Kaip pasodinti ir Monarda savo sode

Kaip pasodinti ir Monarda savo sode

Įvadas į Monarda ir priežiūrą jūsų sode

Monarda, taip pat žinomas kaip Monarda, yra žolinis daugiametis augalas, priklausantis mėtų šeimai. Aukšti spalvingų žiedų spygliai gali gražiai papuošti jūsų sodą. Prižiūrėti Monarda lengva, jis turi daug privalumų, įskaitant oro užpildymą saldžiu kvapu ir apdulkintojų pritraukimą. Tinkamai prižiūrėdami, galėsite išlaikyti savo Monarda augantį ir sveiką daugelį metų. Šiame tinklaraščio įraše aptariame, kaip sodinti ir prižiūrėti Monarda savo sode.

Monarda sodinimo žingsniai

Prieš pradėdami sodinti Monarda savo sode, pirmiausia reikia atsižvelgti į keletą svarbių dalykų.

Tinkamos vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi, kur sodinti Monarda, įsitikinkite, kad pasirinkote vietą, kurioje yra pilna saulė arba dalinis pavėsis – Graikinis riešutmedis yra bent 6 valandos saulės šviesos . Įsitikinkite, kad šioje vietoje yra geras drenažas, nes Monarda nemėgsta sėdėti stovinčiame vandenyje.

Dirvožemio reikalavimai

Monarda klesti gerai nusausinančiame dirvožemyje, kurio pH yra nuo 6,0 iki 7,2. Jei jūsų dirvožemis yra sunkus, įmaišykite daug komposto arba durpių samanų, kad pagerintumėte drenažą. Be to, Monarda teikia pirmenybę dirvožemiui, kuriame gausu organinių medžiagų.

Kada sodinti

Prieš sodindami Monarda lauke, turėtumėte palaukti, kol praeis šalčio tikimybė. Geriausias laikas sodinti Monarda yra ankstyvas pavasaris, kai temperatūra yra švelni, bet ne per šalta.

Tarpų reikalavimai

Monarda užauga gana didelis ir gali siekti iki 1,5 metro (4,9 pėdos) aukščio. Kad augalai turėtų pakankamai vietos augti, pasodinkite juos bent 0,6 metro (2 pėdų) atstumu vienas nuo kito.

Monarda sodinimas

Norėdami pradėti sodinti Monarda, iškaskite maždaug dvigubai platesnę duobę nei jo šaknų rutulys. Į duobės dugną įmaišykite šiek tiek komposto, kad būtų pridėta maistinių medžiagų. Įdėkite Monarda į skylę ir užpildykite ją kompostu praturtintu dirvožemiu. Aplink augalo pagrindą uždėkite ploną mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę ir apsaugotumėte šaknis. Kruopščiai Monarda naują balzamo augalą, o tada laistykite kartą per savaitę sauso oro laikotarpiais.

Kaip Monarda

Prižiūrėti Monarda yra gana paprasta, jei žinote, kokių veiksmų imtis.

Laistymas

Svarbu, kad žemė būtų tolygiai drėgna, bet neprisotinta. Dažnai tikrinkite dirvožemio drėgmės lygį, įkišdami pirštą į dirvą maždaug 5 cm (2 colių) gyliu. Jei žemė jaučiasi sausa, laikas laistyti.

Tręšimas

Būtinai Monarda pavasarį, kai tik pradeda pasirodyti naujas augalas. Lėto išsiskyrimo trąšos turėtų pasitarnauti.

Apkarpymas

Genėjimas padeda paskatinti krūminį augimą. Pirmiausia nupjaukite visus negyvus stiebus ir žalumynus, tada nupjaukite visas kojuotas augalo dalis. Lengvai genėkite žiemos pabaigoje ir dar kartą vidurvasarį, kad Monarda atrodytų kuo geriau.

Kenkėjai ir ligos

Stebėkite kenkėjus, tokius kaip amarai ir voratinklinės erkės, kuriuos galima pašalinti purškiant augalą stipria vandens srove. Ligos pasitaiko retai, tačiau jei pastebėjote lapų spalvos pakitimą, galite gydyti fungicidu.

Išvada

Monarda yra patrauklus ir kvapnus bet kurio sodo priedas. Atlikę šiuos paprastus veiksmus, galite lengvai išmokti sodinti ir prižiūrėti Monarda savo sode. Monarda ne tik atrodo gražiai, bet ir pritraukia apdulkintojus, pavyzdžiui, bites ir drugelius, tuo pačiu suteikdamas malonų kvapą, užpildydamas orą. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, savo Monarda galėsite mėgautis ilgus metus.