Kaip prižiūrėti Monstera: sodininko vadovas

Kaip prižiūrėti Monstera: sodininko vadovas

Šveicariško sūrio augalai yra išskirtiniai, vaizdingi augalai, išauginantys lapus su skylutėmis, primenančiais šveicarišką sūrį. Jas gana lengva prižiūrėti, jei tik suteikiate jiems tinkamą aplinką ir tinkamą priežiūrą. Šiame vadove apžvelgsime Monstera auginimo pagrindus ir pateiksime patarimų, kaip geriausiai jį prižiūrėti.

Pagrindinė informacija apie Monstera

Monstera (Monstera deliciosa) yra visžalių daugiamečių vynmedžių rūšis, kilusi iš pietų Meksikos ir Panamos. Jis gali užaugti iki 6 m (20 pėdų) aukščio ir mėgsta šiltą temperatūrą, turtingą dirvą ir netiesioginę saulės šviesą. Jis turi odiškus, blizgius, tamsiai žalius lapus, į kuriuos bręstant atsiranda skylučių arba įbrėžimų.

Monstera auginimo privalumai

Monstera auginimas suteikia daug naudos. Tai ne tik estetiška, bet ir valo orą, sumažina patalpų toksinus ir prideda drėgmės į atmosferą. Jo dideli atogrąžų lapai suteikia įdomų žalumos atspalvį bet kokiam kambariui ar lauko sodui.

Planavimas ir pasirengimas

Tinkamo vazonų mišinio pasirinkimas

Sodydami Monstera naudokite gerai nusausinantį vazonų mišinį, kuriame lygios dalys yra organinės medžiagos, tokios kaip durpių samanos, ir neorganinės medžiagos, pvz., perlito. Tai padės užtikrinti, kad jūsų augalas klestėtų, nes jo šaknys bus maitinamos ir vėdinamos.

Sprendimas dėl puodo ar pakabinamo krepšelio

Dauguma šveicariškų sūrių augalų užauga gana dideli ir turėtų būti sodinami į didelį vazoną arba pakabinamą krepšį. Tai leis augalui skleisti šaknis ir tinkamai subręsti. Pasirinkite bent 40 cm (16 colių) skersmens puodą su tinkamomis drenažo angomis. Jei pasirenkate pakabinamą krepšį, įsitikinkite, kad jis yra bent 30 cm (12 colių) skersmens ir turi tvirtą kabyklą.

Geriausios vietos Monstera rasti

Pasirinkę vazoną arba pakabinamą krepšį savo Monstera, turėsite rasti jam tinkamiausią vietą. Jis turėtų būti pastatytas šviesioje patalpoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali pažeisti lapus. Graikinis riešutmedis temperatūros diapazonas yra 18–24 °C (65–75 °F). Venkite šaltų skersvėjų ir padėkite jį toliau nuo šildymo šaltinių.

Priežiūra ir priežiūra

Laistymas

Jūsų Monstera turi būti reguliariai laistoma visą auginimo sezoną. Patikrinkite vazono dirvą, kad nustatytumėte, kada jūsų augalą reikia laistyti. Viršutinis 5 cm (2 colių) dirvožemis turi jaustis išdžiūvęs prieš laistymą. Laistydami naudokite drungną vandenį ir nemirkykite dirvožemio, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Po kiekvieno laistymo leiskite vandens pertekliui visiškai nutekėti.

Tręšimas

Pavasario ir vasaros mėnesiais kartą per mėnesį maitinkite savo Monstera subalansuotomis trąšomis, atskiestomis iki pusės. Rudenį ir žiemą tręšti reikia ne dažniau kaip kartą per du mėnesius. Įsitikinkite, kad naudojamose trąšose nėra daug azoto, nes tai gali sudeginti jūsų augalo lapiją.

Apkarpymas

Jei jūsų Monstera išauga per didelis, jį galima genėti atgal. Tačiau įsitikinkite, kad vienu metu nepašalinate daugiau nei trečdalio viso augalo. Pašalinkite negyvus ir sergančius lapus ir nupjaukite šakas, jei reikia, kad išlaikytumėte formą.

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Šveicariško sūrio augalai yra gana atsparūs kenkėjams ir ligoms, tačiau netinkamai prižiūrimi jie vis tiek gali susirgti problemų. Galite pastebėti pageltusius lapus, pluteles dėmes ant stiebų arba pakitusias spalvos dėmes ant lapų; tai gali reikšti, kad yra užkrėsti žvyneliais ar miltiniais vabzdžiais. Neem aliejaus arba insekticidinio muilo purškimas gali padėti jų atsikratyti.

Išvada

Veiksmų, kaip tinkamai prižiūrėti Monstera, santrauka

  1. Pasirinkite tinkamą vazonų mišinį, kuriame yra lygios organinių ir neorganinių medžiagų dalys.
  2. Raskite tinkamą puodą arba pakabinamą krepšį savo Monstera.
  3. Padėkite jį saulėtoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.
  4. Reguliariai laistykite, kad nutekėtų vandens perteklius.
  5. Tręškite kas mėnesį pavasarį ir vasarą, o kas du mėnesius rudenį ir žiemą.
  6. Genėkite augalą, kad išlaikytumėte jo formą ir dydį.
  7. Stebėkite, ar nėra kenkėjų ir ligų užkrėtimo požymių.

Monstera priežiūros privalumai

Tinkama Monstera priežiūra ne tik padeda išlaikyti sveiką ir gražią išvaizdą, bet ir naudinga mums. Filtruodami toksinus ir į orą įpildami drėgmės, mūsų Monstera efektyviai pagerina oro kokybę namuose ir darbo vietoje.