Martagono lelijų auginimas: šių gležnų gėlių auginimo vadovas

Martagono lelijų auginimas: šių gležnų gėlių auginimo vadovas

augančios Martagono lelijos
B. Ištekliai tolesniam skaitymui

Martagono lelijos yra svogūninių gėlių rūšis, žinoma dėl savo unikalių savybių, tokių kaip gležni žiedlapiai ir daugybė spalvų. Šiame straipsnyje bus pateiktos instrukcijos, kaip auginti šias gėles savo sode. Taip pat aptarkite Martagono lelijų auginimo naudą.

Miškinė lelija apžvalga

Martagono lelijos yra gražiai žydintis augalas, kuris būna įvairių spalvų, tokių kaip balta, geltona, Gvazdikas arba violetinė. Jie turi subtilius varpelio formos žiedlapius ir išskirtinius stiebus, padengtus žvynais. Augalai gali pasiekti nuo 30 cm (11,8 colio) iki 120 cm (47,2 colio) aukščio.

Martagon lelijų auginimo privalumai

Kalbant apie auginimą, Martagono lelijos yra mažai priežiūros reikalaujantys augalai, todėl jie puikiai tinka pradedantiesiems sodininkams. Jie ne tik gražiai atrodo, bet ir pritraukia į jūsų sodą apdulkintojus, pavyzdžiui, drugelius ir bites. Be to, Martagono lelijos yra ilgaamžiai augalai ir tinkamai prižiūrimos gali žydėti metai iš metų.

Pasiruošimas sodinti

Tinkamos vietos pasirinkimas

Norėdami savo sode auginti sėkmingas Martagono lelijas, turite pasirinkti tinkamą vietą. Pirmiausia įsitikinkite, kad vietovė gauna daug saulės – mažiausiai 6 valandas per dieną. Jis taip pat turėtų būti apsaugotas nuo stiprių vėjo gūsių. Dirvožemis turi būti vidutiniškai sausas, šiek tiek rūgštus ir daug organinių medžiagų.

Sėklų įsigijimas

Toliau turėsite įsigyti Miškinė lelija sėklų arba svogūnėlių. Juos galite įsigyti darželiuose ar internetinėse parduotuvėse. Įsigiję sėklų ar svogūnėlių, būsite pasiruošę ruošti.

Dirvos paruošimas

Prieš sodinimą turėsite šiek tiek paruošti dirvą. Idealiu atveju turėtumėte patikrinti pH lygį prieš pradėdami įsitikinti, kad dirvožemis yra ne mažesnis nei 6,5 ir ne didesnis kaip 7,5. Jei reikia, galite reguliuoti pH lygį įpildami sieros arba kalkių. Taip pat galite pridėti komposto ar kitų organinių medžiagų, kad padidintumėte vaisingumą.

Sodinimas ir priežiūra

Sodinimo žingsniai

Paruošę dirvą galite pradėti sodinti Martagono lelijas. Toliau pateikiami veiksmai, kurių reikia imtis:

  1. Pasodinkite Lelija svogūnėlius – pasodinkite svogūnėlius 10–15 cm (3,9–5,9 colio) giliai į dirvą. Įsitikinkite, kad tarp jų yra bent 20–30 cm (7,9–11,8 colio) atstumas.
  2. Mulčiavimas ir tręšimas – aplink kiekvieną augalą uždėkite mulčio sluoksnį ir įberkite bendros paskirties trąšų.
  3. Reguliariai laistykite – reguliariai laistykite lelijas pavasario ir vasaros mėnesiais. Žiemos sezono metu sumažinkite laistymą, kad išvengtumėte šaknų puvimo.

Paprasti kenkėjai

Kaip ir visi kiti žydintys augalai, Martagono lelijos gali būti užkrėstos kenkėjais, tokiais kaip šliužai, amarai ir erkės. Kad taip neatsitiktų, labai rekomenduojama, kad sodas būtų švarus ir be šiukšlių bei piktžolių.

Jei pastebėsite, kad jūsų augalai yra užkrėsti, pabandykite naudoti natūralius metodus, pvz., purkšti juos muiluotu vandeniu arba įtrinti alkoholiu. Jei tai nepadeda, kreipkitės pagalbos į profesionalų sodininką.

Varnų išlaikymas

Varnos ir kiti paukščiai gali bandyti valgyti besivystančius pumpurus. Norėdami juos atbaidyti, prie augalų galite pakabinti aliuminio folijos juosteles arba plastikines pelėdas.

Žydėjimas ir derliaus nuėmimas

Žydėjimo laikas

Paprastai Martagono lelijos visiškai užauga ir pražysta dvejų ar trejų metų. Atėjus žydėjimo laikui, pastebėsite jiems būdingus varpelius. Priklausomai nuo veislės, žydėjimas paprastai vyksta nuo birželio iki rugpjūčio.

Tinkami derliaus nuėmimo būdai

Kai žydėjimo laikotarpis pasibaigs, laikas pradėti rinkti lelijas. Prieš tai darydami būtinai palaukite, kol lapai pagels ir numirs. Tada atsargiai išskobkite svogūnėlius iš žemės ir laikykite vėsioje, tamsioje vietoje.

Taip pat galite rinkti sėklas – kai sėklų ankštys išdžiūvo, nuskinkite jas ir paskleiskite sodintuvėse. Tai padės garantuoti naują derlių kitą sezoną.

Išvada

Apibendrinant, auginti Martagono lelijas yra gana lengva ir paprasta. Tereikia kruopštaus planavimo ir šiek tiek kantrybės. Šių nuostabių gėlių jūsų sode nauda tikrai bus verta pastangų!

Martagon lelijų auginimo privalumų santrauka

Martagono lelijų auginimas turi daug privalumų. Tai apima apdulkintojų pritraukimą į savo sodą, ilgalaikius augalus, labai mažai priežiūros reikalaujančius ir gražius žydėjimus sezono pabaigoje.

Ištekliai tolesniam skaitymui

Jei norite sužinoti daugiau apie Martagono lelijas, galite perskaityti šiuos straipsnius ir išteklius:

  • „Lengvas būdas auginti Martagono lelijas“, autorė Sarah Mason
  • Kaip prižiūrėti Martagono lelijas, autorius Katie Harrison
  • Patarimai, kaip auginti sėkmingas Martagono lelijas“, pateikė Davidas Clarke’as