gali suteikti papildomo grožio bet kokiam sodui. Norint sėkmingai auginti Liūtpėdė savo sode, svarbu pasirinkti tinkamą vietą, pasodinti jį vėlyvą pavasarį, reguliariai laistyti, genėti ir nupjauti, naudoti lengvą mulčią. Galiausiai, vadovaudamiesi šiomis gairėmis ir atidžiai stebėdami, ar nėra kenkėjų, galite lengvai pridėti šią simbolinę gėlę į savo sodą ir mėgautis maloniu jos kvapu ateinančius mėnesius.