Kaip sukurti spalvingą sodą su Meksikinis žydrūnis gėlėmis

Kaip sukurti spalvingą sodą su Meksikinis žydrūnis gėlėmis

Meksikinis žydrūnis gėlės, taip pat žinomos kaip Meksikinis žydrūnis Astras, yra unikalios laukinės gėlės, augančios vidutinio klimato sąlygomis. Jie žydi žvaigždės formos baltais ir violetiniais ramunėlių žiedlapiais ir patrauklia žalia lapija. Meksikinis žydrūnis yra Graikinis riešutmedis gėlių veislė sodininkams, norintiems sukurti gyvybingą lauko erdvę, tačiau jai auginti reikia specialaus pasiruošimo ir priežiūros.

Meksikinis žydrūnis gėlės ( Astras amellus) yra ilgaamžis daugiametis augalas, kuris paprastai žydi nuo birželio iki rugpjūčio. Šios mažos, mažai priežiūros reikalaujančios gėlės klesti drėgnoje, saulėtoje ar dalinio pavėsio dirvoje ir gali užaugti iki 30–50 cm aukščio. Meksikinis žydrūnis gėlės ne tik pagyvina bet kurią lauko zoną, bet yra gana atsparios ir gali suteikti žiedadulkių bitėms ir kitiems apdulkintojams.

Sodo su Meksikinis žydrūnis gėlėmis planavimas

Planuojant sodą su Meksikinis žydrūnis gėlėmis, pirmiausia reikia nustatyti dydį ir formą. Priklausomai nuo turimos vietos, formalus dizainas, pvz., apskritas arba simetriškas raštas, gali būti tinkamas. Jei yra daugiau atviros erdvės, laisvos formos dizainas gali būti geriausias. Vieta turi būti pasirinkta atsargiai. Meksikinis žydrūnis mėgsta tiesioginius saulės spindulius ir gerai nusausintą dirvą, todėl įsitikinkite, kad ji turi prieigą prie abiejų. Taip pat turėtų būti atlikti dirvožemio tipo ir specifinių auginimo patarimų tyrimai. Priklausomai nuo pageidaujamos išvaizdos, gali būti naudojamos įvairios sodinamosios medžiagos. Sumedėję augalai, tokie kaip krūmai ir medžiai, suteikia vizualinį susidomėjimą, o žemės dangos kontroliuoja eroziją.

Pasiruošimas sodinti

Kai nuspręsite dėl sodo tipo ir vietos, įsigykite reikiamų prekių. Įsitikinkite, kad įsigykite „Meksikinis žydrūnis“ gėlių, specialiai sukurtų dekoratyviniams sodams, nes jos paprastai žydi ilgiau. Prieš sodindami, paruoškite dirvą, jei reikia, purendami dirvą. Norėdami gauti maksimalų produktyvumą, įberkite organinių trąšų ir įberkite jas į viršutinį 10–15 cm žemės plotą.

Sodinimas

Meksikinis žydrūnis gėles reikia sodinti maždaug 12–20 cm atstumu. Iškaskite pakankamai gilias skyles, kad uždengtumėte šaknis, tada įdėkite kiekvieną augalą į savo duobutę ir tvirtai prispauskite dirvą aplink pagrindą. Galiausiai, įdėję visą augalą, gerai laistykite plotą.

Priežiūra

Pasodintas Meksikinis žydrūnis gėles reikia tinkamai prižiūrėti, kad jos klestėtų. Reguliariai laistykite, kad žemė būtų vidutiniškai drėgna, bet neužmirkusi. Svarbu genėti ir nupjauti galvą. Nupjaukite išblukusius žiedus prie stiebo ir nugenėkite nudžiūvusias šakas ankstyvą pavasarį. Be to, svarbu periodiškai tikrinti, ar augaluose nėra kenkėjų ar ligų.

Pabaigai

Sukurti spalvingą sodą su Meksikinis žydrūnis gėlėmis yra gana paprasta ir gaunami gražūs rezultatai. Nuspręskite dėl sodo dydžio ir formos, pasirinkite tinkamą vietą ir ištirkite medžiagų reikalavimus. Tada paruoškite dirvą, įsigykite Meksikinis žydrūnis gėlių, pasodinkite jas ir tinkamai prižiūrėkite. Atlikite šiuos veiksmus ir mėgaukitės ryškiu šios nuostabios lauko gėlių įvairovės žydėjimu.