Kaip prižiūrėti „ Morgano Šilokas “ sukulentą savo sode

Kaip prižiūrėti „ Morgano Šilokas “ sukulentą savo sode

Kaip Morgano Šilokas sukulentą savo sode

Morgano Šilokas sukulentai yra populiarūs tarp sodininkų dėl savo unikalios išvaizdos ir lengvos priežiūros. Šie augalai, kilę iš Meksikos ir Gvatemalos, turi didelius, putlius lapus, kurie kabo nuo stiebo kaip mažos uodegėlės. Jų užpakalinės šakos gali siekti iki 2 m (6 pėdų) ilgio, todėl jos yra patrauklus bet kurio sodo priedas. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip tinkamai suplanuoti ir pasodinti Morgano Šilokas sukulentą, taip pat geriausius būdus jį prižiūrėti pasodinus.

A. Morgano Šilokas sukulentų fonas
Morgano Šilokas sukulentas yra Sedum rūšis, taip pat žinomas kaip asilo uodega arba mylimasis augalas. Jis kilęs iš Meksikos ir Gvatemalos, auga atogrąžų klimato zonose, kuriose yra daug saulės ir sausos sąlygos. Jie yra atsparūs ir gana lengvai auginami, todėl puikiai tinka kambariniams augalams arba lauko sodų priedai.

B. Augalo aprašymas
Morgano Šilokas sukulentai paprastai pasiekia 50–60 cm (19–24 colių) aukštį. Stiebai yra padengti storais, apvaliais lapais, kurie, priklausomai nuo veislės, yra žalios, pilkos, violetinės ar net Gvazdikas. Kai stiebai slenka žemyn, jie suformuoja ilgas kaskadines šakas, suteikdamos augalams išskirtinę „Morgano Šilokas“ formą.

Gamyklėlės planavimas

A. Tinkamos vietos pasirinkimas
Morgano Šilokas sukulentams reikia visiškos arba dalinės saulės šviesos, gero drenažo ir oro cirkuliacijos. Jei laikote juos patalpoje, pabandykite juos patalpinti patalpoje, kurioje dalį dienos patenka tiesioginė saulė. Jei norite lauke, rinkitės vietą, kurioje saulė šviečia 6–8 valandas per dieną.

B. Dirvožemio paruošimas
Renkantis dirvą Morgano Šilokas sukulentui, ieškokite tokio, kuris gerai nusausintų, tačiau išliktų šiek tiek drėgmės. Sukulentai teikia pirmenybę lengviems dirvožemiams, kuriuose yra daug organinių medžiagų ir neutralaus pH balanso – gerai veikia vazoninės žemės, smėlio ir komposto mišinys.

C. Tinkamo konteinerio pasirinkimas
Sukulentams nereikia didelių vazonų, tačiau rinkdamiesi konteinerį įsitikinkite, kad jame yra bent viena drenažo anga. Rinkitės keraminius, terakotinius, plastikinius ar metalinius puodus, kurie yra lengvi ir nesudaro vandens stovinčio.

Sukulento sodinimas

A. Atsargiai padėkite šaknų rutulį
Užpildykite puodą paruoštu dirvožemiu ir švelniai uždėkite ant jo šaknies kamuolį. Įsitikinkite, kad šaknys nėra suglamžytos arba per stipriai suspaustos; jei reikia, atlaisvinkite juos pirštais, kol jie lengvai pasiskirstys dirvoje.

B. Užpildykite dirvožemiu ir trąšomis
Įdėję šaknų gumulėlį, likusią vazono dalį užpilkite žemėmis ir stipriai prispauskite rankomis. Įdėkite trąšų sluoksnį ant viršaus, vadovaudamiesi ant pakuotės pateiktomis instrukcijomis.

C. Lengvai laistykite
Iš pradžių įpilkite labai mažai vandens – tiek, kad dirva sudrėktų. Nemirkykite augalo iš karto; leiskite vandeniui lėtai įsigerti, kol dirva bus visiškai prisotinta.

Sukulentų priežiūra

A. Reikalavimai šviesai
Morgano Šilokas sukulentai yra pritaikyti išgyventi šviesiose, saulėtose vietose. Laikykite savąjį prie lango ar kiemo, kur kiekvieną dieną bent 6–8 valandas tiesioginių saulės spindulių.

B. Temperatūros reikalavimai
Šie augalai klesti šiltame klimate. Vasarą temperatūra turi būti 18–30 °C (64–86 °F), o žiemą – ne žemesnė kaip 10 °C (50 °F).

C. Laistymas
Sukulentus laistykite saikingai, tik tada, kai dirva jaučiasi visiškai sausa. Stenkitės kiek įmanoma vengti vandens patekimo ant lapų, nes dėl drėgmės pertekliaus jie gali pūti. Kad Morgano Šilokas būtų drėgna, kartą per savaitę lengvai supurkškite ją purškimo buteliuku.

D. Tręšimas
Morgano Šilokas kas dvi savaites aktyvaus augimo sezono metu, kuris paprastai trunka nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens. Naudokite subalansuotas kaktusų trąšas, atskiestas iki pusės stiprumo pagal nurodymus ant pakuotės.

Grpimas ir karpymas

A. Negyvų lapų apipjaustymas ir pašalinimas
Būtinai reguliariai nupjaukite visus negyvus ar mirštančius lapus. Tai padės skatinti sveiką augimą ir išlaikyti bendrą augalo formą tvarkingai.

B. Naujų augalų dauginimas
Jūsų Morgano Šilokas sukulentą galima padauginti iš stiebo galo paėmus auginius ir persodinant juos į naujus vazonus. Nupjaukite tiesiai po lapo mazgu ir pašalinkite apatinius lapus nuo auginio. Leiskite šiai riebiai per naktį, tada padėkite į šviežią dirvą.

Dažni kenkėjai ir ligos

A. Prevencinės priemonės
Reguliariai tikrinkite savo Morgano Šilokas , ar nėra kenkėjų ar ligų požymių. Laikydami augalą be šiukšlių ir drėgmės pertekliaus, sumažinsite užkrėtimo riziką.

B. Gydymai
Jei jūsų augalas užsikrėtė, nedelsdami jį gydykite. Insekticidai, fungicidai ir biologinė kenkėjų kontrolė veikia gerai. Naudodami cheminius produktus būtinai atidžiai laikykitės instrukcijų.

Išvada

Tinkamai planuojant ir prižiūrint, Morgano Šilokas sukulentas gali būti gražus ir mažai priežiūros reikalaujantis bet kurio sodo priedas. Suteikdami pakankamai saulės šviesos, reguliuodami temperatūrą ir drėgmę bei periodiškai tikrindami, ar jame nėra ligų ar kenkėjų, galėsite išlaikyti savo sultingus augalus laimingus ir sveikus ilgus metus.