Lobelija auginimas: patarimai, kaip sukurti gyvybingą sodą

Lobelija auginimas: patarimai, kaip sukurti gyvybingą sodą

Lobelija yra žydintis augalas, galintis suteikti ryškių spalvų bet kuriam sodui. Jo gėlių galvutės paprastai yra mėlynos, violetinės arba baltos ir gali būti naudojamos pritraukti drugelius ir apdulkintojus. Augalas paprastai užauga iki 20–80 cm aukščio, todėl puikiai tinka vazonams, apvadams, alpinariumams ir nedidelėms erdvėms. Esant tinkamoms dirvožemio, vandens ir saulės sąlygoms, savo sode nesunku auginti gražias ir sveikas Lobelija . Šiame vadove pateikiami patarimai, kaip planuoti, pasodinti ir prižiūrėti Lobelija gyvybingam sodui.

Lobelija yra vienmetis žydintis augalas, populiarus dėl ryškių spalvų ir ilgo žydėjimo sezono. Jo gimtinė yra Pietų Amerika, tačiau išpopuliarėjo daugelyje Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos vietų, nes gali klestėti švelnaus klimato sąlygomis, esant nedideliam šalčiui. Daugelis sodininkų taip pat mano, kad tai mažai priežiūros reikalaujanti gėlė, nes jai nusodinus nereikia per daug dėmesio.

Lobelija planavimas

Prieš sodindami Lobelija, turėsite apsvarstyti, kur ji bus jūsų sode ir kokios dirvos bei aplinkos jai reikia, kad gerai augtų.

Svetainės pasirinkimas

Idealiu atveju Lobelija mėgsta saulėtą ir drėgną, bet gerai nusausintą dirvą. Jei dirva per šlapi, tai gali sukelti šaknų puvinį. Graikinis riešutmedis temperatūros diapazonas yra 15–20 °C (59–68 °F). Norėdami gauti geriausius rezultatus, prieš sodindami paruoškite dirvą įpildami organinių medžiagų, pvz., komposto ar mėšlo.

Sėjos laikas

Geriausias laikas sėti ar persodinti Lobelija sėklas yra vėlyvas pavasaris, kai dirva pakankamai įšilusi, kad augtų optimaliai. Taip pat galite įsigyti transplantacijų iš daigynų vasaros pradžioje, jei neįmanoma paruošti savo sodinukų.

Kiek sodinti

Lobelija į lysves, palikite bent 15 cm (6 colių) atstumą tarp kiekvieno augalo, kad jie turėtų pakankamai vietos išsiskleisti. Jei sodinate juos į konteinerius, į kiekvieną vazoną įdėkite du ar tris augalus.

Rūpintis savo Lobelija

Lobelija , turite atlikti keletą dalykų, kad užtikrintumėte jos sveikatą ir gyvybingumą.

Saulės reikalavimai

Lobelija optimaliai augti reikia mažiausiai keturių valandų saulės šviesos per dieną. Jei gyvenate vietovėje, kurioje labai karšta, karščiausią dienos dalį gali reikėti pavėsyje, kad jis nenudegtų.

Laistymas ir tręšimas

Jūsų Lobelija reikia reguliariai laistyti, kad išlaikytų drėgmę dirvožemyje. Naudokite laistytuvą ir laistykite, kol žemė taps drėgna. Norėdami užtikrinti energingą augimą ir žydėjimą, auginimo sezono metu kas dvi savaites įpilkite bendrosios paskirties trąšų.

Galvos pašalinimas ir genėjimas

Siekdami paskatinti žydėjimą, pašalinkite nudžiūvusius žiedus replėmis arba žirklėmis. Po žydėjimo nepamirškite nupjauti stiebų, nes tai padeda paskatinti naujų augimą.

Pasiruošimas žiemai

Jei gyvenate šaltesnio klimato regione, jūsų Lobelija turėtų būti traktuojama kaip vienmetė. Rudenį nustokite tręšti likus dviem mėnesiams iki pirmųjų šalnų ir pradėkite pjauti stiebus, kad sumažintumėte jų nušalimo pavojų. Mulčiuokite augalus šiaudų ar komposto sluoksniu, kad apsaugotumėte juos nuo vėsios temperatūros.

Pabaigai

Užauginant Lobelija , jūsų sodas gali suteikti gyvybingų spalvų su minimaliomis pastangomis. Viskas, ko reikia, yra tinkamos dirvožemio ir aplinkos sąlygos, taip pat reguliarus laistymas, genėjimas ir pašalinimas. Augalų paruošimas žiemai taip pat svarbus, jei gyvenate šaltesniame klimate. Atlikę šiuos paprastus veiksmus užtikrinsite, kad jūsų Lobelija augalai atrodys stulbinančiai visą sezoną!