5 patarimai, kaip užauginti sveiką Lyralapis fikusas

5 patarimai, kaip užauginti sveiką Lyralapis fikusas

Smuiklapė Lyralapis fikusas (Ficus lyrata) yra visžalis Moraceae šeimos narys ir vienas populiariausių kambarinių augalų. Jį gana lengva prižiūrėti ir jis suteikia natūralaus grožio bet kokiam kambariui. Laikydamiesi kelių paprastų nurodymų, pvz., šiame tinklaraščio įraše pateiktų patarimų, galite turėti sveiką, gyvybingą Lyralapis fikusas , kuris atneš jums džiaugsmo toli į ateitį.

1 patarimas: vieta

Spręsdami, kur dėti Lyralapis fikusas savo namuose, svarbu pasirinkti erdvę su netiesiogine šviesa. Venkite vietų, esančių šalia tiesioginių saulės spindulių ar palangių, o vietoj to raskite kambario plotą, kuris būtų tolygiai apšviestas visą dieną. Tai darydami Lyralapis fikusas laimingi ir sveiki. Be to, įsitikinkite, kad tyrinėjate vietinį rūšies klimatą ir įsitikinkite, kad jūsų namų aplinka atitinka augalo temperatūros ir drėgmės poreikius.

2 patarimas: sodinimo terpė

Smuiko lapinėms figoms reikalingas specialiai joms sukurtas vazonų mišinys. Ieškokite greitai nusausinančio durpių samanų ir perlito arba smėlio mišinio. Vazoninėje dirvoje turi būti daug organinių medžiagų, kad būtų aprūpinamos augimui reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Taip pat kas du mėnesius pavasarį ir vasarą į dirvą reikėtų įberti subalansuotų trąšų, specialiai skirtų smuiko lapinėms figoms.

3 patarimas: vanduo

Svarbiausia, kaip teisingai laistyti Lyralapis fikusas , yra suprasti jos poreikius, susijusius su hidratacija. Auginimo sezono metu Lyralapis fikusas kartą per savaitę. Naudokite drungną vandenį ir gerai prisotinkite žemę, kol vanduo ištekės iš puodo dugno. Žiemą šiek tiek sumažinkite laistymo dažnumą. Norėdami užtikrinti geriausius rezultatus, prieš vėl laistydami įkiškite pirštą į dirvą ir nustatykite, ar ji pakankamai sausa.

4 patarimas: genėjimas

Norėdami paskatinti augimą, bent du kartus per metus genėkite nudžiūvusius arba geltonus lapus. Jei reikia, taip pat nukirpkite šakas iki norimo dydžio ar formos. Genėdami naudokite aštrias žirkles ir būtinai dezinfekuokite ašmenis tarp pjūvių, kad išvengtumėte ligų plitimo.

5 patarimas: vėdinimas

Tinkama vėdinimas yra svarbus Lyralapis fikusas sveikatai. Periodiškai atidarykite visus netoliese esančius langus, kad oras galėtų cirkuliuoti, ir pakeiskite orą, įstrigusį jūsų namų vidinėse sienose. Prastos oro kokybės požymiai – dėl deguonies trūkumo pageltę apatiniai lapai ir vytantys stiebai.

Pabaigai

Apibendrinant galima pasakyti, kad sveiko Lyralapis fikusas auginimas prasideda nuo tinkamos vietos, sodinimo terpės, vandens, genėjimo ir vėdinimo. Renkantis vietą, būtinai pasirinkite ją su netiesiogine šviesa ir ištirkite vietos klimato sąlygas. Vazonuose turi būti greitai džiūstančio dirvožemio su maistinėmis medžiagomis, kurios kas du mėnesius tiekiamos trąšomis. Taip pat, atsižvelgdami į sezoną, nustatykite reguliarų laistymo grafiką, nugenėkite visus negyvus ar pageltusius lapus ir pagerinkite oro srautą atidarydami netoliese esančius langus. Laikydamiesi šių penkių patarimų, turėsite gražų, sveiką Lyralapis fikusas , kuris pakeis jūsų gyvenamąją erdvę!