Mandevila arba bolivinis jazminas yra žydintis vynmedis, galintis bet kokiam sodui suteikti grožio ir spalvų. Žvaigždės formos baltomis gėlėmis ir ilgais, giliai žaliais lapais šis energingas alpinistas elegantiškai papildys jūsų lauko erdvę. Štai keletas patarimų, kaip planuoti, pasodinti ir prižiūrėti šį gyvybingą, žydintį vynmedį savo sode.
Turinys
Mandevila yra Asclepiadaceae šeimos narys ir kilęs iš tropinio klimato. Dėl subtilių, bet ryškių spalvų žiedų ir blizgančių lapų jis yra puikus pasirinkimas norint pagyvinti kiemo zonas, pavėsines ir net balkonus. Priklausomai nuo rūšies, kai kurios Mandevilla veislės netgi gali duoti vaisių ir pritraukti bites bei paukščius.
Planavimas
Įvesdami šį augalą į savo sodą, turėtumėte atsižvelgti į vietą, vazonus ir dirvožemio tipą, reikalingą jam sėkmingai įsitvirtinti.
Graikinis riešutmedis vieta
Graikinis riešutmedis vieta Mandevila sodinti priklauso nuo klimato, kuriame jis geriausiai klesti. Nors skirtingi šaltiniai gali pastebėti šiek tiek skirtingas sąlygas, paprastai šis augalas teikia pirmenybę 10–32 °C (50–90 °F) temperatūrai. Taip pat reikia tiesioginių saulės spindulių ir gausios šilumos visą dieną.
Dirvožemio atžvilgiu jis teikia pirmenybę gerai nusausintam dirvožemiui, kurio pH lygis yra nuo 6,0 iki 7,5. Jei nesate tikri dėl dirvožemio pH lygio, galite naudoti bandymų rinkinį, kurį galima įsigyti daugelyje sodo parduotuvių.
Vazonėlis
Jei gyvenate vėsesnio klimato kraštuose, galbūt norėsite savo „Mandevilla“ pasodinti ir šaltesniais mėnesiais įnešti į patalpą. Puikiai tiks įvairių dydžių moliniai puodai. Įsitikinkite, kad pasirinkote vieną su išleidimo angomis, kad laistymo metu būtų užtikrintas efektyvus drenažas.
Taip pat turėsite įsigyti tinkamą komposto mišinį, pvz., universalų komposto mišinį arba specialų kaktusų mišinį, jei jis yra puode.
Pagaliau, kai išsirinksite ir surinksite savo įrankius, laikas pradėti sodinti ir papildyti savo sode Mandevila grožiu. Norėdami pasodinti, iškaskite duobutę, kuri yra du kartus platesnė nei Mandevilla sodinuko šaknies rutulys. Įdėkite sodinuką į skylės centrą ir lengvai uždenkite žeme. Švelniai sutrinkite dirvą, kad užtikrintumėte gerą šaknų ir dirvožemio kontaktą. Po pasodinimo kruopščiai laistykite.
Priežiūra
Pasodinę Mandevilla patikrinkite kas kelias dienas, kad užtikrintumėte optimalų augimą. Paprastai kalbant, jūsų Mandevillai reikia gana dažnai, bet ne per daug vandens. Laistykite maždaug 3–4 kartus per savaitę, priklausomai nuo drėgmės lygio ir temperatūros. Įsitikinkite, kad dirva gerai drėkinama ir venkite perlaistyti, nes tai gali nuskęsti arba supūti šaknis.
Be reguliaraus laistymo, auginimo sezono metu kartą per dvi savaites augalą turėtumėte papildyti trąšomis. Subalansuotos kambarinių augalų trąšos, atskiestos iki pusės stiprumo, užtikrins jūsų Mandevilla tinkamą mitybą.
Genėti būtina tik tuo atveju, jei vynmedis tampa per didelis. Genėdami nupjaukite iki pagrindinio stiebo ir stenkitės nepašalinti daugiau nei trečdalio stiebų ilgio. Genėti kasmet žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį.
Pabaigai
Mandevila auginimas savo sode ar lauko teritorijoje gali būti naudingas ir smagus. Šis greitai augantis žydintis vynmedis gali suteikti grožio ir gyvybingumo jūsų lauko erdvei ir gali padėti pritraukti laukinius gyvūnus, pvz., bites ir paukščius. Sodinant šią rūšį reikia atsižvelgti į tinkamą planavimą, sodinimą vazonuose ir priežiūros reikalavimus. Atsižvelgdami į šiuos dalykus ir nuolatinį dėmesį, galite mėgautis kerinčiu Mandevila grožiu savo lauko aplinkoje.